DIAMENTOWA  ZAGRODA  FCI


Strona tytułowa     O nas     O rasie     Mioty     Kontakt     Galeria

WEGA     NOCKA     AMY     CANOE     NASA     SA-VA     KOSA     BUNGA     BIANCA     EMMA     JOWISZ     Szczeniaki     Nowinki

       

FLAT  COATED  RETRIEVER & KOOIKERHONDJE 

              **********2018**********

GRUDZIEŃ

02.12.2018. Razem z maluchami  NASY życzymy wszystkim miłego grudnia i wiele udanych prezentów od Świętego Mikołaja :)

LISTOPAD

20.11.2018. Maluchy NASY przeszły już wstępne szczepienia oraz przegląd hodowlany i są gotowe do przeprowadzki do nowych domków :)

PAŹDZIERNIK

30.10.2018. Nasza piegowata Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf << dzisiaj kończy 4 lata. Z tej okazji  życzymy jej zdrówka i długiego życia oraz radości z każdego dnia :) 100 lat Bianeczko !!!  

28.10.2018. Pełne 3 dni w Bratysławie, w towarzystwie Kasi , Adasia, Ignasia oraz naszych suczek Seiyi i Djazeery obfitowały w najróżniejsze emocje. Piątek należał do flatki  Seiyi, ponieważ startując w klasie młodzieży ukończyła Junior Champion Słowacji. Za to sobota i niedziela to dni  kooikerki Djazeery, która zdobyła 2 wnioski i rozpoczęła dorosły Championt Słowacji. A dokładnie było tak:


26.10.2018.  flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< klasa junior - ocena: doskonała-I, JrCAC  = Junior CH.SK


27.10.2018. flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< klasa pośrednia - ocena: doskonała-III
kooikerhondje  Djazeera >> IK BEN DJAZEERA Diamentowa Zagroda<< klasa pośrednia - ocena: doskonała-I, CAC, res.CACIB :)


28.10.2018. flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< klasa pośrednia - ocena: doskonała-IV
kooikerhondje  Djazeera >> IK BEN DJAZEERA Diamentowa Zagroda<< klasa pośrednia - ocena: doskonała-I, CAC, res.CACIB :)

11.10.2018. Europa Dog Show  Warszawa- Nadarzyn,  jedno z ważniejszych kynologicznych wydarzeń roku i w dodatku w Polsce, dlatego nie mogło nas tam zabraknąć. Diamenciki pięknie się spisały a rezultat Canoe przeszedł moje naśmielsze oczekiwania - prezentowana przez Kasię Bieniok ( której jeszcze raz ogromnie dziękuję za piękny handling) zdobyła tytuł  Veteran Europa Winner :)

kooikerhondje  Tyrion >> IK BEN TYRION Diamentowa Zagroda<< klasa junior - ocena: doskonała-II :)
kooikerhondje  Djazeera >> IK BEN DJAZEERA Diamentowa Zagroda<< klasa junior - ocena: doskonała-II :)


flat coated retriever Basko >> SEVEN STARS Diamentowa Zagroda<< klasa pośrednia - ocena:   doskonała
flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< klasa pośrednia - ocena: doskonała
flat coated retriever  Canoe >> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<< klasa weteran - ocena: doskonała-I, złoto, Veteran Europa Winner :)

WRZESIEŃ

29.09.2018. Wystawa na własnym "podwórku" to jest to :) We Wrocławiu pogoda jak zwykle dopisała, a nam humorki dodatkowo poprawiły sukcesy naszych Diamencików. A było tak :

flat coated retriever Tesla >> PRINCESS  OF RIVERDALE Diamentowa Zagroda<< klasa szczeniąt - ocena: wybitnie obiecująca- I, Najlepsze Szczenię w Rasie :) 
flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< klasa pośrednia - ocena: doskonała-I, złoto, CAC  :) rozpoczęła Championat Polski
flat coated retriever  Canoe >> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<< klasa weteran - ocena: doskonała-I, złoto, Vet.CAC. , Best Veteran :)

kooikerhondje  Djazeera >> IK BEN DJAZEERA Diamentowa Zagroda<< klasa junior - ocena: doskonała-I, złoto, JrCAC, Best Junior :)

09.09.2018. Wakacje dobiegły końca, ale my nie mieliśmy czasu na wypoczynek, ponieważ opieka nad szczeniaczkami kooikerhondje, to praca niemalże 24 godziny na dobę. Jednak trud się opłacił, bo kooikerki ślicznie rosną i podążają za człowiekiem niczym kaczątka za kaczką :)  No i miocik Bianci & Falco przeszedł pozytywnie przegląd hodowlany a pierwsze  maluszki wczoraj wyleciały z gniazda. Mają super rodziny i wiem, że będzie im dobrze, a to bardzo ważne dla nas. Wojtek stanął na wysokości zadania i zrobił maluchom cudne zdjęcia. Na fotkach poniżej kooikerki po Emma & Arto.

SIERPIEŃ

21.08.2018. Nasze małe kooikerhondje miały kolejną sesję fotograficzną. Porównując zdjęcia widać różnicę, choć to tylko 2 tygodnie.
      

19.08.2018. Drugi dzień w Bratysławie i nie 100 a 200% normy wykonanej w wystawowym ringu przez Kasię i Seiyę. A dokładnie, to sunia nie tylko pokonała konkurencję w swojej klasie, lecz również samca w potyczkach o tytuł Best Junior. Na finały nie zostali, ponieważ termometr pokazywał 34 st.C. w cieniu, którego było jak na lekarstwo. Jeszcze raz ogromne gratulacje !!!
flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< ocena:
doskonała-1, JrCAC, Best Junior

Tym czasem w Polsce, w Legnickim Polu, w klasie baby debiutowała mała księżniczka Tesla. Wydaje się, że dopiero co przyszła na świat, a już daje powód do dumy swojej Pani Magdzie. GRATULACJE !!!
flat coated retriever  Tesla >> PRINCESS OF RIVENDELL Diamentowa Zagroda<< ocena:
wybitnie obiecująca-1,  Best Baby

18.08.2018.  My pauzujemy w domu z maluszkami, ale nasi wychowankowie dzielnie walczą na ringach w kraju i zagranicą. Kasia z Adasiem i Ignasiem wybrali się do Bratysławy na dwudniową wystawę psów gdzie mimo mocnej konkurencji i potwornego skwaru ich sunia wygrała swoją klase i rozpoczęła Młodzieżowy Championat Słowacji. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze wystawy.  
flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< ocena: doskonała-1, JrCAC.

I niestety pożegnaliśmy kolejną flacią wychowankę, 11-letnią Rubi >> WILD WILD WESTERN GIRL Diamentowa Zagroda <<  Rubi była wielką miłość Iwonki i jej rodziny. Iwonka pisała, że sunia była zdrowa, pełna werwy, a odeszła spokojnie we śnie i że w pełni zasłużyła na tak spokojną i lekką śmierć tym jaka była za życia. Śpij spokojnie ...

12.08.2018. No i mamy powtórkę z rozrywki, czyli druga wystawa Tyriona, tym razem krajowa w Golubiu Dobrzyniu (organizowana przez odział w Toruniu) i ten sam pakiet sukcesów co przed tygodniem. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Panu Grzegorzowi i Tyrionkowi, a za piękną pracę w ringu dziękuję Adriannie Kunikowskiej.
kooikerhondje  Tyrion>> IK BEN TYRION Diamentowa Zagroda<< klasa junior - ocena: doskonała-I, złoto,  JrCAC, Best Junior, BOB, BOG-IV

05.08.2018. W Sopocie na międzynarodowej wystawie psów debiutował kolejny kooikerek z naszej hodowli i odniósł nadspodziewany sukces. W przepięknym stylu rozpoczął Młodzieżowy Championat Polski, pokonując dorosłego Championa i Championkę w porównaniu o BOB, a na finałach VIII grupy FCI psy innych ras w walce o podium.Wielkie gratulacje dla Pana Grzegorza i handlerki Ady.
kooikerhondje
Tyrion >> IK BEN TYRION Diamentowa Zagroda<<  klasa junior - ocena: doskonała-I, złoto, JrCAC, Best Junior, BOB, BOG-IV


LIPIEC

29.07.2018.  Ponieważ minął newralgiczny tydzień z życia noworodków naszej Emmy, oficjalnie informujemy, iż mamy małe kooikerki . Więcej informacji o nich w dziale Szczeniaki :)


25.07.2018. Wielka radość i duma zagościły w moim sercu, bowiem otrzymałam wyniki badań genetycznych córek naszej kochanej Bianci i to takie o jakiech marzy każdy hodowca.
    kooikerhondje  Djazeera >> IK BEN DJAZEERA Diamentowa Zagroda<<  VWD- wolna, ENM- wolna, DM-wolna :)
kooikerhondje  Honda >> I'M ANAZING HONDA Diamentowa Zagroda<<  VWD-wolna, ENM-wolna, DM-wolna :)

 

15.07.2018. Postanowiłam iść za ciosem i wykonać  kolejny krok do zdobycia tytułów moim kochanym futrzakom. I okazało się, że wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego , na I Międzynarodową Wystawę Psów, okazał się  postawieniem kropki nad "i". Ogromny ładunek mega pozytywnych emocji z ukończonych championatów moich pociech zrekompensował mi zmęczenie oraz wykańczający upał panujący na stadionie. Najmilszym zaskoczeniem było zdobycie BOB-a przez młodziutką Djazeerę oraz BOS-a przez weterankę Canoe. Za tak rewelacyjny dzień szczególne podziękowania należą się Gieniowi i Marzence Skórzewskim, którzy nie tylko zajęli się całą logistyką, lecz również dzielili ze mną radość sukcesów. Za zdjęcie Djazeery w ringu dziękuję Iwonce Bolek :)

flat coated retriever  Helios >> ARCTIC STAR Black Brianta<< klasa pośrednia - ocena: doskonała- I, złoto :) 
flat coated retriever  Orca >> BLUE PLANET Black Brianta<< klasa junior - ocena: doskonała-I, złoto, JrCAC  :) Junior Championat Polski
fcr  Canoe >> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<< klasa weteran - ocena: doskonała-I, złoto, Vet.CAC. , Best Veteran,  BOS :) Veteran Championat Polski

kooikerhondje  Djazeera >> IK BEN DJAZEERA Diamentowa Zagroda<< klasa junior - ocena: doskonała-I, złoto, JrCAC, Best Junior, BOB :) Junior Championat Polski


12.07.2018.Dzisiaj mija rok  odkąd mała Djazeera >> IK BEN DJAZEERA Diamentowa Zagroda<< przyszła na świat i zawładnęła moim sercem. Z tej okazji życzymy jej zdrowia, radości , spacerowych przyjemności oraz sukcesów sportowych i wystawowych :) 100 lat  !!!

 

CZERWIEC

30.06.2018. To niewiarygodne, ale już 6 rok z rzędu siostrzyczki YOUNG , czyli Kosa >> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda<<oraz Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda<< "rozrabiają " w naszym domu. Z tej okazji życzymy im: zdrowia, radości, miłości i pyszności.


 10.06.2018. Ponieważ do Kalisza mamy całkiem blisko, postanowiłam zgłosić naszą młodzież i weterankę na organizowaną przez tamtejszy Związek Kynologiczny wystawę psów. I udało się

flat coated retriever  Helios >> ARCTIC STAR Black Brianta<< klasa pośrednia - ocena: doskonała- I, złoto, CAC, Best Male, BOB :) 
flat coated retriever  Orca >> BLUE PLANET Black Brianta<< klasa junior - ocena: doskonała-I, złoto, JrCAC, Best Junior  :)
flat coated retriever  Canoe >> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<< klasa weteran - ocena: doskonała-I, złoto, Vet.CAC. , Best Veteran,  BOS :)


kooikerhondje  Djazeera >> IK BEN DJAZEERA Diamentowa Zagroda<< klasa junior - ocena: doskonała-I, złoto, JrCAC, Best Junior, BOB :)


Poza wystawowymi sukcesami świętujemy dzisiaj 7 urodziny Nasy >> MY GALAXY NASA Diamentowa Zagroda<< ukochanej czarnulki Wojtka. Jej życzymy przede wszystkim zdrowia i pyszności. 100 lat Nanusia  !!!

09.06.2018. Rok temu w Czechach na świat przyszła Orca >> BLUE PLANET Black Brianta<< mój mały słodki ping-pong :) Oreńka życzymy ci zdrówka i rozumku  !!!

03.06.2018. Rety !!! co za emocje !! Na wystawę do Leszna jechałam z drżącym sercem, bo słyszałam, że portugalski sędzia jest bardzo ostry, a wracałam pełna szczęścia i dumna z moich piesiulków :) A że pojechałam z Wojtkiem, to było komu robić zdjęcia i każde z naszych "dzieci" ma swoją fotkę. Na pierwszej jest Helios, potem Canoe, następnie Orca i na ostatniej Djazeera.

flat coated retriever  Helios >> ARCTIC STAR Black Brianta<< klasa junior - ocena: doskonała-I, złoto, JrCAC, Best Junior, BOB :) ukończył Junior Championat Polski
flat coated retriever  Basko >> SEVEN STARS Diamentowa Zagroda<< klasa pośrednia - ocena: doskonała-I, złoto :)

 
flat coated retriever  Orca >> BLUE PLANET Black Brianta<< klasa junior - ocena: doskonała-II, srebro  :)
flat coated retriever  Canoe >> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<< klasa weteran - ocena: doskonała-I, złoto, Vet.CAC. , Best veteran :)

kooikerhondje  Djazeera >> IK BEN DJAZEERA Diamentowa Zagroda<< klasa junior - ocena: doskonała-I, złoto, JrCAC, Best Junior, BOB:)
  
 

MAJ

27.05.2018. Drugi dzień w Sibiu był już dopełnieniem dnia poprzedniego oraz wielką radością z ukończenia młodzieżowych championatów Rumunii naszej trójki juniorów. Potem było małe zwiedzanie okolicy i niezapomniany przejazd słynną trasą TRANSALPINA. Za niezapomniane przeżycia, zapierające dech w piersiach widoki, pyszne jedzenie, pamiątkowe zdjęcia i ogólnie całą logistykę wielkie podziękowania dla Kasi i Adasia Bieniok. Kochani bez WAS by tego nie było. Jesteście wielcy !!!!!  A poszło nam tak:

flat coated retriever  Helios >> ARCTIC STAR Black Brianta<< ocena: doskonała-1, JrCAC :)  Junior Champion Rumunii
flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< ocena: doskonała-1, JrCAC, Best Junior, BOB, BIS Junior-, BOG- :) Junior Champion Rumunii
kooikerhondje  Djazeera >> IK BEN DJAZEERA Diamentowa Zagroda<< ocena: doskonała-I, JrCAC, Best Junior, BOB :) Junior Champion Rumunii

  

26.05.2015. Pierwszy dzień wystawowy w rumuńskim Sibiu miał mocno napięty program i zaskakiwał jak pogoda, która z dziennego upału przeszła w wieczorną burzę - za to na PODIUM :)

Wystawy tego dnia były 3. Pierwsza o randze krajowej. Druga Klubowa Retrieverów. Trzecia międzynarodowa. Nasze latorośle spisały się na medal- a dokładnie tak:

flat coated retriever  Helios >> ARCTIC STAR Black Brianta<< ocena: doskonała-1, JrCAC, Best Junior,Best Male, BOB, BIS Junior-3  :) 
flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< ocena: doskonała-1, JrCAC, Best Bitch :)
kooikerhondje  Djazeera >> IK BEN DJAZEERA Diamentowa Zagroda<< ocena: doskonała-I, JrCAC, Best Junior, Best Bitch, BOB :)

Wystawa Klubowa Retriever'ów
flat coated retriever  Helios >> ARCTIC STAR Black Brianta<< ocena: doskonała-1 :)
flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< ocena: doskonała-1 :)

Wystawa Międzynarodowa >> CACIB
flat coated retriever  Helios >> ARCTIC STAR Black Brianta<< ocena: doskonała-1, JrCAC, Best Male :) 
flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< ocena: doskonała-1, JrCAC, Best Junior, Best Bitch, BOB, BIS Junior-, BOG- :)
kooikerhondje  Djazeera >> IK BEN DJAZEERA Diamentowa Zagroda<< ocena: doskonała-I, JrCAC, Best Junior, Best Bitch, BOB :)
 

24.05.2018.Wiosna i lato to w Diamentowej Zagrodzie okres urodzin naszych podopiecznych. Dziś 3 lata kończy Bunga>> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<< tej temperamentnej pannnie życzymy zdrowia i stateczności :)

13.05.2018. Dla mnie trzynasty okazał się pechowy i zamiast jechać z moimi pupilami do Łodzi na międzynarodową wystawę psów, zostałam w łóżku. Wiadomo, że w kuracji ważne są nie tylko leki i wypoczynek, ale również pozytywne doznania, a te zapewniły mi Marta, Kasia i Beatka kolejnymi wiadomościami o wygranych naszych wychowanków na łodzkiej wystawie. Dziewczyny jeszcze raz Wieeeelkie Gratulacje i dzięki za wsparcie w bólu :)

flat coated retriever Nitro >> AINT AFRAID OF HUGS Axwell << klasa open - ocena:  doskonała- I, złoto, CAC :) ukończył Championat Polski 

flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< klasa junior - ocena: doskonała-I, złoto, JrCAC  :) ukończyła Junior Championat Polski

kooikerhondje  Honda >> I'M AMAZING HONDA Diamentowa Zagroda<< ocena: doskonała-I, złoto, CAC, Best Bitch, CACIB, BOB :) rozpoczęła Championat Polski


11.05.2018. Canoe >> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<< świętuje dzisiaj 8 urodziny i w ten sposób oficjalnie zostaje emerytką i wchodzi do klasy weteran. Patrząc na nią trudno uwierzyć , że to już osiem lat minęło od momentu jej przyjścia na świat, bo ani werwy, ani zdrowia, ani urody jej nie ubyło. Tak więc w dniu Canoe'tkowym życzymy jej długiego życia i radości :)

07.05.2018. I znów niedziela pod znakiem wystawy, z udziałem Seiyi i Kasi. I kolejny krok w stronę młodzieżowego championatu polski naszej wychowanki, dla której siódemka w datowniku okazała się szczęśliwa, ponieważ udało jej się pokonać konkurentkę w klasie oraz zdobyć kolejny wniosek. Jeszcze raz wielkie gratulacje.

flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< ocena: doskonała-I, złoto, JrCAC  :)

KWIECIEŃ

28.04.2018. Międzynarodowa Wystawa Psów w Opolu zaowocowała w diamentowej ekipie miejscami od 1 do 4 i trzema kolorami medali, z których największą frajdę miał synek Kasi i Adasia  Ignaś :)

A tak nam poszło:
flat coated retriever  Helios >> ARCTIC STAR Black Brianta<< ocena: bardzo dobra IV :) 
flat coated retriever  Orca >> BLUE PLANET Black Brianta<< ocena: doskonała-III, brąz  :)
flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< ocena: doskonała-II, srebro :)
  


kooikerhondje  Emma >> Feijan's EMMA<< ocena: doskonała-I, złoto, CAC, Best Bitch, BOS :)  ukończyła Championat Polski

22.04.2018. Wczoraj Kasia z Seiyą, a dzisiaj Wojtek i ja z naszymi najmłodszymi pociechami wybraliśmy się do Zakrzowa na krajowa wystawę psów. Piękna pogoda, doborowe towarzystwo i nieoczekiwane sukcesy naszych młodziaków sprawiły, iż ten dzień był wyjątkowy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za trzymanie kciuków i gratulacje. A tak nam poszło :
flat coated retriever  Helios >> ARCTIC STAR Black Brianta<< ocena: doskonała-I, złoto, JrCAC, Best Junior, BOB :) 
flat coated retriever  Orca >> BLUE PLANET Black Brianta<< ocena: doskonała-I, złoto, JrCAC :)

kooikerhondje  Djazeera >> IK BEN DJAZEERA Diamentowa Zagroda<< ocena: doskonała-I, złoto :)


21.04.2018.  To miły dzień dla Kasi i Seiyi, ponieważ na wystawie psów myśliwskich w Zakrzowie rozpoczęły Młodzieżowy Championat Polski :) Dziewczyny wielkie gratulacje !!!
flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< ocena: doskonała-I, złoto, JrCAC, Best Junior :)


A we Wrocławiu, odbył się charytatywny  marszobieg z psem, zorganizowany przez miejscowy odział Związeku Knologicznego w Polsce z okazji 70-tej rocznicy powstania jednostki we Wrocławiu. Postanowiono, iż zysk ze sprzedaży losów loteri fantowej wesprze Wrocławskie Schronisko  więc nie próżnowałyśmy, tylko wraz z kooikerką Biancą wzięłyśmy udział w tym świetnie przygotowanym projekcie. Impreza dała nam mnóstwo radości, a numer startowy 38 okazał się szczęśliwym i w losowaniu wygrałyśmy markowe krzesełko i namiocik wystawowy. Jeszcze raz wielkie brawa i uznanie dla organizatorów i podziękowania dla sponsorów :)


MARZEC

24.03.2018. W Świebodzicach, na wystawie psów rasowych zjawiliśmy się prawie w ostatniej chwili, więc nie było czasu na nic. Praktycznie rach-ciach i już nas wzywali na ring. A ja "w proszku",  mimo to moja młodzież spisała się medalowo - zwłaszcza Helios brylował. Orca debiutowała wystawowo i trema ją pożarła, ale Pani Sędzia i tak dostrzegła oraz opisała jej walory exterierowe :)  iiii zdobyliśmy:

flat coated retriever  Helios >> ARCTIC STAR Black Brianta<< ocena: doskonała-I, złoto, JrCAC, Best Junior, BOB :) 
flat coated retriever  Orca >> BLUE PLANET Black Brianta<< ocena: doskonała-II, srebro :)

18.03.2018.  Diamentowa Zagroda z radością wita małe "PRINCESS' ki"   więcej informacji o nich w dziale  SZCZENIAKI - serdecznie zapraszam :)

10.03.2018. Hania i Basko pojechali na krajowoą wystawę psów w Jeleniej Górze gdzie przeżyli piękne chwile, którymi błyskawicznie się z nami podzielili :) Jeszcze raz serdecznie gratulujemy !!! A tak spisał się nasz wychowanek - synek Sa-Vy & Mohito :

flat coated retriever  Basko >> SEVEN STARS Diamentowa Zagroda<< ocena: doskonała-I, złoto, JrCAC, BOS :)  Ukończył Młodzieżowy Championat Polski

03.03.2018.  Dzisiaj 1 rok kończy nasze słoneczko Helios>> ARCTIC STAR Black Brianta<< Z tej okazji życzymy mu zdrowia, sukcesów oraz rozumku :) 100 lat Helutku !!!

02.03.2018 Wyjątkowo w piątek braliśmy udział w międzynarodowej wystawie psów rasowych w Drzonkowie, gdzie nasza wychowanka Seiya debiutowała w klasie młodzieży, a Helios w ogóle debiutował wystawowo, także w klasie młodzieży. Do domu wróciliśmy z ładnymi opisami oraz nowymi doświadczeniami :) Przy okazji skorzystaliśmy z obecności weterynarzy - okulistów i zrobiliśmy badania oczu naszym flacikom i również jesteśmy zadowoleni z wyniku. No i w tym miejscu jeszcze raz gorąco dziękuję Kasi i Adasiowi za miłe towarzystwo i całą logistykę :) A tak nam poszło:

flat coated retriever  Helios >> ARCTIC STAR Black Brianta<< ocena: doskonała-II/3, srebro :) 
flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< ocena: doskonała-II/4, srebro :)


flat coated retriever  Helios >>ARCTIC STAR Black Brianta<< oczy - czyste, gonio- wolny :)
flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< oczy - czyste, gonio - lekkie :)

LUTY

14.02.2018.  Walentynki . Wszelkie słowa są zbędne, poza MIŁOŚĆ, o MIŁOŚCI, z MIŁOŚCIĄ, MIŁOWAĆ i KOCHAĆ :)

07.02.2018.Tego dnia do znanego radiologa dr Siembiedy na prześwietlenie stawów biodrowych, łokciowych i kolanowych przyjechały Beatka i Honda. W datowniku była cyfra 7 , która okazała się być szczęśliwą siódemką i wynik badania jest super, ku wielkie radości właścicielki, jak i nas hodowców :) Ogromne gratulację za wynik oraz podziękowanie za dyscyplinę ;) A oto wyniki :
kooikerhondje Honda >> I'M AMAZING HONDA Diamentowa Zagroda <<  
HD-A , ED-0/0 , PL-0/0

STYCZEŃ

28.01.2018. Na krajowej wystawie psów rasowych w Sosnowcu , w klasie szczeniąt wystąpiły  Kasia oraz flatka  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda<< i uzyskały ocenę: wybitnie obiecującą , lokata-I :) WKasia , Seiya- wielkie gratulacje !!! Widział je tam Jakub Jagoda, który zrobił dziewczynom zdjęcie, następnie  przesłał je mnie, więc z wyrazami wdzięczności pozwolę sobie na publikazję fotki w tym miejscu.

20.01.2018.  Nowy sezon wystawowy rozpączął flat Basko>> SEVEN STARS Diamentowa Zagroda<< startując w klasie młodzieży na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Lubinie, gdzie się pięknie spisał i zdobył: doskonała-I, JrCAC oraz Best Junior :) To druga wystawa, drugi sukces i drugi - duży krok Basko do tytułu Junior Champion. Hania i Basko- wielkie gratulacje.

 

01.01.2018. Z początkiem Nowego Roku życzymy wszyskiem dwu i czteronożnym mieszkańcom naszej planety dużo zdrowia, radości, pokoju oraz miłości. Reszta to drobiazgi :)

Kolejny rok za nami. Czas na podsumowanie oraz ocenę zysków i strat. Patrząc z perspektywy końca roku bilans jest dodatni. Rok 2017 miał 7 w datowniku więc dla nas okazał się być całkiem szczęśliwym :) Zarówno w przypadku naszych Flacików jak i Kooikerków udało nam się pomnożyć wystawowe sukcesy i dorzucić kilka tytułów Championów różnych państw oraz 3 Inter Championy. Przebadaliśmy także kolejnych podopiecznych pod kątem dysplazji stawów biodrowych, łokciowych i kolanowych oraz w kierunku chorób oczu i na tym polu również wyniki są świetne. Odchowaliśmy malutkie flaciki i kooikerki, z których to dwie panny dołączyły do grona Diamentowej Rodzinki oraz importowaliśmy 3 dobrze rokujące pociechy. Niestety czas płynie nieubłagalnie, a i choroba nie wybiera, dlatego z żalem pożegnaliśmy kilkoro wychowanków, niektórych z wyjątkowym bólem, ponieważ byliśmy w stałym kontakcie :( 

  *******2017*******              

PAŹDZIERNIK

30.10.2017. Nasza piegowata Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< dzisiaj kończy 3 lata, a my bardzo cieszymy się , że jest z nami i życzymy jej zdrówka i długiego życia oraz radości z każdego dnia :) 100 lat Bianeczko !!!  

24.10.2017.  Ponieważ Marta i Grześ mogli tego dnia być we Wrocławiu, umówiłam nas do znanego radiologa dr Siembiedy. Do gabinetu pojechaliśmy: z Bungą, Emmą, Pumą i Nitro, a wyniki prześwietleń stawów biodrowych, kolanowych oraz łokciowych są fantastyczne, taki wpis w ich rodowodach był to dla mnie dodatkowym cudownym prezentem urodzinowym  :)
flat coated retriever  Puma >> XVI. DRAG QUEEN Diamentowa Zagroda <<   HD-A , ED-0/0 , PL-0/0 
flat coated retriever Nitro >> AINT AFRAID OF HUGS Axwell <<   HD-A , ED-0/0 , PL-0/0
flat coated retriever  Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda <<  HD-A , ED-0/0 , PL-0/0
kooikerhondje Emma >> Feijan's EMMA <<   HD-A , ED-0/0 , PL-0/0

19.10.2017.  Marta z Pumą i Nitro wybrała się do Warszawy, do znanego okulisty dr Garncarza, który przebadał nasze pociechy i ku naszej radości  wystawił im certyfikaty z doskonałymi wynikami :
flat coated retriever  Puma >> XVI. DRAG QUEEN Diamentowa Zagroda <<  oczy plus gonio - czyste
flat coated retriever Nitro >> AINT AFRAID OF HUGS Axwell <<   oczy plus gonio - czyste

06.10.2017. To smutny dzień dla rodziny Beatki i dla nas. Po krótkiej chorobie odszedł cudowny, opanowany i bardzo pracowity flacik Presto >> QUICK ITALIAN Diamentowa Zagroda<< Bardzo nam przykro i współczujemy :(
 

01.10.2017. Nastał październik , a my wciąż w Rumunii ;) A tak na serio to zaliczyliśmy drugi dzień zmagań na wystawowym ringu w Aradzie, gdzie moje panny zdobyły:

flat coated retriever  Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda << klasa champion  doskonała-I, CAC, Best Bitch, CACIB, BOS.
kooikerhondje Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf << klasa champion  doskonała- I, CAC, res.CACIB,   CHAMPION  RUMUNII

W Polsce Kasia z Seiyą także dzielnie walczyły, tym razem na krajowej wystawie psów w Rybniku i również pięknie im poszło :

flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda << klasa baby  wybitnie obiecująca-I, Best Baby

WRZESIEŃ

30.09.2017. Ta sobota należała do nas ;) A dokładnie do Bianci i Bungi, które na rumuńskiej ziemi , w mieście Arad ukończyły INTER CHAMPIONATY. Satysfakcja tym większa, że sędziowałał  Niemiec, którego oceny trochę się obawiałam, ponieważ Bianca była zaledwie 3 miesiądze po porodzie i miała jeszcze widoczne ślady minionej laktacji, ale i tak urzekła sędziego urodą i wdzięcznym ruchem. O Bungę się nie bałam, bo zrzuciła "kilka dekagramów" i prezętowała się świetnie. A tak ocenił je juror zza Odry :

flat coated retriever  Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda << klasa champion  doskonała-I, CAC, Best Bitch, CACIB, BOB. INTER CHAMPION
kooikerhondje Biana >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf << klasa champion  doskonała- I, CAC, CACIB, Best Bitch, BOB.  INTER CHAMPION

Nie tylko zagranicą fetowaliśmy sukcesy, lecz i na ojczystej ziemi sporo się działo. Nasz mała nadzieja Seiya, debiutowała na wystawie psów myśliwskich w Rybniku i to "z przytupem", bo zdobyła:
flat coated retriever  Seiya >> XXI-STARLIGHT NIGHT Diamentowa Zagroda << klasa baby 
wybitnie obiecująca-I, Best Baby, BIS Baby-IV .


09.09.2017. Wielkie święto retrieverów, czyli wystawa Klubowa Retrieverów. Tym razem odbyła się pod Warszawą w Starej Miłosnej, gdzie stawiłyśmy się z Moniką i naszymi suczkami. Flaty oceniał sędzia z Anglii, w którego typie zupełnie nie były nasze panny, ale opisy i oceny mamy doskonałe, a przyjemność ze spotkania się z przeszło pięćdziesiątką fatów w jednym miejscu bezcenna :) Monice jeszcze raz dziękuję za całą logistykę, miłe towarzystwo i cudny spacer po lesie. A tak wygląda nasz wynik w bardzo mocnej stawce 9 suk.
flatka Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR  Diamentowa Zagroda << klasa otwarta  doskonała

SIERPIEŃ

26.08.2017. Huraaaaa !!! Na zakończenie wakacji Honda i Nitro ukończyli Młodzieżowe Championaty Polski :) A wszystko to na krajowej wystawie psów rasowych w Gostyniniu, pod bacznym okiem Majki. Niesamowicie się cieszę zwłaszcza z tytułu Nitro, bo kończył nam się czas w klasie junior i już wyraźnie słyszeliśmy tykanie zegara. A jednak ...  Dumna jestem także z Hondy, która wyjątkowo pięknie współpracowała ze swoją handlerką i wpełni zasłużyła na ten tytuł. A Majeczce jeszcze raz serdecznie gratulujemy doskonałej pracy z psami :)
flat coated retriever  Nitro >> AINT AFRAID OF HUGS Axwell  << klasa junior  doskonała-I, JrCAC, Best Junior, BOB.
kooikerhondje Honda >> I'M AMAZING HONDA Diamentowa Zagroda << klasa junior  doskonała-I, JrCAC, Best Junior, BOB.

Świetne wieści dotarły do nas z Czarnogóry, gdzie mieszka braciszek Hondy  Lucky Boy, który pokazał sie na miedzynarodowej wystawie psów rasowych w Cetinje i zdobył:
kooikerhondje Lucky >> I'M AMAZING LUCKY BOY Diamentowa Zagroda << klasa junior 
doskonała-I, JrCAC, Best Junior, BOB.

06.08.2017.  Drugi dzień w Sopocie i kolejne sukcesy naszego przystojniaka Nitro i jego ukochanej Pumy :) Jesteśmy dumni, a Majce serdecznie gratulujemy ładnego handlingu :)
flat coated retriever  Nitro >> AINT AFRAID OF HUGS Axwell  << klasa otwarta  doskonała-I,CAC, res. CACIB.
flat coated retriever  Puma >> XVI. DRAG QUEEN Diamentowa Zagroda << klasa champion  doskonała-I, CAC, res. CACIB.

05.08.2017.  Półmetek wakacji przekroczony, pogoda się poprawiła więc można poleniuchować. Marta z rodziną i flacikami wybrała się nad morze, ale nie tylko po to by zwiedzać Trójmiasto i pławić się w Bałtyku, lecz również po to by Maja pobiegała po wystawowym ringu w Sopocie. I wypadło cudnie:
flat coated retriever  Nitro >> AINT AFRAID OF HUGS Axwell  << klasa otwarta  doskonała-I ,CAC, res. CACIB.

LIPIEC

30.07.2017.  Juuuuupi !!!  Mamy wreszcie fotki małych kooikerhondje Diamentowa Zagroda " :)

22.07.2017.  I kolejne sukcesy stałej  ekipy z Łodzi. Tym razem na wystawie międzynarodowej w Częstochowie- Konopiskach, mimo potwornego upału Nitro, Puma i Honda sprawiły ogromną radość swoim właścicielom pięknie się prezentując oraz bardzo mocno zbliżając się do tytułu Młodzieżowy Champion Polski. A wszystko to dzięki takim oto rezultatom:

 flat coated retriever  Nitro >> AINT AFRAID OF HUGS Axwell  << klasa junior  doskonała-I JrCAC.
flat coated retriever  Puma >> XVI. DRAG QUEEN Diamentowa Zagroda << klasa open  doskonała-II.
 kooikerhondje  Honda >> I'M AMAZING HONDA Diamentowa Zagroda << klasa junior  doskonała-I, JrCAC, Best Junior, BOB.

16.07.2017.  My cumujemy w dokach, ale nasze pociechy realizują się na ringach wystawowych. Dziś na wystawie psów myśliwskich w Piotrkowie Trybunalskim  Majka prezentowała 3 nasze pieski: flaty Nitro i Pumę oraz kooikerkę Hondę i spisała się na medal, czy też raczej na 3 złote medale :) Maja, wielkie gratulacje za ładną pracę w ringu :)

 flat coated retriever  Nitro >> AINT AFRAID OF HUGS Axwell  << klasa junior  doskonała-I, JrCAC, Best Junior.
flat coated retriever  Puma >> XVI. DRAG QUEEN Diamentowa Zagroda << klasa open  doskonała-I, CWC, Best Bitch, BOS.
 kooikerhondje  Honda >> I'M AMAZING HONDA << klasa junior  doskonała-I, JrCAC, Best Junior, BOB.
 

02.07.2017. Niestety, z kraju dotarły do nas kolejne smutne wieści. Za tęczowy most odeszło dwoje naszych czarnych wychowanków :(  Heban >>WILD WILD TEXAS Diamentowa Zagroda<< oraz Ayla >> YOUNG WINE Diamentowa Zagroda << Bardzo współczujemy rodzinom straty ukochanych flacików....

CZERWIEC

30.06.2017. Dzisiaj siostrzyczki YOUNG  czyli: Sa-Va>>YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda<< & Kosa >> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda<< kończą 5 lat. Zleciało, nie wiadomo kiedy? Dziewczyny dorodne i w świetnej kondycji, ale i tak  życzymy im: dużo zdrowia, pyszności i szczupłej sylwetki ;) .

10.06.2017.  W czasie roku są wyjątkowe dni takie jak urodziny, dzisiaj je obchodzi nasza indywidualistka flatka Nasa >> MY GALAXY NASA Diamentowa Zagroda<<, która kończy 6 lat. Z tej okazji życzymy jej wielu lat w zdrowiu i leniwych  drzemek u boku kochanego pana :)


03.06.2017. Nie ma to jak małe kameralne wystawy psów myśliwskich. Na taką wybraliśmy się z Aadem i kooikerką Biancą, która u bardzo konkretnego sędziego w pięknym stylu  ukończyła dorosły Championat Polski , po drodze zdobywając:
kooikerhondje  Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf << klasa champion  
doskonała-I, CAC, Best Bitch, BOB

MAJ

24.05.2017.  Dzisiaj słońce wstało dla naszej pięknej flatki Bungi >> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<<, która ukończyła 2 lata. Z tych urodziń szczególnie się cieszymy, bo przez cholerne kleszcze mogło do nich nie dojść, ale udało się i z tej okazji życzymy Bungusi wielu lat w zdrowiu, samych pyszności oraz dalszych sukcesów na wystawowych ringach :) 100 lat Bungolino  :)

14.05.2017. Po totalnie zwariowanym i ciężkim tygoniu do Łodzi pojechaliśmy wykończeni, za to wróciliśmy zadowolenie i z nowym Championem Polski. Z tego sukcesu Bungi jestem szczególnie dumna, ponieważ zaledwie 10 dni przed wystawą dopadła ją bardzo ciężka, pokleszczowa choroba- babeszjoza, z którą Bunga dzielnie walczyła. I nie dość, że pokonała choróbsko w tak krótkim czasie, to jeszcze mimo słabszej formy w pięknym stylu wygrała swoją klasę a potem jeszcze zdobyła res. CACIB :)  Przyjemne również było iście rodzinne spotkanie z włascicielami naszych wychowanków oraz starymi znajomymi . Za wielką pomoc i wszystko, wszystko inne szczególne podziękowania dla Beatki i Grzesia oraz Marty i Grzesia :)  Poniżej wyniki zmagań naszych podopiecznych w ringu :
 
kooikerhondje  Figaro >> I'M AMAZING FIGARO Diamentowa Zagroda << klasa junior 
bardzo dobra-I
kooikerhondje  Honda >> I'M AMAZING HONDA Diamentowa Zagroda << klasa junior  bardzo dobra-I.
 kooikerhondje  Emma >> Feijan's EMMA << klasa pośrednia  doskonała-I, CAC, res.CACIB. 

flatka Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR  Diamentowa Zagroda << klasa champion doskonała -I , CAC, res.CACIB. CHAMPION  POLSKI.
 flat Nitro>>  AINT AFRAID OF HUGS Axwell <<klasa junior doskonała - II.


11.05.2017.  Dzisiejszy dzień to święto naszej kochanej flatki Canoe >> XI - STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<<, która kończy 7 lat. Z tej okazji życzymy Ci wielu lat w zdrowiu, samych pyszności oraz frajdy podczas spacerów i psich zabaw :) 100 lat Canoe'siu  :)

02.05.2017. Drugi dzień w Serbii spędziliśmy na międzynarodowej wystawie psów w Starej Pazovej gdzie kończyliśmy nasze turne po Bałkanach. Wieczorem okazało się, że nie tylko kończyliśmy wizytę na półwyspie, ale  również Championaty Serbii. Tak więc do domu wracaliśmy z bukietem fajnych wspomniej oraz plikiem dyplomów :) I tu szczególne podziękowania dla Grzegorza Markowskiego za całą logistykę i bezpieczny transport w obie strony. Powrót we mgle gęstej jak śmietana był bardzo męczący , a ty dałeś radę. Grzesiu jesteś WIELKI !!!! 

kooikerhondje  Emma >> Feijan's EMMA << klasa pośrednia  doskonała-I, CAC, Best Bitch, CACIB, BOB.  CHAMPION SERBII / Grand CH.SRB.

flatka Puma >> XVI. DRAG QUEEN Diamentowa Zagroda << klasa otwarta doskonała - I, CAC. CHAMPION SERBII
flatka Kosa >> YOUNG CASSIOPEIA  Diamentowa Zagroda << klasa champion doskonała -I , CAC, Best Bitch, CACIB, BOB. CHAMPION SERBII / Grand CH.SRB.
 flat Nitro>>  AINT AFRAID OF HUGS Axwell <<klasa junior doskonała - I , JrCAC, Best Junior.  JUNIOR CHAMPION SERBII

01.05.2017. Kolejnym przystankiem na wystawowej mapie było Vranje w Serbii. W blasku wiosennego słońca i przyjemnych 25 stopniach Celsjusza nasze psy rozpoczęły zmagania o championat Serbii, a Kosa ukończyła Inter Championat :) Reszcie podopiecznych także pięknie poszło, więc plan wykonany na 100%  :) Wielkie gratulacje dla Majki za piękny pokaz Nitro i Pumy :)

kooikerhondje  Emma >> Feijan's EMMA << klasa pośrednia  doskonała-I, CAC, Best Bitch, CACIB, BOB 

flatka Puma >> XVI. DRAG QUEEN Diamentowa Zagroda << klasa otwarta doskonała - I, CAC, res. CACIB.
flatka Kosa >> YOUNG CASSIOPEIA  Diamentowa Zagroda << klasa champion doskonała -I , CAC, Best Bitch, CACIB.
 flat Nitro>>  AINT AFRAID OF HUGS Axwell <<klasa junior doskonała - I , JrCAC, Best Junior, BOB.

KWIECIEŃ

 Aleksander III Macedoński podbijał świat, Diamentowa drużyna w pięknym stylu zdobyła Macedonię :) Ciepłe powietrze, pyszne jedzenie, doborowe toważystwo oraz sukcesy naszych pupilków sprawiły, że długi majowy weekend rozpoczął się dla nas fantastycznie.  Dwa dni w Skopje podarowały nam wymarzone championaty oraz niezapomniane chwile. Marta, Maja i Grzesiu dziękuję WAM za wszystko :)

Skopje ( CACIB) dzień pierwszy  29.04.2017 

kooikerhondje  Emma >> Feijan's EMMA << klasa pośrednia  doskonała-I, CAC, Best Bitch, CACIB, BOB 
kooikerhondje Emma >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf << klasa champion  doskonała- I, CAC, res.CACIB.

flatka Puma >> XVI. DRAG QUEEN Diamentowa Zagroda << klasa otwarta doskonała - I, CAC.
flatka Kosa >> YOUNG CASSIOPEIA  Diamentowa Zagroda << klasa champion doskonała -I , CAC, Best Bitch, CACIB, BOB, BOG-III.
 flat Nitro>>  AINT AFRAID OF HUGS Axwell <<klasa junior doskonała - I , JrCAC, Best Junior.

Skopje (CACIB) dzień drugi  30.04.2017
kooikerhondje  Emma >> Feijan's EMMA << klasa pośrednia  doskonała-I, CAC, Best Bitch, CACIB, BOB   CHAMPION MACEDONII/ Grand CH. MK.
kooikerhondje Emma >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf << klasa champion  doskonała- I, CAC, res.CACIB.  CHAMPION MACEDONII

flatka Puma >> XVI. DRAG QUEEN Diamentowa Zagroda << klasa otwarta doskonała - I, CAC. CHAMPION MACEDONII
flatka Kosa >> YOUNG CASSIOPEIA  Diamentowa Zagroda << klasa champion doskonała -I , CAC, Best Bitch, CACIB, BOB.  CHAMPION MACEDONII / Grand CH. MK.
 flat Nitro>>  AINT AFRAID OF HUGS Axwell <<klasa junior doskonała - I , JrCAC, Best Junior.  JUNIOR CHAMPION MACEDONII

23.04.2017. Nikt by się nie spodziewała, że z końcem kwietnia, w Rumunii może przydażyć się gradobicie. Tymczasem drugi dzień wystawy w Satu Mare zafundował nam istny koktajl pogodowy, z gorącym słońcem, ulewnym deszczem, burzą, gradobiciem, ponownie deszczem i pięknym słońcem. Na osłodę moje dwie księżniczki  Emma i Bunga zakończyły Championaty Rumunii.
kooikerhondje Emma >> Feijan's EMMA << klasa pośrednia doskonała - I, CAC, Best Bitch, CACIB, BOS. CHAMPION RUMUNII / Grand CH. RO.
flatka Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR  Diamentowa Zagroda << klasa champion doskonała -I , CAC, Best Bitch, CACIB, BOS.  Grand CH. RO.

22.04.2017. To był długi dzień w rumuńskim Satu Mare, podzielony na 2 wystawy -  jedną krajową, drugą międzynarodową. Obie dały mi dużo radości i wyjątkowych doznań :) Wieczorem pyszna kolacja w hotelowej restauracji w miłym gronie wystawców i celebrowanie sukcesów dopełniło przyjemności :) A tak poszło moim dziewczynkom:
kooikerhondje Emma >> Feijan's EMMA << klasa pośrednia doskonała - I, CAC, CACIB, Best Bitch, BOS. 
flatka Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR  Diamentowa Zagroda << klasa champion doskonała -I , CAC, CACIB, Best Bitch, BOB.  CHAMPION RUMUNII

kooikerhondje Emma >> Feijan's EMMA << klasa pośrednia doskonała - I, CAC, Best Bitch, BOB.
flatka Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR  Diamentowa Zagroda << klasa champion doskonała -I , CAC, Best Bitch, BOB. 

16.04.2017.  Z okazji Świąt Wilkanocnych życzymy  wszystkim radosnego Alleluja oraz mokrego Dyngusa :D

MARZEC

31.03.2017.  Koniec miesiąca i koniec życiowej przygody Kasi, Adasia i Ignasia z Hoshi. Za tęczowy most odeszła ich czarna gwiazdeczka Hoshi> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< sunia bardzo zżyta z Diamentową Zagrodą , przez co i dla nas to odejście jest wyjątkowo bolesne :( Śpij spokojnie Hoshinko .......

22.03.2017. Nitro >> AINT AFRAID OF HUGS Axwell << jest już z nami - a raczej w Polsce, bo mieszka z naszymi przyjaciółmi w Łodzi. Soňa Axmanová wielkie dzięki za tego słodziaka :)
  Na zdjęciu 
Soňa Axmanová dumna hodowczyni i  nasz wątrobiany przystojniak, a niedługo ( jak go lepiej poznamy) profil Nitro na naszej stronce :)  

 
12.03.2017.  CRUFT'S tego roku zgromadził zacne grono czterystu Flat Coated Retriever'ów, lecz niezapomnianym spektaklem okazał się dla Soni i jej "Glena" EXOTIC NIGHT z Mokre Hory.  Bardzo ważnego dla nas flacika, bo przyszłego tatusia szczeniaczków od Canoe oraz tatusia naszego Nitro :) Glen może poszczycić się dwoma sukcesami z tej prestiżowej wystawy psów. Jeden to wejście do ścisłej ósemki w klasie  open, a drugi - znacznie większy -  Zwycięstwo klasy Special Working Gundog  I/16 :)    Poniżej foto Glena :)

Był i akcent Diamentowej Zagrody. Kasia i jej "Sam" WILDEST SAM THE FIREFIGHTER z BasiSfory - syn"Brendy" WILD COUNTRY MUSIC Diamentowa Zagroda i wnuk "Nocki" DOBRA NOCKA Diamentowa Zagroda,  poraz drugi zajął premiowane miejsce w klasie Special Working Gundog  VHC V/16  :) Jestem niezwykle  dumna z osiągnięć naszych koleżanek i ich flacików :) 

LUTY

21.02.2017. Hip Hip Hura !!!     Mojito  i  Sa-Va  flat'usiątka ma ;) Więcej informacji o tym precedensowym miocie w dziale  Szczeniaki  - serdecznie zapraszam :)


11.02.2017. W Bydgoszczy jednego dnia odbyły się dwie wystawy psów rangi krajowej. Jedna to "Wystawa Walentynkowa", a druga "Nocna".  Ania i Figaro brali udział w obu imprezach i.....  
kooikerhondje  Figaro >> I'M AMAZING FIGARO Diamentowa Zagroda << klasa baby  2x Wybitnie Obiecujący, 2x Best Baby :) 
 
 

  STYCZEŃ 

22.01.2017. Iście rodzinne spotkanie i rozpoczęcie tegorocznego sezonu wystawowego na XV zimowej wystawie psów rasowych w Lubinie. Czas leci, mijają kolejne miesiące i lata, nasze psy rosną, dorastają i starzeją się, dlatego też zmieniają klasy startowe, dzięki czemu mieliśmy dziś czworo debiutantów: Honda w klasie baby, Emma w klasie pośredniej, Bunga w klasie otwartej i Presto w weteranach. Wszystkim poszło świetnie, a dodatkowego smaczku dodały nam wypieki opiekunek Hondy i Presta. Dziewczyny, wielkie dzięki i GRATULACJE :)

kooikerhondje  Honda >> I'M AMAZING HONDA Diamentowa Zagroda << klasa baby  Wybitnie Obiecująca, Best Baby 
kooikerhondje Emma >> Feijan's EMMA << klasa pośrednia  doskonała- I, CAC, Best Bitch, BOB.

flatka Puma >> XVI. DRAG QUEEN Diamentowa Zagroda << klasa pośrednia doskonała - II
flatka Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR  Diamentowa Zagroda << klasa otwarta doskonała I/4 , CAC, Best Bitch, BOB.
 flat Presto>>  QUICK ITALIAN Diamentowa Zagroda <<klasa veteran doskonała - I , VetCAC, Best Veteran.

Dodatkowo właścicielki Hondy i Pumy skorzystały z obecności psiego okulisty i przebadały oczy swoim suniom z fantystycznym wynikiem :
kooikerhondje  Honda >> I'M AMAZING HONDA Diamentowa Zagroda <<
oczy +gonio - wolne od chorób  :)
 
flatka Puma >> XVI. DRAG QUEEN Diamentowa Zagroda <<gonio - wolne  :) Dziewczyny jeszcze raz dziękuję i gratuluję !!!

  

03.01.2017. Początek roku, to czas remanentów. Przeprowadziliśmy własny, i.... okazuje się, że możemy zaliczyć miniony rok jako bardzo udany. Wręcz magicznych :) Mimo, iż był niezwykle obfitujący w liczne wyjazdy i trudne do realizacji zadania. Mimo, że przez nadmiar pracy brakowało nam czasu dla siebie, to naistotniejsze jest to, iż zakończyliśmy go w pełnym składzie, a dodatkowo nasze suczki flat coated retriever jak i kooikerhondje odniosły wiele sukcesów wystawowych oraz zdobyły sporo nowych tytułów. Jest to powodem naszej wielkiej dumy i w pełni rekompensuje ogromne trudy :) Podsumowując zeszłoroczne wyniki wystawowe każdej z prezentowanych w ringach suczek - w jednym miejscu wygląda to wyjątkowo okazale :

Najstarsza flatka Canoe >> XI- STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda << została :Championem Macedonii, Championem Serbii, Grand Championem Serbii oraz Inter Championem Wystawowym :)
Kolejna flatka Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda << została : Championem Czarnogóry, Grand Championem Czarnogóry, Championem Bałkanów, Championem Adriatyku oraz Inter Championem Wystawowym :)
Najmłodsza flatka Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda << została : Junior Championem Serbii, Junior Championem Czarnogóry, Grand Junior Championem Czarnogóry, Junior Championem Bałkanów, Junior Championem Adriatyku, Junior Championem Polski, Junior Championem Austrii, Junior Zwycięzcą Europy Środkowej i Wschodniej, Junior Bundessiger, Championem Czarnogóry, Grand Championem Charnogóry, Championem Bałkanów oraz Championem Adriatyku :)


Starsza kooikerka Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf << została :Junior Championem Macedonii, Championem Serbii, Championem Czarnogóry, Grand Championem Czarnogóry, Championem Bałkanów, Championem Adriatyku, Zwycięzcą Alp  :)
  Młodsza kooikerka Emma >> Feijan's EMMA << została : Junior Championem Polski, Junior Championem Czarnogóry, Grand Junior Championem Czarnogóry, Junior Zwycięzcą Polski, Junior Zwycięzcą Klubu Polski  :)

 


01.01.2017.  SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2017  !!!!  Wytrwałości w realizacji noworocznych postanowień i marzeń :)

 

******2016******

GRUDZIEŃ

25-26.12.2016.    Z okazji Bożego Narodzenia  pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości, miłości oraz ciepłej rodzinnej atmosfery przy wigilijnym stole mimo grudniowego chłodu za oknem. Ho, Ho, Ho !! Merry Christmas :)   

  

18.12.2016. W związku z licznymi zapytaniami o nasze przyszłoroczne plany hodowlane dotyczące rasy kooikerhondje, już teraz zamieszczamy informacje o miocie planowanym na drugą połowę 2017 roku. Więcej informacji o przyszłym potomstwie po Bianca & Benjii znajdziecie Państwo w dziale Szczeniaki . Serdecznie zapraszamy :) A poniżej fotka przyszłego kooikerkowego tatusia :)

16.12.2016. Jesteśmy po udanej randce flat coated retriever'ów  Mojito & Sa-Va :) Teraz mamy nadzieję ...  W oczekiwaniu na maluszki,  fotka przyszłego tatusia flat'usiowych szczeniaczków  Mojito >> MOJITO Black Brianta <<

11.12.2016.  Ledwo odchowaliśmy nasze pierwsze szczenięta kooikerhondje, a już możemy cieszyć się ich sukcesami wystawowymi. Na międzynarodowej wystawie psów rasowych w Lublinie, w klasie baby pięknie debiutował mały  Figaro >> I'M AMAZING FIGARO Diamentowa Zagroda << zdobywając: ocenę Wybitnie Obiecującą oraz tytuł Najlepsze Młodsze Szczenie w Rasie. - Figaro pokazał nie tylko swój urok lecz również doskonałą psychikę co cieszy jeszcze bardziej :) Ania, wielkie  gratulacje !!! 

Na tej samej wystawie, w klasie junior, swoje wdzięki prezentował  czarny flacik  Joy >> MR. EDISON Diamentowa Zagroda << zdobywając:  ocenę bardzo dobrą - Serdecznie gratulujemy !!!

04.12.2016. My zakończyliśmy nasz sezon wystawowy, ale nasi wychowankowie co jakiś czas pokazują się na psim wybiegu. Dziś w Nowym Dworze Mazowieckim, na krajowej wystawie psów, w klasie junior pięknie debiutował  Joy >> MR. EDISON Diamentowa Zagroda << zdobywając:   złoty medal, JrCAC, Best Junior i BOS - Serdecznie gratulujemy !!!


LISTOPAD

27.11.2016. Kończy się listopad, a wzraz z nim dobiegły końca nasze zmagania ringowe. To była nasza ostatnia wystawa psów, lecz bardzo ważna, bo Klubowa Spanieli i Psów Dowodnych, na którą  pojechałam z młodziutką Emmą. Sędziowie byli bardzo wymagający i korzystali ze wszystkich możliwych ocen, jednak Emma spodobała się i zdobyła :

kooikerhondje Emma >> Feijan's EMMA<<   JrCAC, Best Junior, BOS, Junior Club Winner 2016.

22.11.2016. Tegoroczny, zagraniczny  sezon wystawowy rozpoczęliśmy w Czarnogórze i w tym państwie go kończymy. Tym razem wybrałam się tam tylko z naszymi najmłodszymi pannami - Emmą i Bungą, które pięknie się pokazały i wróciły do domu z nowymi tytułami  :)
20.11.2016. PLJEVLJA 
kooikerhondje Emma >> Feijan's EMMA<<   JrCAC, Best Junior, BOB - JrCH. MNE, GRAND JRCH. MNE.
fcr Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<<
CAC, CACIB, Best BitchCH. MNE, GRAND CH. MNE.

19.11.2016. BIJELO POLJE   
kooikerhondje Emma >> Faijan's EMMA<<  JrCAC, Best Junior, BOB.
fcr Bunga
>> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<<  CAC, CACIB, Best Bitch, BOB.

PAŹDZIERNIK

30.10.2016. Październik zaczęliśmy i kończymy wystawowo. Tym razem w asyście ukochanego Wojtka pojechaliśmy na międzynarodową wystawę psów do Poznania. W "Pyrlandii" nasze panny : Bunga-Bunga i Emma zaprezentowały  się świetnie i zdobyły: 
fcr Bunga>> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<<  doskonała - II
kooikerhondje Emma >> Faijan's EMMA<<
doskonała - I JrCAC, Best Junior, Junior Winner of Poland 2016

Dzisiejszy dzień to również święto naszej kochanej Bianeczki, która kończy 2 lata. Z tej okazji życzymy jej dużo zdrowia i wiele frajdy podczas psich zabaw :)

09.10.2016. Zapowiadane deszcze i chłodek nie były w stanie wystraszyć Kasi i Hoshi i zmusić do rezygnacji z wystawowych sukcesów. Na szczęście na krajowej wystawie psów rasowych w Zabrzu jaśniało słoneczko w promieniach, którego dziewczyny ślicznie zamknęły swój tegoroczny sezon wystawowy zdobywając:

fcr Hoshi >> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< klasa weteran, ocena doskonała, Zw.Wet. Best Veteran, BOB, BIS Veteran-IV :)

02.10.2016. Drugi występ Bungi na CACIB Tulln. To co u mnie wywołuje mocniejsze bicie serca i suchość w ustach, moją mamę przyprawia o zawał serca. Trzeci dzień zmagań na wystawie w Austrii kosztował ją tyle stresu, że wolała nie patrzeć na nasze zmagania w ringu, tylko trzymać za nas kciuki z bezpiecznej odległości. Tymczasem Bunga i ja byłyśmy w świetnej formie i nie tylko moja gwiazdeczka z wielką gracją ukończyła Młodzieżowy Championat Austrii, ale przy aplauzie publiczności zdobyła więcej niż oczekiwałam. Ring Kooikerów tego dnia był na innej hali  i to w otoczeniu głośnych i zaczepnych molosów oraz owczarków, co w żadnej mierze nie sprzyjało komfortowi kooikerów, więc wiele z nich było zbyt zestresowanych by zaprezentować się jak należy. Naszej młodziutkiej Emmie i jej konkurentce również udzieliła się napięta atmosfera i nie ugrałyśmy za wiele, choć jestem dumna z mojej małej dziecinki, bo dzielnie stała na stoliku .

fcr Bunga>> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<<  doskonała-I/6, JrCACA, Best Bitch, BOS, Junior Bundessieger 2016.

kooikerhondje Emma >> Faijan's EMMA<< bardzo dobra-II

W Polsce także niedziela Kasi i Hoshi płynęła na wystawie psów rasowych w Rybniku, tym razem krajowej, gdzie ładnie im poszło:

fcr Hoshi>> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< doskonała-I, Zw. Vet. , Best Veteran, BIS Veteran-IV - Jeszcze raz BRAVO !!

 

01.10.2016. Kolejne miasto i kolejna wystawa psów rasowych. Tym razem to Tulln i DUO CACIB. Zastrzyk zaczął działać i Bunga wstała w zdecydowanie lepszej kondycji, pełna nowej energii do działania. Na szczęście dla nas, ponieważ stawka w klasie była spora i mocna. Bunga poradziła sobie z konkurencją i przy aplauzie widowni zebrała młodzieżowe tytuły dnia. Ring kooikerów był tuż obok, więc nie musiałam się denerwować biegając miedzy halami  tylko spokojnie czekałam na nasza kolej, ale Emma niczym rozkapryszona nastolatka strzeliła focha i nie chciała współpracować w ringu. Mimo to dostała ładny opis a po wystawie wszyscy pojechaliśmy na zasłużony spacer po lasie.

fcr Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<< doskonała-I/8, JrCACA, Middle East European Jr Winner, Cruft's Qualifikation'17

kooikerhondje Emma >> Faijan's EMMA<< bardzo dobra- II

My na wyjeździe, a Kasia z Hoshi u siebie na Śląsku-dokładnie w Rybniku, walczyły na wystawowym ringu psów myśliwskich i w klasie weteranów zdobyły:

fcr Hoshi>> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< doskonała-I, Zw.Vet. , Best Veteran, BIS Veteran-II - Wielkie gratulacje ! 

 

WRZESIEŃ

30.09.2016. Retriever Festival 2016, czyli klubówka w austriackim  Grafenegg, na zachwycającym pałacowym terenie skąpanym w słońcu. Kiedy rano okazało się, że Bunga złapała " zimny ogon" wiedziałam, że nie mogę liczyć na zbyt wiele. Jednak pojechaliśmy na wystawę, na zasadzie "co będzie-to będzie"  oraz skorzystać z pomocy weterynarza i pozwiedzać. I wyszło wspaniale. Bunga bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, bo mimo złego samopoczucia walczyła jak lwica i nawet z wiszącym ogonem stanęła na drugim stopniu podium. A potem były niezapomniane chwile nad urokliwym Dunajem oraz na zamku w Melk.

fcr Bunga>> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<< doskonała II/6

 

24.09.2016. "Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej" - czyli międzynarodowa wystawa psów rasowych w rodzinnym Wrocławiu. Miło było spotkać się ze "starymi znajomymi", poznać nowych miłośników psów i ich psiaki oraz wygrzewać się w promieniach słońca i blasku chwały moich gwiazdeczek. A jest się czym cieszyć i chwalić, ponieważ .... Mała kooikerka Emma w pięknym stylu ukończyła Młodzieżowy Championat Polski, a  nieco starsza flatka Bunga-Bunga debiutowała w klasie pośredniej i spektakularnie rozpoczęła dorosły Championat Polski oraz Inter Championat.  A takie osiągnięcia zanotowaliśmy na koncie Diamentowej Zagrody :

flat coated retriever Pionnier >> PIONNIER Diamentowa Zagroda << bardzo dobra- II

flat coated retriever Bunga>> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<< doskonała - I, CAC, Best Bitch, CACIB, BOS

flat coated retriever Hoshi >> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< doskonała - I, Zwycięstwo Weteranów, Best Veteran

kooikerhondje  Emma>> Feijan's EMMA<< doskonała I, JrCAC, Best Junior, BOS  >>> Junior Champion Polski :)

13.09.2016. Dzisiaj wybraliśmy się z naszymi kooikerhodje Biancą i Emmą do ortopedy na badanie stawów kolanowych, iiii ... wyniki są rewelacyjne. Ponad to Bianca  miała prześwietlane stawy biodrowe oraz łokciowe - również z cudownym rezultatem. A tak to wygląda oficjalnie:

Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf <<  PL-0/0 # HD-A # ED-0/0 .

Emma >> Feijan's EMMA << PL -0/0

11.09.2016. Świetnie rozpoczęty miesiąc w wykonaniu naszej niezawodnej weteranki fcr Hoshi>> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< , która na wystawie krajowej w Chorzowie zdobyła: ocena doskonała, Zwycięstwo Weteranów, Best Veteran oraz  BIS Vetera -II. Kasia & Hoshi wielkie gratulacje !!!


LIPIEC

30.07.2016. Hoshi >> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< jest jak wino - nim starsza, tym lepsza :) Dzisiaj na wieczorowej wystawie psów w Będzinie Hoshi wybiegała: Best Weteran, BOB oraz BIS Weteran IV :)  BIG Gratulacje Kasia  & Hoshi :)

24.07.2016. My niańczymy maluszki naszej flatki Kosy, a jej kolejna córeczka z miotu "XVI" debiutuje na wystawowych ringach. Tym razem była to Puma >> XVI. DRAG QUEEN Diamentowa Zagroda<< która na międzynarodowej wystawie w Częstochowie, w klasie junior uzyskała : ocenę doskonałą z lokatą 3 :) Marta, Pumcia, gratulujemy ładnego debiutu :)

17.07.2016.Dzisiaj do Legnickiego Pola pojechałam z Wojtkiem i Emmą głównie po to aby zrobić naszej panience badanie oczu u krakowskiego okulisty dr Pawła Stefanowicza. Wynik badania perfekcyjny - oczy łącznie z gonio - czyste :)

Kiedy zgłaszałam Emmę na badania oczu, to postanowiłam zgłosić ją również na wystawę krajową psów rasowych, bo szkoda było nie skorzystać z okazji by upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu. I..... warto było. Emma wykonała kolejny krok w kierunku Junior Championa Polski :)

  kooikerhondje Emma >> Feijan's  EMMA <<  klasa junior: ocena doskonała-I, Junior CAC , Best Junior, BOB

16.07.2016. To była Diamentowa sobota :) Tak w wielkim skrócie mogę opisać sukcesy naszych pupili na wystawie psów myśliwskich w Legnickim Polu. Szczególnie młodej Bungi, która spektakularnie ukończyła Młodzieżowy Championat Polski. Ten dzień nie był by tak wyjątkowy gdyby nie zaangażowanie kilku znajomych, którym pragnę jeszcze raz gorąco podziękować za pomoc, doping oraz miłe chwile . Asia, Irmina, Magda, Kasia, Adaś, Aga i Grześ jesteście wielcy :) A tak na ringu ocenowym oraz finałowym "poszalała" diamentowa ekipa:

 kooikerhondje Emma >> Feijan's  EMMA <<  klasa junior: ocena doskonała-I, Junior CAC , Best Junior, BOB

fcr Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<<  klasa junior: ocena doskonała-I , Jr CAC, Best Junior, BOB, BIS Jr-II, BOG-III

flat coated retriever  Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda<<  klasa champion: ocena doskonała-I , CAC, Best Bitch

fcr Hoshi >> BIG STAR Diamentowa Zagroda<<  klasa weteran: ocena doskonała-I, Zwycięstwo Weteranów, Best Veteran, BIS Veteran-II

BIS GRUP HODOWLANYCH -I > BIG STAR  +  YOUNG STAR  SA-VA  +  XV. BUNGA-BUNGA STAR

foto by IRO.MOBIFY.COM  & Adam BieniokCZERWIEC

30.06.2016. I kolejny rok minął moim kochanym siostrzyczkom YOUNG, czyli Kosie i Sa-Vie. To już 4 lata jak nasze czarnuszki biegają po świecie i z tej okazji życzymy im dużo zdrowia i radości każdego dnia :)

19.06.2016. Drugi dzień wystawowy w Klagenfurcie był dość stresujący za sprawą nakładających się czasów oceny w ringach flatów i kooikerów. Bieganie między halami i ringami kosztowało mnie sporo nerwów co udzieliło się naszym suczkom, ale i tak pięknie im poszło:

flat coated retriever Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<<  klasa junior: ocena doskonała-III

kooikerhondje Emma >> Feijan's  EMMA <<  klasa junior: ocena bardzo dobra-I

kooiker Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< klasa pośrednia: ocena doskonała- I, CACA, CACIB, Best Bitch, BOS, Alpensieger 2016

18.06.2016.Dzień jak najpiękniejszy sen. Aż czasem musiałam się uszczypnąć, aby upewnić się, że to co widzę i czuję jest realne. Austriackie Alpy, fantastyczny dom z ogrodem nad  jeziorem oraz sukcesy naszych trzech gwiazdeczek, to idealne połączenie udanego weekendu w Klagenfucie. Spodziewałam się, że Bianca stanie na wysokości zadania, ale wygrana Emmy i Bungi były dla mnie miłym zaskoczeniem :) A oto wyniki dnia:

fcr Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<<  klasa junior: ocena doskonała I/6 , Junior CACA, Crufts Qualifikation 2017

kooiker Emma >> Feijan's  EMMA <<  klasa junior: ocena doskonała, Junior CACA , Best Bitch, BOS, Crufts Qualifikation 2017

kooiker Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< klasa pośrednia: ocena doskonała, CACA, CACIB, Crufts Qualifikation 2017

  

01.06.2016.Odebrałam wyniki badań genetycznych moich najmłodszych pociech; na kolor Bungi>> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<< i już wiadomo, że młoda gwiazdeczka jest czarna z żółtym genem >> BBEe<< oraz na chorobę von Willebranda i Mielopatia Degeneracyjna.... Emmy >> Feijan's EMMA<< i również w tym przypadku wszystko jest jasne - mała jest wolna od obu schorzeń<< VWD- wolna & DM - wolna :)

MAJ

29.05.2016. Z międzynarodowej wystawy psów w Lesznie  wróciliśmy w świetnych humorach i z piękną wygraną naszej młodziutkiej gwiazdeczki Bungi >> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<< , która to wykonała kolejny- duży krok do młodzieżowego championa polski, zdobywając : Junior CAC , Najlepszy Junior w Rasie :) oraz ogrom komplementów od sędzi Pani Doroty Witkowskiej. Bardzo dziękujemy :)

flat coated retriever - suczka XV.BUNGA-BUNGA STAR  Diamentowa Zagroda 

27.05.2016. Zapierające dech w piersiach widoki strzelistych gór, turkusowego Adriatyku oraz radosne harce na plaży moich suczek, to połowa wspomnień z wyjazdu do pięknej Czarnogóry. Druga część to sukcesy wystawowe diamencików i bukiet tytułów przywiezionych z 2 międzynarodowych wystaw psów :)  

flat coated retrievver Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<<  Junior Champion Czarnogóry, Grand Junior Champion Czarnogóry, Balcan Junior Champion, Adriatic Junior Champion

flat coated retriever Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda<< Champion Czarnogóry, Grand Champion Czarnogóry, Balcan Champion, Adriatic Champion  zdobyła Reserve Best of Grup VIII oraz ukończyła Inter Champion C.I.E.

kooikerhondje Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< Champion Czarnogóry, Grand Champion Czarnogóry, Balcan Champion, Adriatic Champion

 

 

25.05.2016. To kolejny urodzinowy dzień w diamentowym świecie, tym razem czarnych flacików z miotu "XVI" . Im również życzymy zdrowia, długiego życia i wszystkiego co najlepsze w psim świecie :) 

24.05.2016. Dziś nasza mała sprężynka Bunga>> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<< oraz jej rodzeństwo z miotu "XV" kończą roczek. Zleciało jak z bicza trzasnął, a my wciąż nie możemy się nacieszyć widokiem tej cudownej panny i jej niesamowitego temperamentu. W dniu święta Bungi i jej rodzeństwa życzymy roczniakom "XV" wielu lat życia, zdrowia i pyszności :)

20.05.2016. Nie tak dawno flaciki z miotu "WILD" stawiały pierwsze kroki, a już dziś kończą 9 lat. Z tej okazji życzymy im przede wszystkim dużo zdrowia i długiego życia :) 100 lat !!! drogie Dzikuski :)

15.05.2016. Miasto Łódź uraczyło nas pogodą w kratkę, lecz humory i tak dopisały, dzięki  spotkaniu ze znajomymi, córeczką naszej Kosy - Lucy oraz sukcesom młodziutkich diamencików :)

fcr Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<< ocena doskonała-II/5 - srebro

fcr Lucy >> XVI. STEWARDESSA Diamentowa Zagroda<< ocena doskonała -III/5 -  brąz

kooiker Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< ocena bardzo dobra -I

11.05.2016. Mija kolejny rok życia mojej ukochanej przyjaciółki Canoe>> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<< oraz jej rodzeństwa z miotu "XI". Z tej okazji wszystkim "Jedenastkom" życzymy długiego życia, miłości i pyszności :)

05.05.2016. Z długiego majowego weekendu na Bałkanach przywiozłam: ładną opaleniznę, miłe wspomnienia, jakieś  jadło i napitek ;) oraz bukiet sukcesów moich 3 suczek :) W Macedonii pokazywały się Canoe w klasie Champion i Bianca po raz ostatni w klasie Junior. W Serbii wystąpiły: Canoe w klasie Champion, Bianca w klasie Pośredniej oraz Bunga w klasie Junior  i zdobyły:

fcr Canoe>> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<< 3x CAC, 3xCACIB, 3x Best Bitch, 1x BOB, 1x BOG-III  # Champion Macedonii, Champion Serbii, Grand Champion Serbii , ukończony C.I.E.- (Inter Champion Wystawowy)

flat coated retriever Bunga>> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<< 2x JrCAC, 2x Best Junior, 2x BOB  # Junior Champion Serbii

kooiker Bianca>> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< 1x JrCAC, 2x CAC, 2xCACIB, 3xBOB  # Junior Champion Macedonii, Champion Serbii

KWIECIEŃ

25.04.2016. Świetne wieści otrzymaliśmy od naszego wychowanka Bruno>> PREZES BRUNO Diamentowa Zagroda<< syna Nasy>>  MY GALAXY NASA Diamentowa Zagroda<< & Kendy >>I'M SO COOL Black Brianta<< przeszedł prześwietlenie stawów biodrowych i łokciowych z fantastycznym wynikiem : HD-A / ED-0/0 :) Wielkie Gratulacje

23.04.2016. Dzień pełen emocji, wydarzeń i nadziei. Ale po kolei... O ósmej rano zapakowaliśmy auto i razem z Bungą, Bianką i Kosą pojechaliśmy do Opola. Tam na międzynarodowej wystawie psów nasze panienki Be bardzo ładnie się zaprezentowały, a ja spędziłam miłe przedpołudnie w gronie znajomych.  Zaraz po ocenie w ringu ruszyliśmy do Czech gdzie na Kosę> YOUNG CASSOPEIA Diamentowa Zagroda<< czekał przystojniak Coudy >> Torpedos THE BEST OF DREAMS<<. "Zaślubiny" przebiegły błyskawicznie więc już po godzince siedzieliśmy w aucie wracając do domu w deszczu, śniegu, śniegu z deszczem i ponownie deszczu. Do domu dotarliśmy o pierwszej w nocy zmęczeni lecz pełni nadziei, iż za jakiś czas powitamy na świecie szczeniaczki naszej flat'ki Kosy.

A takie oceny uzyskały nasze Bunga-Bunga i Bianca:

flat coated retriever Bunga>> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda< klasa junior: ocena doskonała-III <<

kooikerhondje Bianca>> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< klasa pośrednia: ocena doskoanła-I, CWC, Best Bitch, CACIB, BOS<<

kooikerhondje Bianca, foto by Sebastian Stark.

Coudy  flat coated retriever. foto Lenka Topolowa

16.04.2016. Wrocław i wystawa psów myśliwskich CAC, na którą wybraliśmy się w sporym składzie dimencikowej rodzinki. Bianca debiutowała w klasie pośredniej, Bunga-Bunga w klasie junior, a Emma w ogóle debiutowała :)  Canoe wprost z macierzyńskiego wróciła na ring, a Sa-Va po prostu zaczęła nowy sezon wystawowy. Dodatkowo przyjechała Hoshi i tak sobie biegałyśmy pod okiem polskich sędziów:

fcr Bunga>> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<< klasa junior: ocena doskonała-I, złoto, Zwycięstwo Młodzieży, Best Junior :)

fcr Canoe>> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<< klasa otwarta: ocena doskonała-II, srebro

fcr Sa-Va>> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda<< klasa champion: ocena doskonała-III, brąz

fcr Hoshi>> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< klasa weteran: ocena doskonała, Zwycięstwo Weteranów, Best Veteran

kooiker Emma >>Feijan's EMMA<< klasa puppy: Wybitnie Obiecująca , Best Puppy :)

kooiker Bianca >>AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< klasa pośrednia: ocena doskonała-1, złoto, CWC, Best Bitch, BOB.

Best Grup Hodowlanych III :  Hoshi & Kasia + Sa-Va & Marzenka + Bunga & ja :)

10.04.2016. W strugach deszczu i na bagnistej murawie odbyła się krajowa wystawa psów w Zabrzu, gdzie Kasia i Hoshi>> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< wybiegały : ocenę doskonałą, Zwycięstwo Weteranów oraz Best Veteran :) jeszcze raz gratulujemy !!!

MARZEC 

20.03.2016.Dziś  drugi dzień zmagań   Hoshi >> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< na krajowej wystawie psów w Katowicach, która po raz trzeci zdobyła ocenę doskonałą , Zwycięstwo Weteranów oraz Najlepszy Weteram w Rasie i tym samym ukończyła   Polski Championat Weteranów  :) Big Gratulacje dla BIG STAR i Kasi :)

19.03.2016.Dziś nasza wychowanka z miotu " BIG"  Hoshi >> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< na krajowej wystawie psów w Katowicach,  zdobyła kolejną ocenę doskonałą, Zwycięstwo Weteranów oraz Najlepszy Weteram w Rasie.  Gratulujemy Kasi i Hoshi :)

05.03.2016. W Drzonkowie koło Zielonej Góry, na międzynarodowej wystawie psów, Diamentową Zagrodę po raz pierwszy w klasie weteranów reprezentowała Hoshi>> BIG STAR Diamentowa Zagroda<<. Sunia zaprezentowała się bardzo ładnie i rozpoczęła Championat Weteranów zdobywając : ocenę doskonałą, Zwycięstwo Weteranów oraz Najlepszy Weteran w Rasie :) Kasia, Hoshi serdecznie gratulujemy :)

LUTY

14.02.2016. Dla wszystkich Zakochanych, Kochających oraz czekających na Miłość, serce naszej żywej walentynki - Bianci :)

Z okazji dzisiejszego święta, własne profile na diamentowej stronce dostały nasze najmłodsze nadzieje czyli: kooikerhondje EMMA & flat coated retriever BUNGA :)


STYCZEŃ

24.01.2016. Nowy rok i nowy sezon wystawowy. My pauzujemy, ale kibicujemy innym. Dziś w Lubinie na krajowej wystawie psów Diamentową Zagrodę reprezentował Presto>> QUICK ITALIAN Diamentowa Zagroda<< startował w klasie użytkowej i zdobył: ocena doskonała-1, CWC oraz Best Wo of Breed :) Jego domowy kolega (tatuś naszych flacików miotu "XVI" oraz przyszłych dzieci Canoe) Enzo>> Flatcurls POWER CHOCOLATE<< startował w klasie champion i zdobył: ocena doskonała-1, CWC, Best Male, Best of Breed :) Beatka Wielkie Gratulacje !!! Dodatkowo tego dnia, obaj panowie przeszli powtórne badanie oczu i wciąż mają je zdrowe :)

13.01.2016. To pierwsza, prawdziwa zima naszych kooikerhondje Emmy i Bianci. Poniżej zamieszczamy zdjęcie z ich zabaw na śniegu :)

10.01.2016. Za oknem mróz i skrzypiący pod stopami śnieg, a w domu? Ciepło, miło, bezpiecznie. W dłoniach kubek gorącej herbaty z sokiem, pitej z  ukochanym Wojtkiem, w asyście naszych psów i kudłatego termofora - kota Pushkina :)  Czas leniwie cieknie przez palce, a ja robię sobie bilans minionego roku i z radością stwierdzam, że.....?   Saldo jest dodatnie :)

W lutym, na rozpoczęcie sezonu wystawowego Canoe>> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<< do bukietu wcześniejszych tytułów dorzuciła Championat Rumunii.

W marcu Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda<< w pięknym stylu rozpoczęła InterChampionat, a jesienią wykonała kolejny krok w jego kierunku, jak również do  dwóch Polskich Championatów dodała dwa nowe: Champinat Serbii i Grand Championat Serbii.

W maju z Holandii przyjechała do nas długo wyczekiwana kooikerhondje Bianca >>AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< która najpierw przeszła badania DNA w kierunku chorób genetycznych i uzyskała doskonałe wyniki - ZDROWA.  Następnie, zaledwie w 2 jesienne miesiące zdobyła 2 nominacje na CRUFT'S oraz 7 tytułów: Junior Champion Serbii, Junior Champion Polski, Junior Champion Chorwacji, Junior Winner Polski, Junior Winner Zagrzebia, Club Junior Winner Polski , Club Junior Winner Chorwacji. Tym samym Bianca w wieku zaledwie 14 miesięcy została najbardziej utytułowanym kooikerem w Polsce.

 W tym samym miesiącu, siostrzyczki "YOUNG" Sa-Va i Kosa wydały na świat swoje pierwsze maluszki z miotów "XV" i "XVI", które świetnie odchowały, i które trafiły do fantastycznych domków :) Jedno, czarne szczęście , czyli Bunga-Bunga >> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<< zostało z nami i już jesienią, rewelacyjnie zadebiutowało na ringach wystawowych odnosząc wielki sukces na klubówce retriever'ów, co świetnie rokuje na przyszłość.

W lipcu wszystkie nasze suczki przeszły badanie okulistyczne i okazało się, że wszystkie maja czyściutkie oczka  :)

W listopadzie, ku mojej wielkiej radości, dołączyła do nas nasza druga kooikerka Emma >> Feijan's EMMA<<

I wreszcie w grudniu, Kosa >> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda<< na zakończenie roku oraz sezonu wystawowego, rozpoczęła InterChampionat i zdobyła 4 kolejne tytuły : Champion Mołdawii, Grand Champion Mołdawii, Champion Basarabii i Grand Champion Basarabii.

Podsumowując, rok 2015 był  dla nas łaskawy i oby taki - jeśli nie lepszy, był ten rozpoczęty 2016. Tego życzymy sobie oraz wszystkim znajomym. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy nam pomagali, wspierali nas oraz nam kibicowali :)

 

01.01.2016. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Realizacji planów i założeń oraz wyobraźni w wytyczaniu nowych marzeń :) Pozytywnych wzruszeń, miłości i ciepła rodzinnego. Oby rok 2016 był lepszy od 2015.

 

********2015********

GRUDZIEŃ

27.12.2015. Zupełnie niespodziewanie odszedł Nero Niedawno obchodził swoje 9-te urodziny, a dziś już go nie ma :(  Nercio, biegaj radośnie po Psim Niebie.

25.12.2015.  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia: miłości, zdrowia, spokoju, radości z przebywania w gronie najbliższych i ukochanych pupili oraz udanych podarków.    Ho, Ho, Ho !! Merry Christmas :)

13.12.2015. Idealne - pełne sukcesów zakończenie sezonu wystawowego 2015. Drugi dzień w stolicy Mołdawii Chisinau  hendlerki Magdaleny Kućko z naszą flatką Kosą >> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda<< i jeszcze większe sukcesy tej zgranej pary oraz piękne pamiątkowe i smakowe trofea:) Magda, jeszcze raz wielkie dzięki za opiekę nad Kosą oraz piękny hendling :)

CHISINAU - wystawa krajowa (CAC) >> CAC, Best Bitch, Best of Breed # Champion of Moldova

CHISINAU - wystawa międzynarodowa (CACIB)  GOLDEN CUP of MOLDOVA >> CAC, CACIB, Best Bitch, Best of Breed, BOG-III # Grand Champion of Moldova 

12.12.2015. Miłe wieści z Chisinau w Mołdawii. Nasza czarna flat coated retriever'ka  Kosa>> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda<< pod opieką hendlerki Magdaleny Kućko, wystąpiła na dwóch wystawach psów gdzie dziewczyny zdobyły:

CHISINAU - wystawa krajowa ( CAC) BASARABIA >> CAC, Best Bitch, Best of Breed # Champion Basarabia

CHISINAU - wystawa międzynarodowa (CACIB) BASARABIA >> CAC, CACIB, Best Bitch, Best of Breed # Grand Champion Basarabia

06.12.2015. W nocy z 5 na 6 grudnia do grzecznych dzieci przychodzi Święty Mikołaj :) 9 lat temu tej nocy przyniósł nam i przyszłym właścicielom czarnuszki "ADIOS". Dziś mają swoje święto, a my życzymy im wszystkiego najlepszego, długiego życia oraz wielu prezentów nie tylko od Świętego ;)

05.12.2015. Ostatnie półtora tygodnia naszego życia, to istny rollercoaster. Na szczęście diabelska kolejka choć pędzi jak szalona, to dostarcza niezapomnianych wrażeń. Takie mamy i my,  jednym z nich jest wyjazd do Chorwacji, a dokładnie do Zagrzebia, na wystawę psów rasowych. Dzięki miłemu towarzystwu było super, za co szczególnie dziękuję Dorotce i Andrzejowi,  a dzięki sukcesom Bianeczki było wprost bajecznie. Bianca do domu wróciła z  kolejną nominacją na Cruft's oraz trzema nowymi tytułami :

Kooikerhondje  Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<<  

27.11.2015. ZAGREB - wystawa klubowa wyżłów i spanieli >> JrCAC, Best Junior, Best of Breed,  Croatian Club Junior Winner 2015

28.11.2015. ZAGREB - wystawa międzynarodowa CACIB >> JrCAC, Best Junior, Best of Breed, Cruft's Qualification 2016

29.11.2015. ZAGREB -wystawa międzynarodowa CACIB > JrCAC, Best Junior, BOB, Zagreb Junior Winner 2015 # Croatian Jrunior Champion :)  Jestem bardzo dumna z mojej małej perełki, która na wyjeździe podbiła tak wiele serc.

LISTOPAD

21.11.2015. Oddział w Kielcach okazał się niezwykle gościnnym i nie tylko każdego wystawcę częstował słodkim pączkiem, ale przy okazji organizacji międzynarodowej wystawy psów, zorganizował także dwie imprezy towarzyszące, czyli Klubową Wystawę Retrieverów oraz Klubową Wystawę Spanieli i Psów Dowodnych. Jako właścicielka kooiker'ów oraz FCR-ów miałam zaszczyt uczestniczyć we wszystkich trzech wystawach, a sukcesy moich suczek sprawiły mi wprost niewymowną radość. Dodatkowo spotkanie ze znajomymi, naszą wychowanką Hoshi, poznanie nowych właścicieli flatów i kooikerów, to to co dodało kolorów całemu wyjazdowi. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za miłe chwile, Monice za transport i opiekę nad nami, a Kasi za przepiękną rozetę dla baby.  Jestem bardzo dumna z moich pociech, którym poszło następująco :

Klubowa Wystawa Retrieverów :  szczeniak flat coated retriever Bunga>> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda << klasa baby, ocena wybitnie obiecująca, Best Baby, BIS Baby-2

flat coated retriever Hoshi >> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< klasa champion, ocena doskonała V/7

Klubowa Wystawa Spanieli i Psów Dowodnych kooikerhondje Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< klasa junior, ocena doskonała, złoto, Zwycięstwo Młodzieży, Best Junior, PL Club Junior Winner 2015  oraz zakończyła Junior Champion Polski

22.11.2015. KIELCE (PL) CACIB :  kooikerhondje Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< klasa junior, ocena doskonała, srebro.

15.11.2015. Nie ma co się rozpisywać. Po prostu, maleńka Emma jest już z nami :) Mamuś & Aad, Fija & Jan dziękujemy WAM bardzo !!!

08.11.2015. Poznań i najważniejsza kynologiczna impreza w Polsce, czyli możliwość zdobycia nominacji na CRUFT'S oraz tytułu Zwycięzca Polski. Do "Pyrlandii" wybrałam się z naszą kooikerhondje Biancą, w towarzystwie przemiłych dziewczyn: Moniki i Asi oraz ich psów. Jestem bardzo, bardzo dumna z mojej panienki, bo Bianca nie zawiodła. Nie tylko podbiła serca wielu miłośników psów, ale i dorzuciła do bukieciku swoich osiągnięć kolejne kwiatuszki:

Bianca>> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< klasa junior, ocena doskonała, Zwycięstwo Młodzieży, Best Junior, BOS , Młodzieżowy Zwycięzca Polski 2015, Crufts Qualification 2016

PAŹDZIERNIK

30.10.2015. Rok temu na świat przyszła nasza pierwsza kooikerhondje Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<<. Przez ten rok Bianca cieszyła się szczenięctwem, a teraz przyjdzie czas na pracę w ringach wystawowych, która jak widzę nie jest jej straszna. Dziś ta mała perełka obchodzi swoje pierwsze urodziny, a my jesteśmy mega szczęśliwi, że jest z nami i życzymy jej wszystkiego najlepszego, zdrówka oraz dalszych sukcesów. 100 lat Bianeczko :D

26.10.2015. Nasza nowa córeczka rasy kooikerhondje, malutka Emma>> Feijan's EMMA<< skończyła już 1,5 miesiąca i niedługo dołączy do grona Diamencików :) Tymczasem wygląda tak:

14.10.2015. Październik w Diamentowej Zagrodzie, to najważniejszy i najbardziej obfitujący w różnego rodzaju wydarzenia miesiąc w roku. Nie inaczej jest i tej jesieni. Jednym z nich jest niezapomniany wyjazd do Serbii, gdzie poza trwającą całą wieczność podróżą, smakami pysznego jedzenia i Rakiji, w mej pamięci pozostaną sukcesy moich suczek : Bianci i Sa-Vy, poznani ludzie oraz ogromna serdeczność gospodarzy :) Dla takich wspomnień warto żyć :)  A tak wyglądają osiągnięcia moich dziewczynek z 2 dni i 2 miast gościnnej Serbii:

10.10.2015.CUPRIJA  CAC <  sędzia: Ivan Vasiljević (SRB)

kooikerhondje  Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< klasa junior, ocena doskonała-1, JrCAC, Best Junior, BOB, JrBOG VIIIgr plus puchar za Best of Breed

  flat coated retriever  Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda<< klasa champion, ocena doskonała-1, CAC, Best Bitch, BOB plus puchar za Best of Breed oraz tytuł: Champion Serbii

11.10.2015. KRUSEVAC  CACIB < sędzia:  Ljubisa Balabanović(SRB)

Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< klasa junior, ocena doskonała-1, JrCAC, Best Junior, BOB- plus puchar za Best of Breed oraz tytuł: Junior Champion Serbii

 Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda<< klasa champion, ocena doskonała-1, CAC, Best Bitch, CACIB, BOB, BOG III- plus  1 puchar za Best of Breed i 1 puchar za Best of Brup -III oraz kolejny tytuł: Grand Champion Serbii

 

07.10.2015. Rok temu tego, dnia nasza znajda PUSHKIN przeszedł szczepienia ochronne i otrzymał książeczkę zdrowia, więc taką datę przyjęliśmy jako datę jego urodzin. Weterynarz określił wtedy jego wiek na jakieś 4 lata, a więc dziś nasz najdoskonalszy kot pod słońcem obchodzi swoje 5 urodziny, a my z tej okazji życzymy mu dłuuuuugiego życia :D

03.10.2015. I znów po serii miłych wrażeń otrzymaliśmy przykrą wiadomość. Nasi przyjaciele - Justynka i Andrzej pożegnali swoją ukochaną " córunię" Santusię >> ADIOS SANTANA Diamentowa Zagroda<<.  Bardzo Wam współczujemy. Odejście każdego naszego wychowanka jest trudne, ale strata psów, z którymi mieliśmy większe kontakty jest jeszcze dotkliwszy. Śpij spokojnie Tusiu....

01.10.2015.Odebraliśmy wyniki testów DNA pod kątem chorób genetycznych kooikerhondje i okazuje się, że nasza Bianca>> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< jest od nich wolna :) Jesteśmy bardzo szczęśliwi :) A tak dokładnie wyglądają wyniki: VWD - NN (wolna)  & DM-NN ( wolna)

WRZESIEŃ

26.09.2015. Piękna pogoda oraz fantastyczny debiut  wystawowy naszych najmłodszych suczek BIANCI oraz BUNGI, to to co nas spotkało na międzynarodowej wystawie psów, w naszym rodzinnym Wrocławiu :D   Bianca w pięknym stylu rozpoczęła marsz po Młodzieżowy Championat Polski pokonując w porównaniu psa z klasy champion, czym bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Bunga oczarowała wszystkich. Skradła serca znajomych, wystawców, zwiedzających oraz sędziego, który w uzasadnieniu oceny wyraził się następująco: " Mała, cudna księżniczka, o boskim temperamencie i żywiołowej ekspresji. Bardzo dobre proporcje, dobry ruch."  Na koniec usłyszałam jeszcze: " Jest świetna. Cóż więcej mogę powiedzieć? "  Wystawiałam już kilka razy szczeniaki, ale takiego opisu nie miałam nigdy. A to rezultaty tego co wywalczyły moje małe nadzieje :

kooikerhondje - Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< klasa junior - Zwycięztwo Młodzieży / Best Junior/ Best of Breed

flat coated retriever - Bunga>> XV. BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<< klasa baby- Wybitnie Obiecująca/ Best Baby of Breed  

06.09.2015. I znów  Kendy >> I'M SO COOL Black Brianta<< pokazał klasę w Oslo. Tym razem na Europa Dog Show również w klasie "working"  zajął  lokatowe IV-te miejsce , także z ocena doskonałą. Jestem bardzo dumna z Kendy'ka, bo takie sukcesy tylko zachęcają do wyjazdów na zagraniczne wystawy :)  Lenka gratuluję efektu pracy hodowlanej !!!

05.09.2015. Dotarły do nas świetne wieści z Oslo. Na bardzo prestiżowej wystawie Norvegian Retriever Club,  flacik z zaprzyjaźnionej czeskiej hodowli  Kendy>> I'M SO COOL Black Brianta<< w klasie "working" zajął zaszczytne II-gie miejsce z oceną doskonałą :D Bravo Lenka i Kendy.

SIERPIEŃ

28.08.2015.  W Czechach zaprzyjaźniony czeski flacik robi kurs psa ratownika  Mojito>> MOJITO Black Brianta<< ( na zdjęciu) Miło wiedzieć, że psy mojej kochanej rasy tak świetnie sobie radzą w różnych dyscyplinach :)


 

15.08.2015. U nas jak zwykle "czas się kurczy" zamiast się rozciągać ;)  toteż na aktualizację Diamentowej stronki wciąż go brak.  Choć dzieję się,  i to duuuużo.

 Z końcem lipca zrobiliśmy planowane badania oczu. Tak się składa, że czasem człowiek ma szczęście i.... " góra przychodzi do Mahometa"  ;) W naszym przypadku prawie tak się zdarzyło, ponieważ z Krakowa do Lubina (zaledwie 80km od Wrocławia) przyjechał ceniony weterynarz-okulista Paweł Stefanowicz, do którego wybraliśmy się z naszymi suczkami. Wyniki badań są zachwycające:

Canoe >>XI- STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<<( Dark Devotion NIMBLE NAIAD  &  ANDROMEDA D. Z. ) oczy + gonio - czyste

Nasa >> MY GALAXY NASA Diamentowa Zagroda << ( Almanza HET PA GROTEN  &  ANDROMEDA D. Z. )  oczy + gonio - czyste

Kosa >> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda<< ( Swallowsflight STARTRACK-HUSSY  &  ANDROMEDA D. Z. ) oczy + gonio - czyste

Sa-Va  >> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda<< ( Swallowsflight STARTRACK-HUSSY  &  ANDROMEDA D. Z. ) oczy + gonio - czyste

Bunga-Bunga>> XV.BUNGA-BUNGA STAR Diamentowa Zagroda<< ( Whizzbang's HIGHWAY TO HELL  &  YOUNG STAR SA-VA   D. Z. ) oczy + gonio - czyste

Bianca >> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf << ( IRON Ravenswood vom Wichtelhaus  &  AMAZING LONESOME ZUKI Achteraf ) oczy + gonio - czyste

 

Po trzecie,  minęły już ponad 2 miesiące odkąd kooikerhondje Bianca>> AMAZING LONESOME DUNJA Achteraf<< zamieszkała z nami, zatem najwyższy czas ją przedstawić. Zapraszam do jej profilu, czyli do BIANCA.

 

LIPIEC

13.07.2015. Po tygodniu pełnym obowiązków i wrażeń znalazłam chwilę, by złapać oddech i zrobić aktualizację Diamentowej stronyoraz fotki naszej Bundze.

 
  FLAT COATED RETRIEVER foto by Wojciech Świca
 


08.07.2015. Smutne wieści dotarły do nas od "starych przyjaciółek". Wiosną ubiegłego roku pożegnały ukochanego męża i ojca Jacka, a jesienią wyjątkową flatkę Dejzi >> DEJZI Diamentowa Zagroda<< Niewymownie nam przykro:(   Te wieści przygnębiły nas podwójnie .

CZERWIEC

30.06.2015. To już trzeci rok mija, jak nasze siostrzyczki-mamuśki YOUNG, czyli Kosa>> YOUNG CASSIOPEIA D.Z. <<  oraz  Sa-Va>> YOUNG STAR SA-VA D.Z. << biegają po świecie. Dziś mają swoje święto, a my życzymy im wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, miłości i pyszności :)

28.06.2015. Dotarły do nas świetne wieści dotyczące Brendy >> WILD COUNTRY MUSIC Diamentowa Zagroda<< w niedzielę 21 czerwca, sunia biegała po ringu wystawowym, na międzynarodowej wystawie psów w Krakowie i w klasie weteran otrzymała: ocena doskonała, lokata 1 oraz Najlepszy Weteran w Rasie :) Tym samym Brenda jest coraz bliżej otrzymania kolejnego tytułu. Bardzo się cieszymy i gratulujemy :)

21.06.2015. Mimo, że mamy już drugą połowę czerwca, to pogoda nas nie rozpieszcza. Dziś wreszcie wyszło słońce i słupek rtęci podniósł się nieco w termometrze, więc mogliśmy zabrać flaciątko do ogrodu na pierwszy spacerek. Nowe otoczenie zrobiło wielkie wrażenie.  A to foteczka z dzisiejszego pobytu wśród zieleni.

10.06.2015.Tego dnia słońce wschodzi szczególnie dla  ulubienicy Wojtka, czyli Nasy>> MY GALAXY NASA Diamentowa Zagroda<< która kończy już 4 lata, a my z tej okazji życzymy jej wszelkiej pomyślności oraz wielu lat w zdrowiu. 100 lat, 100 lat ...

09.06.2015. Dobre wieści otrzymaliśmy ze Śląska. Kasia i Hoshi>> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< 07.06. biegały po ringu wystawowym w Raciborzu i w klasie Champion zdobyły: lokata pierwsza, ocena doskonała, złoto i CWC :)  Super dziewczyny !!!


MAJ


11.05.2015. 5 lat temu, tego dnia czekaliśmy na narodziny mojej ukochanej przyjaciółki Canoe :) Dziś moja gwiazdeczka obchodzi swoje piąte urodziny, a my z tej okazji życzymy jej wszystkiego najlepszego, długiego życia oraz wiele miłości :) 100 lat XI-nastki !!!

Dostaliśmy dobre wieści ze Śląska. 10 maja na wystawie psów w Rybniku, w klasie champion, startowała Hoshi>>BIG STAR Diamentowa Zagroda<< która otrzymała: ocenę doskonałą oraz CWC :) Bravo Kasia i Hoshi  !!! 

KWIECIEŃ

15.04.2015. Minął już przeszło miesiąc od tej najbardziej prestiżowej wystawy psów, w której w ciągu zaledwie 4-rech dni udział wzięło dwadzieścia parę tysięcy psich piękności z całego świata. Jednak w moim życiu, tyle się ostatnio działo, że w sumie nie miałam głowy do tego, aby mocniej się zagłębić w temacie Crufts. Tymczasem  5-go marca bieżącego roku, w angielskim Birmingham, Diamentowa Zagroda odniosła swój mały sukces. Piszę mały choć był duży, bo nie osobiście, lecz pośrednio, za sprawą czarnego flacika Sama>> WILDEST SAM THE FIREFIGHTER z BasiSfory<< syna:  Madison WILD INDIGO oraz WILD COUNTRY MUSIC Diamentowa Zagroda (po DOBRA NOCKA Diamentowa Zagroda & Swallowsflight BROWN INDIAN JONES). Sam w mocnej stawce 18 samców, zajął zaszczytne 5 miejsce :)  czym sprawił ogromną niespodziankę i radość swoim właścicielkom Basi i Kasi oraz nam. Dziewczyny jeszcze raz wielkie gratulacje !!! Miło jest zobaczyć polskiego flacika na liście oficjalnych wyników Crufts, a co dopiero po własnych suczkach :D

 

        Crufts 2015 Results

Special Working Gundog - Dog
Entries: 19 Abs: 1
1st CH GLENDARUEL SEA THE STARS WITH PAJANBECK (AI) (MR P & MRS J & MISS S EGGINTON)
2nd ELMSTOCK THYME TO DREAM (MR R D & MRS V E ORME)
3rd INT/IT CH SHINY COAT VIVALDI FOUR SEASON [ATC AQ00123ITA] (MS P ERRERA)
Res BYEWAYS PARK LANE HAWK (RETRIEVER (FLAT COATED)) (MR H & MRS C NELSON)
VHC PL.CH WILDEST SAM THE FIREFIGHTER Z BASISFORY PLJCH [ATC AP01149POL] (MISS K. LAUZER)

05.04.2015. RADOSNEGO ALLELUJA !!!

VROLIJK PASEN !!!

HAPPY EASTER !!!

flat coated retriever "Okej"  I dwa maleńkie zajączki :)

MARZEC

27.03.2015. Goście, goście :)  W Diamentowej Zagrodzie gościmy Teddiego>> Whizzbang's HIGHWAY TO HELL<< oraz  Enzo>> Flatcurls POWER CHOCOLATE<< No i oczywiście Beatkę, z którą nigdy dość pogaduszek o flacikach i ich talentach. Nasze czarne gwiazdeczki również są w niebo wzięte :)

 flat coated retriever Teddy # Beatka # flat coated retriever Enzo :)

24.03.2015. Kolejne dobre wyniki badań :) Tym razem naszej czarnulki Kosy>> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda<<. Patrząc na jej iście  kaskaderskie akrobacje spodziewałam się, że ma świetne stawy, ale co potwierdzający wynik prześwietlenia, to nie przypuszczenia :) A opinia specjalisty radiologa, jest taka: stawy biodrowe  HD-A, stawy łokciowe ED-0/0 , stawy kolanowe PL-0/0.

15.03.2015. "Wiosna, wiosna, wiosna, wiosna..."  "...to widać, słychać i czuć ":) Zmiksowałam te dwie piosenki, ponieważ idealnie pasują do tego, co się dzieje w naszym domu i ogrodzie. Krokusy już przekwitają, reszta zieleni budzi się do życia, ptaki śpiewają od świtu, termometr za oknem pokazuje nawet 15 stopni Celsjusza. Jednak najważniejsze jest to, że Sa-Va>> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda<< rozpoczęła serię cieczek, do której pospiesznie dołączyła reszta siostrzyczek. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w Dzień Wagarowicza nasza gwiazdeczka odda łapkę i nie tylko przystojniakowi Teddiemu>> Whizzbang's HIGHWAY TO HELL. Kilka dni później jej starsza półsiostra Canoe>> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<< także powie "sakramentalne TAK ":) W minioną niedzielę widziałam w Miękini koło Wrocławia, pierwszego w tym roku bociana- widać zjawił się jako zwiastun tego co ma się stać. Teraz będę wypatrywać naszych zaprzyjaźnionych bocianów i czekać na to co nam, a raczej Sa-Vie  i Canoe'si przyniosą ?    Trzymajcie kciuki !!!!

UWAGA!!!    RAZEM Z WIOSNĄ POJAWIŁY SIĘ KLESZCZE :(   CHROŃCIE PRZED NIMI SWOJE KOTY I PSY !!!!

flat coated retriever Teddy z aportem :)

08.03.2015. 8 marca = Dzień Kobiet :) Ten był piękny. Tak pod względem pogody, jak i niespodzianek podarowanych Beatce i mi przez kilku miłych panów. Pierwszym był sędzia kynologiczny z Serbii Ratibor Cekić, który na międzynarodowej wystawie psów w Drzonkowie, sprawił nam wielką radość doceniając urodę mojej  gwiazdeczki   Sa-Vy   jak i flacich kawalerów Beatki ;)   diamentowego wychowanka Presta oraz przyszłego męża naszej Canoe Enza.  Tym  samy nasze flaciki swoją doskonałą prezentacją i wysokimi notami również obdarowały nas świątecznymi podarkami i to nie tylko wpisami w dokumentach, lecz również namacalnymi,  pięknymi złotymi medalami  CACIB - wiadomo, kobitki lubią świecidełka ;)  Po emocjach w ringu wystawowym, z rąk męża Beatki otrzymałyśmy, przywiezione prosto z cukierni, specjalnie na tę okazję ślicznie udekorowane, słodziutkie BABECZKI- adekwatnie do święta ;)  Dzięki Krzysiu!  Przyjemny powrót do domu i pyszną grochówkę zawdzięczam Tamaamkowemu Grzesiowi :)  No i oczywiście moja druga połowa, pamiętał - jak zawsze:)  A to wyniki osiągnięć naszych pupili zebrane w niezły  "bukiecik":  

"Sa-Va"  YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda, klasa Champion, ocena:doskonała 1, CWC, CACIB, NSwR, BOS

"Presto"  QUICK ITALIAN Diamentowa Zagroda, klasa Użytkowa, ocena: doskonała 2

"Enzo" Flatcurls POWER CHOCOLATE , klasa Champion, ocena: doskonała 1 CWC, CACIB, NPwR, BOB, BOG-3

LUTY

25.02.2015. Ostatnie 5 dni bez wątpienia mogę nazwać dłuuugim weekendem :) Już w czwartek wieczorem, wraz ze znajomymi, ich psami i moją Canoe wybraliśmy się do Rumunii na wystawę psów w Cluj-Napoca. Wrażeń i emocji było co niemiara, ale najważniejsze jest to, iż  4 sędziów ( Włoch, Węgier i 2 Rumunów) doceniło urodę mojej czarnulki i Canoe'sia została CHampionem Rumunii :)  Tym samym sezon wystawowy 2015 uważam za udanie otwarty. Nie doszłoby do tego, gdyby nie zaangażowanie kilku osób, którym to, w tym miejscu pragnę jeszcze raz gorąco podziękować. Magda i Maciek, dziękuję Wam za doskonałą logistykę i zdjęcia.  Kasia i Monika, Wam dziękuję za pomoc, informacje i trzymanie kciuków. No i najmocniej dziękuję mojemu mężowi, bez którego finansów oraz ogromnego wsparcia, realizacja tego zwariowanego pomysłu w ogóle nie byłaby możliwa. Kochanie, Jesteś Wielki !!!

Pełne wyniki osiągnięć mojej gwiazdeczki :

Canoe> XI-STARLIGHT CANOE D.Z. 22.02.2015. Cluj-Napoca EXPO CACIB;kl. CH.  ocena doskonała, CAC, res.CACIB  > Francesco Cochetti (I)

Canoe> XI-STARLIGHT CANOE D.Z. 22.02.2015. Cluj-Napoca CAC; kl. Open ocena doskonała, CAC   [Champion Romania]   > Calin Simu (RO)

Canoe> XI-STARLIGHT CANOE D.Z. 21.02.2015. Cluj-Napoca CACIB;kl. Open ocena doskonała, CAC, res.CACIB > Csaba Zsolt Lokodi (RO) 

Canoe> XI-STARLIGHT CANOE D.Z. 21.02.2015. Cluj-Napoca CAC;kl. Open ocena doskonała, CAC, Best Bitch, BOB, BOG-3 > Andras Korozs (HU)


08.02.2015. Nareszcie, po chwilowym internetowym niebycie, znów jesteśmy podłączeni do sieci, czyli żyjemy :D  Jupi, jupi !!!  Radośnie donoszę, że... "agent J-23 znów nadaje"  ;) 


STYCZEŃ

05.01.2015. Początek roku, to czas składania sobie życzeń: Pomyślności, Zdrowia oraz Sukcesów na różnych gruntach. Takie oto życzenia i my składamy, każdej osobie, życzliwej ludziom,  jak i naszym braciom mniejszym. Dziękujemy, także tym wszystkim, którzy w roku 2014 byli z nami, tak w chwilach triumfu,  jak i smutku. Kochani, Jesteście Wielcy !!!

Styczeń to również miesiąc remanentów - tych biznesowych  oraz życiowych. Zatem i my zabieramy się za podsumowanie minionego roku. Porównując wszystkie sukcesy i nieliczne, acz bolesne straty, bilans wypada wielce zadowalająco :D 

  W czerwcu, nasza wychowanka Hoshi >> BIG STAR   D.Z. <<  w pięknym stylu zwyciężała na Węgrzech, dorzucając do swoich osiągnięć kolejny tytuł C.I.E. ( inter champion wystawowy). Obie nasze siostrzyczki "YOUNG" , czyli Kosa>> YOUNG CASSIOPEIA D.Z.<<  oraz  Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA D.Z.<<  rozpoczęły i ukończyły dorosły Championat Polski. Dodatkowo Sa-Va dokonała tego w możliwie minimalnym czasie. Niezawodna Sa-Va brylowała na każdej swojej wystawie, dwukrotnie plasując się bardzo wysoko na podium (1x1 / 1x2 miejsce) w finałach VIII grupy  FCI.  Na lipcowej wystawie we Wrocławiu, hodowla Diamentowa Zagroda zajęła III miejsce w konkurencji Najlepsza Grupa Hodowlana. Na ten tytuł zapracowały trzy siostry: Sa-Va, Canoe oraz Hoshi.  Jesienią Sa-Va  przeszła badania: serca, rzepek oraz prześwietlenie stawów biodrowych i łokciowych, z najlepszymi z możliwych wynikami - wszystko czyste: HD-A ; ED-0/0 ; PL-0/0 ; serce w normie :) !!!  Także jesienią, przeprowadziliśmy suczkom testy DNA na kolor i wiemy, że: Sa-Va i Nasa mają: BbEe (są: czarne z wątrobianym i żółtym genem) Canoe>> XI-STARLIGHT CANOE D.Z.<< ma: BbEE ( jest czarna z wątrobianym genem), a Kosa ma: BBEE ( jest czarna i nie niesie innego koloru).   Zyskaliśmy nowego członka naszej rodziny, wspaniałego kota  PUSHKIN'a. 

 Niestety po chwilach wielkiej radości i chwały, nad diamentowe niebo nadciągnęły czarne chmury i przedwcześnie  pożegnaliśmy naszą dumę, niesamowitą mamę naszych 4-rech suczek,  9,5-letnią  Amy>> ANDROMEDA Diamentowa Zagroda :(    


 

**********2014**********

GRUDZIEŃ

10.12.2014.  Święta Bożego Narodzenia już  tuż-tuż, dlatego zgodnie z tradycją spieszymy z najserdeczniejszymi życzeniami: miłości, zdrowia, spokoju, radości z przebywania w gronie najbliższych i ukochanych pupili oraz udanych podarków.    Ho, Ho, Ho !! Merry Christmas :)

07.12.2014. I znowu siódemka przyniosła nam szczęście. Tym razem na krajowej wystawie psów rasowych w Świebodzicach, na którą potwornie nie chciało mi się jechać, ale się przemogłam i wybrałam wraz z Kosą >> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda<< No i opłaciło się :) Spędziłam cudowny dzień z Agnieszką i Grzesiem z Tamaam (za co jeszcze raz gorąco wam dziękuję ) a moja czarnulka Kosa, doceniona przez sędziego z Serbii - Olivera Simona, pokonała konkurentkę i zdobyła: ocena doskonała- 1, CWC, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie :)  To była ostatnia wystawa w tym roku, a Kosa otrzymanym CWC  ukończyła dorosły Championat Polski :)  Tym samym nasze, obie siostrzyczki YOUNG są podwójnie utytułowane.

 

LISTOPAD

07.11.2014. Siódemka okazała się dla nas szczęśliwa. Mimo drobnych przeszkód, udało mi się zrobić Sa-Vie >> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda badanie: serca, rzepek oraz prześwietlenie stawów biodrowych i łokciowych. Tylko oczu nie zdążyłyśmy, bo okulista nam "zwiał", na długi weekend, ale jeszcze go dorwiemy ;) Najważniejsze, że wyniki badań, które doszły do skutku, są rewelacyjne!!! HD-A, ED-0/0, PL - 0/0, serce w normie. Tak więc okazuje się, że Sa-Va jest nie tylko piękna, ale i zdrowa :D

 04.11.2014.Przyszły wyniki profili DNA naszych suczek, dzięki czemu dokładnie wiem, co? która? z dziewczynek ma światu do zaoferowania.

I tak : Kosa >> YOUNG CASSIOPEIA D.Z.<< jest czysto czarna - BBEE

Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA D.Z. << dostała od mamusi wątrobiany, a od taty żółty - BbEe

Nasa >> MY GALAXY NASA D.Z. << ma wątrobiany gen od mamusi i żółty od taty - BbEe

Canoe >> XI- STARLIGHT CANOE D.Z. << również odziedziczyła wątrobiany od mamusi - BbEE

Kolejna pozytywna wieść jest taka, iż od jakiegoś czasu Como>>PRECEDENS Diamentowa Zagroda<< synek Nasy & Kendiego znalazł cudowną, zakochaną w nim do szaleństwa rodzinę :)

 

PAŹDZIERNIK

18.10.2014, o 02:39 odeszła nasza kochana Amy >> ANDROMEDA Diamentowa Zagroda << Ciężki dzień dla nas, najgorsze urodziny Wojtka :(

Zapewne w "Psim Niebie" AMY dołączyła do swojej mamy WEGI i reszty Diamencików i teraz bawi się radośnie, podczas gdy my cierpimy na tym ziemskim łez padole....

 

15.10.2014. Ot i mamy połowę października :) Najważniejszego miesiąca w Diamentowej Zagrodzie.  To właśnie w październiku, 15 lat temu zamieszkała z nami moja najukochańsza Wega>>WEGA Cień Wilka<<. To w październiku rodziły się nasze pierwsze mioty: "D" (a w nim ukochana dziewczynka Wojtka Nocka >> DOBRA NOCKA D.Z. ) , "G", "J" i "Ł". To miesiąc, w którym na świat przyszedł nasz importowany z Holandii przystojniak Jowisz >> Swallowsflight BROWN JUPITER<< To miesiąc naszych urodzin - dwunożnych diamencików ;) A w tym roku, to również miesiąc, w którym dołączył do nas nowy członek. Mieszka z nami już 2 tygodnie, toteż najwyższy czas go przedstawić. Panie, Panowie oto niesamowity, puchaty, towarzyski  PUSHKIN :) Ex-kocur, który po tym jak jego rodzina nie odebrała go od znajomych, spędził kilka miesięcy pod gołym niebem. Biedaczysko krążyło po okolicy, a nasze drogi od czasu do czasu się krzyżowały, aż w końcu kiciuś dotarł do miejsca przeznaczenia, czyli z ogrodu sąsiadów do naszego domu. GPS  nawigowałby w ten sposób: Skręć w prawo! ... Potem 50m prosto!....   Dotarłeś do celu!  Prowadził cię Krzysztof Hołowczyc ;)  Mimo, że strasznie śmierdział jakąś starą fryturą, był zarobaczony, troszkę zapchlony i zakleszczony, z sierścią w średniej kondycji, to bez wątpienia był i jest bardzo miłym,  czułym, delikatnym i nauczonym dobrych manier kotem. Dzięki radom Madzi z hodowli Adsum i zabiegom naszego weterynarza, nasz bidulek wychodzi na prostą i pięknieje z dnia na dzień. Kiedy wieczorem na kanapie PUSHKIN mrucząc melodyjnie grzeje moje drobne kości, to w mojej głowie kołacze się fragment piosenki Hanny Banaszak pt:"W moim magicznym domu" [... Przedstawię ci Macieja kota, fascynujący z niego facet, całymi dniami tkwi w fotelu i lekceważy każdą pracę."  Zaiste, wypisz -wymaluj prawie cały  PUSHKIN . Tylko lenistwem nie grzeszy, a wręcz przeciwnie wypłoszył myszy, rozprawia się z muchami i pająkami oraz stale kokietuje Wojtka i mnie :) Kochana bestyjka !!!

 

WRZESIEŃ

30.09.2014. Prawie dwa miesiące cierpieliśmy na chroniczny brak internetu, co nie oznacza, że w Diamentowej Zagrodzie nic się nie działo. Wręcz przeciwnie. Poza odwiedzinami naszych wychowanków: Idril >> XI- STARFISH D.Z. #  Rokity>> YOUNG ROKITA D.Z.  #  Bruna >> PREZES BRUNO D.Z. oraz Pionniera >>PIONNIER  D.Z. << gościliśmy także rodzinę z Holandii, z którą przeżyliśmy niezapomniane chwile :) Dzięki Kochani !!!  Prócz powyższego wciąż cieszymy się widokiem i smakiem darów naszego ogrodu. Ho, ho!.. a jest w tym roku czym się delektować :)

A w sobotę 27 września na wrocławskim Stadionie Olimpijskim odbyła się międzynarodowa wystawa psów rasowych, na którą stawiło się kilka diamencików wraz ze swoimi opiekunami. Pogoda dopisała i co najważniejsze (mimo małych kontrowersji) dobre humory oraz małe sukcesy naszych podopiecznych również. Z powodu obowiązków służbowych, niestety zabrakło mnie tak w wystawowym ringu jak i przy nim, ale na szczęście nawet w dzisiejszych, zmaterializowanych czasach wciąż można liczyć na przyjaciół, dzięki czemu nasza KOSA mogła wziąć udział w pokazach w asyście Moniki Sawy, której to gorąco dziękuję za opiekę, zaangażowanie oraz całość logistyczną związaną z naszą czarnulką. Dzięki Monia,  Jesteś wielka :) A oto wyniki :

Pionnier >>PIONNIER Diamentowa Zagroda << klasa szczeniąt, ocena: wybitnie obiecująca- 1 , Najlepsze Szczenię w Rasie  - Adaś wielkie gratulacje :)

Presto>>QUICK ITALIAN Diamentowa Zagroda << klasa użytkowa, ocena: doskonała-1 , CWC - Beatka gratulacje,  miło było cię widzieć !

Fauna >> PRIMUM FAUNA AMO Diamentowa Zagroda << klasa szczeniąt, ocena: mało obiecująca- 1  Pani Grażynko "pierwsze koty za płoty "

Kosa >> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda << klasa otwarta, ocena: doskonała- 2  Monika jeszcze raz wielkie dzięki :)

Amy >> ANDROMEDA Diamentowa Zagroda << klasa weteranów - nieobecna

Niestety w pierwszej dekadzie miesiąca, otrzymaliśmy smutną wiadomość z Trójmiasta. Znowu czas dał o sobie znać i 9 września pożegnaliśmy kolejnego pieska.  Za tęczowy most odszedł Tufo >> GASPAR TUFO Diamentowa Zagroda<< To już czwarty flacik z miotu "G", który odszedł w wieku niespełna 11 lat.   Bardzo nam przykro :(

LIPIEC

27.07.2014.  Uff... jak gorąco !!! Już dawno nie było w Polsce tak gorącego lipca. Kolejna wystawa psów pod znakiem słońca, tyle że tym razem bez ani  jednego rzucającego przyjemny cień drzewa, na płycie stadionu w Będzinie, przy ponad 30-stu stopniowym upale. Gdyby nie dający wytchnienie namiot Agi i Grzesia ( Kochani, dzięki za całą logistykę oraz miła atmosferę ) to : Precedens, Sa-Va i ja usmażylibyśmy się na skwarki. Wysoka temperatura plus nasz przyjazd na wystawę dosłownie w ostatniej chwili , nie sprzyjały pełnej prezentacji naszych flacików, mimo to moje diamenciki zostały docenione przez sędzię Annę Pulikowską-Klimondę i  Sa-Va ukończyła dorosły Championat Polski w najkrótszym z możliwych terminie :) Jestem dumna z mojej gwiazdeczki :)

PRECEDENS Diamentowa Zagroda << debiutował w klasie baby i otrzymał : ocena wybitnie obiecującą II

Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA  Diamentowa Zagroda<< startowała w klasie otwartej zdobywając: złoto, ocenę doskonałą, CWC, tytuł Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie oraz BOB.

20.07.2014. To była niedziela pod znakiem słońca i miłego towarzystwa psów  oraz ich właścicieli.  Spędziłam ją na wystawie psów myśliwskich w Legnickim Polu, na którą wybrałam się z Kosą, dzięki uprzejmości Sebastiana - jeszcze raz dzięki za transport :)

Kosa >> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda<< startowała w klasie otwartej i otrzymała: ocenę doskonałą, złoty medal ( dodam, że piękny i starannie wykonany) i CWC. Więcej się nie udało, bo Kosa z racji ciąży urojonej wygląda nieco grubawo, ale i tak jestem zadowolona, gdyż sędzia mimo wielkiej surowości oceny flatów, docenił jej niewątpliwe zalety, łącznie z charakterem :)

05.07.2014. No to był piknik nie wystawa ;) Oddalona zaledwie 5km od naszego domu, na pięknym zielonym terenie z drzewami, w pobliżu Oławki, w towarzystwie wielu znajomych z macierzystego oddziału oraz pełen sukcesów moich czarnych diamencików :)

Flaty sędziowała Pani Aneta Sobkowska-Dopierała. Zaczęło się od tego, że Monika z Merunką w klasie młodzieży zdobyły Zw.Mł. czym ukończyły Mł.Ch.Pl- serdecznie gratulujemy !! Potem wywalczyła Najlepszego Juniora w Rasie więc zostały na finały. Następnie startowała Sa-Va i pokonała swoją konkurentkę. Na drugi ogień poszły 2 półsiostry Hoshi i Canoe i tu palmę pierwszeństwa przejęła starsza  siostra Hoshi- Kasia wielkie gratulacje !!  No i przyszedł czas na seniorkę rodu Amy, która w weteranach otrzymała tytuł Najlepszy Weteran w Rasie.  Na koniec w porównaniu o Najlepszą Dorosłą Sukę w Rasie  wystąpiły Sa-Va i Hoshi i wygrała Sa-Vcia, która to na koniec zrobiła mi ogromną niespodziankę i na finałach grup, ulokowała się wygodnie na 1 miejscu podium :)   W między czasie wystąpiłyśmy w konkurencji Grup Hodowlanych, w której to udział wzięły: Hoshi - prowadzona przez Kasię , Canoe - prowadzona przez Monikę oraz Sa-Va w mojej asyście. Dziewczyny zaprezentowały się doskonale, co zostało docenione przez sędziego z Serbi  Karlo Balę, który spośród 10 prezentowanych grup hodowlanych , naszą uplasował na zaszczytnym 3 miejscu :)  Kasia, Monika serdecznie Wam dziękuję, za piękny wysęp, a Kasi dodatkowo za grupowe kotyliony. Tak więc do domu przywieźliśmy : medal za CWC, 3 puchary, mięso wołowe za BOB , 3 opakowania kropli przeciw kleszczom, które były prezentem dla każdego zgłoszonego psa oraz przemiłych gości , na uroczystego grilla. Oczywiście gości do towarzystwa, a nie na ruszt ;)

A oto pełne wyniki naszych gwiazdeczek :

 Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda << klasa otwarta, ocena doskonała, lokata 1, CWC, Z.W. , BOB , BOG-1

Hoshi >>BIG STAR Diamentowa Zagroda << klasa champion, ocena doskonała, lokata 1, CWC

Canoe >> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda << klasa champion, ocena doskonała, lokata 2

Amy >> ANDROMEDA Diamentowa Zagroda << klasa veteran , ocena doskonała, lokata 1, Best Veteran

flat coated retriever SA-VA  &  CANOE  & HOSHI

 

CZERWIEC

30.06.2014. Święto moich siostrzyczek YOUNG , czyli Kosy i Sa-Vy oraz reszty czarnuszków z tego miotu :)  Z okazji drugich urodzin życzymy im wszystkiego dobrego, dużo miłości super kondycji i dobrej zabawy każdego dnia :)  100 lat !!!

28.06.2014. To nie była szalona sobota, to była szalona doba; pełna dobrych  wrażeń :) Z Moniką i jej Merunką, moimi Sa-Vą i Canoe wyjechałyśmy z Wrocławia pociągiem o 23:01, a w Szczecinie byłyśmy o 06:10. Nasze suczki zaczynały ocenę w ringu o godzinie 11-stej. Na pierwszy ogień poszła Merunka i razem z Moniką w klasie młodzieży zdobyła : ocenę doskonałą, lokatę 1, Zwycięstwo Młodzieży oraz tytuł Najlepszego Juniora w Rasie :) Monia wielkie gratulacje i dzięki za pozytywne emocje :) Potem przyszła kolej na Sa-Ve , a Canoe wystąpiła jako ostatnia zamykając stawkę flatów. A rezultaty moich , czarnych diamencików :

Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda << klasa pośrednia, ocena doskonała, lokata 1, CWC i res.CACIB :)

                                                                    Canoe >> XI-STARLIGHT CANOE  Diamentowa Zagroda << ocena doskonała, lokata 2 :)                                                          To była trzecia wystawa Sa-Vy  w tym roku w drodze do uzyskania dorosłego championatu Polski, ale najważniejsza, bo międzynarodowa i w dodatku udana. Gdyby nie fakt, że brakuje nam wymaganego odstępu czasu między kolejnymi wnioskami, to Sa-Va mogłaby już mieć tytuł " w kieszeni " :) Po ringowych zmaganiach były posiłek i smakołyki, następnie przyjemny spacer po lesie i na koniec powrót do domu w składzie powiększonym o Sebastiana i Patryka, którym serdecznie dziękujemy za towarzystwo, poczęstunek i transport.

19.06.2014. Kasia i Adaś wrócili do Polski z wojaży po kraju naszych Bratanków i telefonicznie podzielili się z nami swoimi wrażeniami. Otóż trzeci-ostatni dzień zmagań na węgierskiej ziemi , przyniósł naszej , czarnej Hoshi >> BIG STAR Diamentowa Zagroda<<  kolejną : lokatę I , CAC oraz tym razem res.CACIB :)   Jeszcze raz serdecznie gratulujemy !!!  Wierzymy, że był to dla WAS niezapomniany wyjazd :)

 

10.06.2014. Tik-Tak, czas szybko leci, 3-cie urodzinki ma Amy córka, ukochana sunia mojego Wojtka Nasa >> MY GALAXY NASA Diamentowa Zagroda. Z tej okazji, życzymy naszej  czarnulce dużo zdrówka, pyszności oraz szalonych gonitw we flacim towarzystwie :) 100 lat, 100 lat ....

08.06.2014. Dzisiaj powtórka z rozrywki, czyli identyczne osiągnięcia naszej czarnej Hoshi >> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< na węgierskiej ziemi. Kolejny CAC, CACIB i BOS do kolekcji :) Brawo, brawo Kochani i tak trzymać !

07.06.2014.  Cudowne wieści z Węgier :) Nasza wychowanka Hoshi >> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< Brała udział w międzynarodowej wystawie psów i zdobyła: lokata I / CAC / CACIB / BOS i tym samym ukończyła Inter Championat Wystawowy C.I.E.  Hoshinka , Kasia, Adaś, Ignaś, BIG, BIG GRATULACJE !!!!  Oraz udanego zwiedzania Budapesztu :)

MAJ

31.05.2014. I kolejny udany wyjazd na wystawę :) Tym razem wystawa psów miała rangę międzynarodową, odbywała się w Lesznie, a towarzyszkami podróży i naszych sukcesów były Monika i jej flatka Merunka. Monia dziękuję za pomoc oraz wszystkie doznania !!!  Na tę wystawę pojechała tylko Kosa >> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda<< która startowała w klasie pośredniej i otrzymała : ocenę doskonałą, lokatę I, CWC i res.CACIB :)  To jej 3-cie CWC, niestety jeszcze nie jest championem Polski, ponieważ brakuje jej wymaganego odstępu czasu między kolejnymi wnioskami na championa. Ale to drobiazg.

flat coated retriever KOSA & Kasia :)

25.05.2014. Cudny dzień i towarzystwo oraz niezapomniane emocje, to efekt wyjazdu na krajową wystawę psów rasowych w Świebodzicach. Wybrałam się tam z moimi siostrzyczkami YOUNG, które sprawiły mi wiele radości swoimi sukcesami, a szczególnie moja gwiazdeczka Sa-Va :) Wielką przyjemnością było również spotkanie z  Dieselkiem >> YOUNG SKYWALKER Diamentowa Zagroda < braciszkiem siostrzyczek YOUNG i jego panią Mariolą.  No i oczywiście za miłe towarzystwo, lody, transport i całodzienną pomoc serdecznie dziękuję Basi od Avii  :) Dzięki Kochana i również ci gratuluję :)

A oto wyniki, którymi możemy się pochwalić :

Kosa >> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda << klasa pośrednia - lokata I, ocena doskonała, złoto , CWC

Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda<< klasa otwarta - lokata I , ocena doskonała, złoto, CWC, Zwycięstwo, BOB , BOG II :)

11.05.2014. Moja kochana Canoe>> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<<  celebruje swoje 4-te urodziny. Z tej okazji życzymy dużo zdrówka, miłości, pyszności i całujemy ją w mokry, czarny nosek :) 

KWIECIEŃ

27.04.2014.Tego dnia rano pożegnaliśmy Tibora>> GORAN  Diamentowa Zagroda<< :(  Tibor był ukochanym psem Igi i Ewy oraz wiecznie przytaczanym przeze mnie przykładem, iż pies po kastracji nie musi stać się spasłym leniem, o matowym włosie, lecz jak najbardziej może cieszyć oko urodą, szczupłą sylwetką i zachwycać flacim charakterkiem. Żegnaj czarnuszku ! 

20.04.2014. Wszystkim ludziom wielkiego serca oraz dobrej woli życzymy radosnego ALLELUJA !!!


03.04.2014. To już 9 lat jak Amy>> ANDROMEDA Diamentowa Zagroda<< jest z nami. Dziś ma swoje święto i z tej okazji życzymy jej wszystkiego najradośniejszego. Dużo zdrowia i multum czułości na co dzień i od święta :)  100 lat Amy'nko !!!

MARZEC

02.03.2014. Miłe wieści dotarły do nas z Zielonej Góry. Dziś na międzynarodowej wystawie psów w Drzonkowie, Beatka wystawiała w klasie użytkowej Presta >> QUICK  ITALIAN Diamentowa Zagroda<< który zdobył: ocena doskonała, lokata I , CWC :) Gratulujemy !!!


STYCZEŃ

26.01.2014. Międzynarodowa wystawa psów rasowych w GŁOGOWIE i sukces jej uczestnika Presto>> QUICK ITALIAN Diamentowa Zagroda<< . Presto startował w klasie użytkowej zdobywając : lokata 1, ocena doskonała, CWC, tytuł Najlepszego Użytka w Rasie oraz na finałach zajął IV miejsce na BIS Użytków :)  Beatka, Presto wieeeeelgachne gratulacje !!!


flat coated retriever KENDY

19.01.2014.Rozpoczęliśmy sezon wystawowy 2014.  Na krajową wystawę psów rasowych w Sosnowcu wybrałyśmy się z Moniką i  jej Merunką, którym bardzo serdecznie dziękujemy za towarzystwo i transport :D   Diamentową Zagrodę reprezentowały siostry YOUNG z rezultatem:

Kosa >> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda<<  klasa pośrednia, ocena doskonała, CWC - rozpoczęła dorosły CH.PL :-)

Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda<< klasa otwarta, ocena doskonała CWC, ZW, BOS - rozpoczęła dorosły CH.PL :-)

mała Merunka >> APRICOT BEAUTY TULIP Rock on Fire << klasa szczeniąt , ocena wo , NSZwR - gratulacje :-)

 

12.01.2014. Początek roku to tradycyjnie czas podsumowań. Niestety bilans minionego roku wypadł słabo. Opłakiwaliśmy przyjaciół, znajomych, sąsiadów, wiele czworonogów naszych znajomych ( tych z naszym przydomkiem jak i te, które po prostu nie były nam obojętne). Sami zakończyliśmy życiową przygodę  z beagl'ami żegnając MELĘ oraz TI-TU :-(   Straciliśmy odchowanego zajączka KIZIAKA i jednego jeżyka.  Do tego z racji ataku zimy wiosną brak plonów w ogrodzie, potem w wyniku ulewnych deszczy, trzykrotne zalanie ogrodu, ku naszemu nieszczęściu i wielkiej radości naszych psów. I na koniec moje, poważne problemy zdrowotne. Dlatego trudno nazwać rok 2013 dobrym rokiem.

Nie można także powiedzieć, iż był to całkowicie zły rok, gdyż przeżywaliśmy również przyjemne chwile.

Znane powiedzenie mówi, że łyżka dziegciu  zepsuje beczkę miodu. W naszym przypadku beczkę dziegciu łyżeczka po łyżeczce osładzały sukcesy naszych dziewczynek - szczególnie siostrzyczek YOUNG,  gdzie tak  SA-VA jak i KOSA mimo sporej konkurencji błyskawicznie ukończyły Młodzieżowy Championat Polski. Niewyobrażalnie  miło zaskoczyła nas klasą zwycięstw SA-VA. Nie gorsza była ich starsza półsiostra NASA, która ukończyła  dorosły Championat PolskiCANOE i NASA miały robione prześwietlenie stawów łokciowych oraz biodrowych i obie mają wynik najlepszy z możliwych HD-A i ED-0/0. W  klasie weteranów świetnie sobie radziła  mama naszej czwórki  AMY zajmując nawet miejsce na podium.  Do tego satysfakcja z fajnego wywiadu z moim udziałem, który ukazał się w maju, na łamach czasopisma " Przyjaciel Pies" , a przed którym tak się "broniłam rękami i nogami" ;-)   Radość i praktyka z udanego odchowu dwóch jeżowych sierotek. Przyjemność goszczenia w naszym domu  ukochanej rodziny, przyjaciół, wyhodowanych przez nas psów, a nawet małej jaszczurki Zwinki. Z naszych krótkich i długich podróży oraz przywiezionych z wyjazdów doświadczeń, znajomości i wrażeń.

Kończąc tym pozytywnym akcentem, pragnę podziękować TYM WSZYSTKIM, którzy  cieszyli się z nami  z naszych małych i dużych sukcesów jak i wspierali nas w trudnych i gorzkich chwilach. Szczególnie dziękuję TYM, KTÓRZY mocno trzymali za mnie kciuki oraz służyli pomocą i dobrym słowem w czasie kiedy tego bardzo potrzebowałam. DZIĘKUJĘ  WAM i PAMIĘTAM !!! 

 

**********2013**********

 

GRUDZIEŃ

31.12.2013. Szampańskich nastrojów, realizacji noworocznych postanowień, sukcesów na różnych polach oraz minimum wystrzałowego stresu dla wszystkich pupili :-)

KOCHANI,  WASZE ZDROWIE  &  DOSIEGO ROKU 2014 !!!!

24.12.2013. BOŻE NARODZENIE ; wyjątkowy, magiczny czas, w którym dzielimy się opłatkiem, obdarowujemy się życzeniami, dobrym słowem oraz podarkami. Czas, w którym przesyłamy życzenia rodzinie, znajomym, czy osobom, których dawno nie widzieliśmy, a które są nam w jakiś sposób bliskie. My w te spokojne dni wyjątkowo ciepło myślimy o naszych wychowankach, ich opiekunach i innych miłośnikach braci mniejszych. Pragniemy złożyć WAM wszystkim życzenia samych serdeczności, odpoczynku od codziennego zgiełku, przyjemnych chwil w doborowym towarzystwie,  dużo zdrowia i nadziei jaką przynosi nowo narodzone Dzieciątko. WESOŁYCH ŚWIĄT !!!   

05.12.2013. Dziś w nocy wiele dzieci będzie zasypiało z nadzieją, iż rano, po przebudzeniu znajdą prezent od świętego Mikołaja. Tymczasem czarnuszki z miotu  "ADIOS"  przed  laty, w nocy z piątego na szóstego grudnia  przychodząc na świat same stały się takim prezentem dla swoich późniejszych opiekunów. Tak więc szóstego grudnia mają prawo oczekiwać podwójnych podarunków oraz życzeń urodzinowych. Pamiętamy o tym i z okazji już 7-mych urodzin życzymy ADIOSKOM  dużo zdrówka, miłości oraz udanych prezentów :-) 100 lat !!!

LISTOPAD

18.13.2013. Po serii dołujących wiadomości, wreszcie jakieś światełko w tunelu. Mariola napisała, że Diesel >> YOUNG SKYWALKER Diamentowa Zagroda << zdał egzamin PT na wysokim drugim miejscu zdobywając 182 punkty na 200 możliwych :) Serdecznie Gratulujemy !!!

15.11.2013.Ten rok bezlitośnie zbiera żniwa psich, kocich i ludzkich duszyczek. Tym razem przykre wieści przyszły z Czech. W hodowli Aknel Top odszedł Jones >> Swallowsflight BROWN INDIANA JONES<< ojciec naszego miotu "WILD" :(  Lenko przyjmij nasze kondolencje.

06.11.2013. Dotarła do mnie smutna wiadomość z hodowli Sailing Team. Miesiąc temu  odszedł  im Diesel >> Almanza HET PA GROTEN << ojciec naszego miotu "MY"  :-(  Ewelina , Michał bardzo współczujemy.

02.11.2013. Pierwszy i drugi listopada, to dni , w których wspominamy naszych bliskich. Zapalamy znicze na ICH grobach, zanosimy kwiaty, modlimy się za NICH. W tym czasie nie sposób zapomnieć o naszych milusińskich zza tęczowego mostu.

Pamiętamy o Was Wszystkich .......

A tuż przed samym świętem zmarłych -31.10.2013- do grona mieszkańców psiego nieba dołączył  Blacky >> ABORYGEN Diamentowa Zagroda<< :-( Ukochany pies Magdy i jej rodziny. Bardzo współczujemy.

 

PAŹDZIERNIK

20.10.2013. Kolejne podwójne urodziny :-) bowiem tego dnia w odstępie 2 lat na świat przyszły flaciki z miotu "D" oraz "G". Przytulanki z miociku "D" kończą 12 lat , a pluszaki z miociku "G" obchodzą  okrąglutkie 10 urodzinki. Z tej okazji wszystkim solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego, wieeele zdrowia i jak najdłuższego życia :-)

WRZESIEŃ

28.09.2013. Gdyby wszystko ułożyło się po mojej myśli, to tego dnia niańczyłabym czarnuszki Canoe'si lub odbierałabym jej poród, a że wyszło inaczej, to  z Canoe i Amy biegałyśmy po wystawowym ringu na wrocławskim Stadionie Olimpijskim. Cały tydzień było bardzo zimno i paskudnie padało, a ja walczyłam z okropnym przeziębieniem, jednak w dniu wystawy dokonał się pogodowy cud i zza chmur wyszło słońce, dzięki czemu zrobiło się bardzo miło i całkiem ciepło. Osiągnięcia dziewczyn także bardzo ładne, a komplementy pod ich adresem od sędziego spływały niczym miód na moje serce. O Canoe usłyszałam, że jest klasą sama dla siebie i ma zachwycające przedpiersie, a Amy mimo swojej tuszy i wieku została pochwalona za niezwykle wesoły i żywy temperament. To miłe, biorąc pod uwagę fakt, że obie dziewczyny ostatnio nie są częstymi bywalczyniami imprez kynologicznych. A rezultat naszych zmagań to:

Canoe >> XI-STARLIGHT CANOE  Diamentowa Zagroda<< klasa champion , ocena doskonała - I , CWC , res.CACIB

Amy>> ANDROMEDA Diamentowa Zagroda<< klasa weteran , ocena doskonała - I , BEST VETERAN

Na finały nie zostałyśmy, gdyż wciąż słabo się czułam i jedyne o czym marzyłam, to wrócić do domu i zainstalować się wygodnie w mięciutkiej pościeli. Wcześniej jednak zabrałam dziewczyny na zasłużony spacer po Parku Szczytnickim. Były zachwycone i wzbudzały spore zainteresowanie wśród innych psiarzy i zwykłych "cywilów" ;-)

25.09.2013. Ewidentnie elektronika oraz wszelkie inne osiągnięcia technologiczne ułatwiające codzienne życie, mnie nie lubią i z uwielbieniem odmawiają współpracy, lub po prostu się psują. Tak było z naszym serwerem, przez co nie mogłam zamieścić bieżących informacji na temat wydarzeń w Diamentowej Zagrodzie. Tymczasem  30-go sierpnia wraz z Moniką wybrałyśmy się z Canoe>> XI- STARLIGHT CANOE D.Z.<<  do naszego weterynarza na USG. Niestety potwierdziły się moje podejrzenia, że Canoe'sia nie jest w ciąży. Tak więc wracamy do pierwotnego planu krycia naszej suni już sprawdzonym reproduktorem, czyli Kendym w miejsce Larrego. Wierzę, że tym razem wszystko się uda i z początkiem przyszłego roku będziemy się cieszyć Canoe'siowymi szczeniaczkami ;-)

 

SIERPIEŃ

08.08.2013. Przed wyjazdem do Zakopanego wypuściłam na wolność moje jeże, które dzięki Bogu szybko i ślicznie wyrosły. W czasie opieki nad tymi trzema kolczastymi ssakami  wiele się dowiedziałam i nauczyłam o tym gatunku, no i oczywiście trochę się do nich przywiązałam.  Nie było łatwo się rozstać, bo martwiłam się czy dadzą sobie radę? i czy nie przytrafi się im coś złego? Jednak od początku wiedziałam, że zaopiekowałam się nimi tylko po to, by zwrócić je Matce Naturze.

A dzisiaj do naszego domu weszła mała, piękna Jaszczurka Zwinka ( Lacerta agilis). Pewnie synek bytującej wiosną pod budynkiem rosłej samicy? Złapałam go do kubeczka, poczym razem z  siostrzeńcem Jesse, w asyście Wojtka uzbrojonego w aparat fotograficzny wypuściliśmy malca w ogrodzie. Serce rośnie na takie bliskie obcowanie z naturą sprawiając, że czuję się szczęśliwa. Cieszy też fakt, że nasz ukochany chrześniak podziela rodzinne zamiłowanie do przyrody, a także, iż w dobie wszechobecnej digitalizacji ma chęć i możliwość empirycznego poznawania świata oraz z nieukrywaną przyjemnością uczy się szacunku do braci mniejszych :-) No cóż, niedaleko poda jabłko od jabłoni ;-)  

 

04.08.2013.Niezwykle dużo ostatnio się dzieje w Diamentowej Zagrodzie. Tym razem pojechałam z Kosą do Zakopanego, gdzie zrobiłyśmy sobie małe wakacje. Byłyśmy razem na Krupówkach, chodziłyśmy po górach, lasach i brodziłyśmy w górskich potokach. Było super, ale poza podziwianiem uroków Tatr miałyśmy coś jeszcze do zrobienia - zaprezentować się w wystawowym ringu. Po tym jak poczytałam w necie o surowości sędziego Andrzeja Szutkiewicza i poznałam tożsamość konkurentki mojej przylepy, nie liczyłam na nic, tym bardziej nie spodziewałam się takiego rezultatu.  A jednak... Kosa >> YOUNG CASSIOPEIA D.Z.<< spodobała się sędziemu i  wygrała swoją klasę zdobywając: piękny, wielki, złoty medal z góralskim motywem, ocenę doskonałą oraz Zwycięstwo Młodzieży :-) Tym samym ukończyła Młodzieżowy Championat Polski !!! Teraz moje małolaty mają na jakiś czas spokój z wystawami. Tymczasem ja uświadomiłam sobie fakt, że Sa-Va rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski w Szczecinie, czyli północno-zachodniej Polsce, a ukończyła go w Świebodzicach na rodzimym Dolnym Śląsku , a Kosa rozpoczęła go w Świebodzicach, a ukończyła na południu naszego kraju - w Zakopanem :-)

 

LIPIEC

31.07.2013. Niestety w życiu tak już jest, że dobre wieści przeplatają się z przykrymi. Czas leci, wychowane przez nas flaty starzeją się i niestety odchodzą :-( Wczoraj  wieczorem  na drugą stronę tęczy przeszła Leila>> JAGIENKA Diamentowa Zagroda<<  :-(  Leila była wielkim łasuchem oraz pierwszym  i najukochańszym psem Moniki. Dziewczyny świetnie się zgrały dlatego strata suni jest dla Moni  straszne :(  Objadaj się do woli w psim niebie ....

Dodatkowo smutne informacje  dotarły z Poznania od opiekuna Onyxa >> ALI BABA Diamentowa Zagroda<<   ukochany i niezwykle oddany czarnuszek opuścił swoją rodzinę wiosną tego roku. Odejście Onyxa było tak wielkim ciosem dla Pana Przemka, że potrzebował czasu aby w ogóle o tym mnie poinformować :(    Śpij spokojnie Onysiu ....

 

28.07.2013. Jupiii !!! Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA   D.Z.<< na wystawie psów w Świebodzicach ukończyła Młodzieżowy Championat Polski :-) Jestem z niej dumna, ponieważ dokonała tego w niespełna miesiąc czasu i to w okropnym skwarze 37 stopni Celsjusza. Właśnie z powodu tak wysokiej temperatury nie zostałyśmy na finałach mimo, iż pan sędzia Jan Ryk poza oceną doskonałą i Zwycięstwem Młodzieży przyznał  Sa-Vci tytuł Najlepszego Juniora w Rasie oraz Zwycięzca Rasy :-)

25.07.2013. No to stało się... Moja ukochana Canoe>> XI-STARLIGHT CANOE  D.Z.<< w pięknych okolicznościach przyrody parku miejskiego oraz asyście chmary komarów oddała swoje serce i ciało Larremu >> LIMITED EDITION Black Brianta<<.  Żar namiętności był tak silny, że do zbliżenia doszło  błyskawicznie zanim jeszcze  wybrałyśmy  młodym odpowiedni zakątek. Potem był wspólny spacer wokół olbrzymiego stawu z fontanną, aleją obsadzoną różowymi  hortensjami; wymiana czułości i całusków w parku oraz wspólny posiłek.  Wszystko jak na prawdziwie romantyczną  randkę przystało,  tylko w odwrotnej kolejności ;-) No a teraz mamy cichą nadzieję.........

21.07.2013. Istna sielanka. Gorące słońce, przyjemny cień drzew, zimne napoje, smaczne jedzenie, doborowe towarzystwo oraz sukcesy moich dziewczyn AMY i SA-VY . Czyli wszystko czego potrzebowałam do ustabilizowania nerwów i samopoczucia  (po masie różnych zdarzeń i wiadomości) oraz aura wystawy psów myśliwskich w Legnickim Polu. Piknikową atmosferę zawdzięczam głównie gończakowej Basi oraz springerkowym Agnieszce i Grześkowi. Za co jestem Wam bardzo wdzięczna. Jednak przede wszystkim byłam mile zaskoczona ringowymi wyczynami małej SA-VY ( docenił ją czeski sędzia Leoś Jancik ), u którego wygrała nie tylko swoją klasę zdobywając kolejne Zwycięstwo Młodzieży oraz tytuł Najlepszego Juniora w Rasie, ale w porównaniu o Zwycięstwo Rasy, pokonała dorosłą championkę oraz startującą w weteranach własną mamę AMY. Jakby tego było jej mało, na finałach VIII grupy FCI nasza czarnulka zajęła na podium zaszczytne 3 miejsce :-)  Mama AMY ( mimo dość obfitych kształtów ;-) nie zamierzała być gorsza  i na Best in Show Weteranów rozsiadła się wygodnie na 2-gim stopniu podium :-) Końcowy efekt naszej wyprawy to: 2 złote medale, 3 puchary oraz:  

Amy >> ANDROMEDA Diamentowa Zagroda << klasa weteranów : ocena doskonała, BEST VETERAN , BIS WETERAN  II

Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda<< klasa junior : ocena doskonała, Zw. Mł. ,Best Junior , BOB , BOG III

 

13.07.2013. Ciężka noc w zatłoczonym pociągu, jazda dwoma autobusami i wreszcie piękny teren hipodromu oraz żar z jasnego nieba. Tak w wielkim skrócie można opisać czas przed, w trakcie i po ocenie w ringu na międzynarodowej wystawy psów w Warszawie, na którą wybrałam się z Kosą >> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda<<. Po tak wielu, różnorodnych doświadczeniach mój mały aniołeczek  KOSA (mimo zmęczenia i bardzo mocnej stawki) zaprezentowała się całkiem ładnie, zajmując trzecie miejsce z oceną doskonałą oraz brązowym medalem :-) Jestem dumna z mojej dzielnej Kosuni !

 

11.07.2013. Parzyste 6-te urodziny obchodzą wątrobiane i czarne flaciki z miotu QUICK / QUIET :-)   Toteż spieszymy z najserdeczniejszymi życzeniami zdrowia, udanych wakacyjnych spacerów i przyjemnych podarków od kochających właścicieli. STO LAT !!!

 

09.07.2013. To jest bardzo smutny wpis... Wczoraj wieczorem,  z powodu nowotworu odszedł Rupert >> BIG RELAX Diamentowa Zagroda<<  :(  Był zaledwie pięcioletnim psem i całym światem Agnieszki. Bardzo nam przykro... Ruperciku biegaj radośnie w Krainie Wiecznych Łowów ....

Jakby tego było mało, to smutną i szokującą wiadomość otrzymałam od Daniela. Jego mała grubaska Sali >> YOUNG LADY SALI Diamentowa Zagroda<< w wyniku błędu w sztuce lekarskiej, z początkiem czerwca została uśpiona na stole zabiegowym. Bidulka odeszła nie dożywszy nawet pierwszych urodzin :(   zostawiając złamane serca Agnieszki, Daniela i ich goldenki Lady. Sprawa Sali trafiła do sądu, a my trzymamy kciuki za szybki jej koniec i siły w przechodzeniu tego koszmaru . Salusiu węsz sobie do woli w Krainie Wiecznych Łowów....   

  

01.07.2013. Dzisiaj Sa-Va znalazła i przyniosła mi trzeciego jeżyka, wciąż mnie zadziwia jej doskonały nos :-)  Pewnie gdyby nie pojechała na wystawę tylko była w domu, to już wczoraj by go znalazła i nie musiałby tyle czekać na opiekę. Wnioskuję po wielkości, że to brat lub siostra sobotniej dwójki. Tymczasem Moje małe jeżyki na razie mają się dobrze. W dzień śpią wtulone w ciepły polarowy kocyk, a w nocy pałaszują nazbierane przeze mnie robale. Nie wiem czy to samiczki, czy samce, czy też para mieszana? więc nazwałam je TUPTUŚ i SOBÓTKA( bo znaleziony w sobotę) :D  Jeden jest troszkę większy, ale bardziej płochliwy, a drugi mniejszy, ale bardziej ciekawski, trzeci jeszcze wystraszony więc ciężko coś o nim powiedzieć i dlatego czeka na imię. Nie mają żadnych pasożytów i jeśli będą się ładnie rozwijać, to mam nadzieję, że za jakiś miesiąc wrócą na łono natury. A tak nawiasem mówiąc, to pomyślałam sobie, że to przeznaczenie sprowadziło ich biedną mamę z przychówkiem do naszego ogrodu, gdzie moje suki znalazły jej młode, co mnie w  szczególny sposób obliguje do opieki nad tymi kolczastymi sierotkami. Trzymajcie za nie kciuki !!!!! 

 

CZERWIEC

30.06.2013. Kolejne nasze latorośle maja swoje święto. Tym razem są to siostrzyczki Kosa>> YOUNG CASSIOPEIA D.Z. <<  oraz  Sa-Va>> YOUNG STAR SA-VA D.Z.<<  i ich rodzeństwo z miotu "YOUNG" , które kończą dziś rok :D  Z tej okazji życzymy całej czarnej 9-tce wszystkiego najlepszego, wielu przyjaciół do szalonych zabaw na spacerach oraz miłości i pyszności od opiekunów :)  A grubaskom Salusi, Dieselkowi i Kenzusiowi powodzenia w zbijaniu wagi ;-)

Obecny miesiąc obrodził wydarzeniami niczym śliwa Mirabelka ;-) Ale po kolei. Po przyjeździe moich rodziców, wystawach, prześwietleniach na dysplazję, niemal codziennych wycieczkach po Polsce, przyszedł czas na dłuższy wyjazd. Do Polski przyleciałam przed samą wystawą w Szczecinie i okazało się, że wszystko sprzęgło się przeciw mnie. Koleżanka, z którą  miałam jechać - nie jedzie, dzień jest za ciepły żeby jechać pociągiem i spać u znajomych w Szczecinie, poza tym zaczęły się wakacje więc trzeba liczyć się z tłokiem. W internecie znalazłam połączenie, które było idealne czasowo, ale przy tym połączeniu był znaczek informujący o utrudnieniach w ruchu i możliwych opóźnieniach do 60min. Na stronie ZKwP  Szczecin zamieszczono ostrzeżenie dla wystawiających psy w niedzielę 30 czerwca o utrudnieniach z dojazdem na teren wystawy w związku z akcją wydobycia bomby z dna Odry ( a wiadomo.. tu godzinka, tam godzinka i mogłabym nie zdążyć) więc musiałam zmienić porę wyjazdu i trasę. Na koniec okazało się, że pod moją nieobecność Kosa skosiła ;-) kilka czasopism i leżące z nimi książeczki zdrowia między innymi Sa-Vy :-( , a wiedziałam, że w Szczecinie będzie wyrywkowa kontrola weterynaryjna, a znając moje zezowate szczęście trafi na mnie ( i trafiło :). Gdzieś około 16-tej na ogrodzie znalazłam martwą samicę jeża, a po chwili Sa-Va przyniosła mi  w pysku jej młode, a Nasa znalazła drugie, czyli do kompletu zostałam zastępczą matką. Już miałam zrezygnować i nie jechać, jednak pojechałam i  mimo ogromnego zmęczenia ( nie spałam 36h) nie żałuje. Spędziłam w Szczecinie cudowny dzień zwiedzając stare centrum w towarzystwie osobistych przewodników Nigry i jej pańci Małgosi z Łukasze ( jeszcze raz WAM za to dziękuję ) oraz jestem bardzo dumna z mojej małej, kochanej czarnulki, która nie tylko dzielnie zniosła trudy dnia, ale także wynagrodziła mi cały stres i zmęczenie wygrywając swoją klasę w bardzo mocnej stawce z wynikami :

Sa-Va >> YOUNG STAR SA-VA Diamentowa Zagroda<< ocena doskonała I/4 , Zwycięstwo Młodzieży - czym rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski i sprawiła sobie cudowny prezent urodzinowy :-) Nie licząc kupionych przeze mnie przysmaków :D

 

 

10.06.2013. Tego dnia extra czułości i pyszności będzie domagała się nasza Nasa >> MY GALAXY NASA Diamentowa Zagroda<< oraz jej brat Metis >> MY SATELLITE METIS Diamentowa Zagroda << a wraz z nimi reszta rodzeństwa z miotu "MY".  A mają do tego prawo,  bowiem to dzień ich drugich urodzin. Z tej okazji życzymy wszystkim czarnuszkom "MY" dużo zdrówka, szalonych zabaw i 100 lat :-)

 

09.06.2013. Juuupi !!! Okazuje się, że na wystawie w Świebodzicach  Nasa>> MY GALAXY NASA D.Z. << nie tylko zbliżyła się do tytułu Championa Polski, lecz go ukończyła :) Wychodzi na to, że Nasa sprawiła sobie prezent na drugie urodziny i wystawy ma już z głowy :-)

 

02.06.2013. Nieco zwariowany dzień, pod znakiem wyczekiwanego słońca i miłych emocji. Tak w skrócie można opisać nasz wyjazd do Leszna na krajową wystawę psów VIII grupy FCI. To była druga wystawa KOSY i nasza juniorka spisała się świetnie, choć o mały włos przegapiłabym jej klasę.  Cały ten pośpiech i stres bardzo udzielił się następnej w klasie NASIE, która jak to trafnie ujął sędzia: " całkowicie się poddała" i mimo, że bardzo się podobała zajęła drugie miejsce. Jednak nie byłam na nią zła, bo już  dawno temu zauważyłam, że NASA na wystawie bywa spięta i humorzasta, przez co raz pokazuje się lepiej, raz gorzej. Zupełnie jak kiedyś NOCKA, także piękna i ukochana sunia Wojtka. Może mają to po nim? ;-)   No dobra, a oto rezultaty naszej wyprawy :

Kosa >> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda>> klasa junior, ocena doskonała - I/4 , Junior CAC :-)

Nasa >> MY GALAXY NASA Diamentowa Zagroda >> klasa pośrednia , ocena doskonała - II/2 ;-)

 

MAJ

28.05.2013. Korzystając z dyspozycyjności czasu, auta oraz finansów mojej kochanej rodzicielki :-) przeprowadziliśmy badanie RTG stawów biodrowych, łokciowych oraz ortopedyczne badanie stawów kolanowych u naszych dorosłych latorośli z następującymi wynikami :

Canoe >>XI- STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda >> HD -A , ED -0/0 , PL- 0/0 ( nie oficjalnie )

Nasa >>MY GALAXY NASA Diamentowa Zagroda >> HD -A , ED -0/0 , PL-0/0 ( nie oficjalnie )

26.05.2013. W Polsce data powszechnie  kojarzona z DNIEM MATKI - mi także tak się kojarzy :-) I niewątpliwie był to wyjątkowy dzień. Właśnie przyjechała moja Mama i mogłam obdarować Ją prezentem, kwiatami oraz dobrymi wiadomościami o sukcesach moich czarnulek, na krajowej wystawie psów w Świebodzicach. Towarzystwa w podróży, na wystawie i w domu dotrzymywała nam Basia ze swoją, młodą suczką AVIĄ ( ku wielkiej radości Kosy )- za co bardzo im dziękujemy i polecamy się na przyszłość ;-) A oto wyniki naszej wyprawy :

Kosa>> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda<< klasa junior , ocena doskonała - I , Junior CAC :-)

Nasa>> MY GALAXY NASA Diamentowa Zagroda<< klasa pośrednia , ocena doskonała - I , CWC :-)

KOSA debiutowała na ringu wystawowym, a NASA zbliżyła się do tytułu CH.PL :-) wychodzi na to, że i dziewczynki sprawiły świąteczny prezent swojej mamie AMY ;-)

11.05.2013. Moja wierna przyjaciółka Canoe, a wraz z nią rodzeństwo z miotu "XI" obchodzi dziś 3-ecie urodziny :-) Z tej okazji życzymy wszystkim JEDENASTKOM: dużo zdrowia,  jeszcze więcej miłości od zwariowanych na ich punkcie właścicieli ;-) ( skąd ja to znam ? )  oraz 100 lat !!!!  A braciszkowi - Karmelkowi cierpliwości w oczekiwaniu na siostrzeńca lub siostrzenicę od Canoe'si :-)

10.05.2013. Wreszcie  i Kosa>> YOUNG CASSIOPEIA Diamentowa Zagroda<< doczekała się własnego działu :)  Serdecznie zapraszamy do poczytania opisu naszej  małej wazeliniary połączonej z kosiarką ;-)

04.05.2013. Dotarły do nas wieści, że Presto>> QUICK  ITALIAN  D. Z.<< uczestniczył w specjalnej wystawie psów w Diedersdorfie w Niemczech i otrzymał ocenę bardzo dobrą .  A tydzień wcześniej  Prestuś pokazywał się na międzynarodowej wystawie psów, również w Niemczech, w Dreźnie gdzie , jak to ujęła Beatka: " Presto otarł się o championat Niemiec" otrzymując ocenę doskonałą, Res. Ant. Dt. Ch. VDH :-)  Gratulujemy !!!!!

 

KWIECIEŃ

28.04.2013. Dostałam wiadomość od zaprzyjaźnionych flaciarzy ;-) że już ukazał się majowy numer "Przyjaciel Pies", a w nim artykuł poświęcony flat coated retrieverom oraz wywiad ze mną i kilka fotek naszych suczek :-) Sama jestem bardzo ciekawa jak to wszystko wyszło?  Ile z naszej rozmowy trafiło na łamy czasopisma, a ile do redakcyjnego kosza?  Które zdjęcia Wojtka wybrano ?  Mam nadzieję, że przyjemnie się to czyta ?

25.04.2013. Wiosna w pełni więc dodałam zapowiedź planowanego na ten rok miotu - CANOE & KENDY :-)

Więcej informacji w dziale SZCZENIAKI- serdecznie zapraszamy.

Wiosna przyszła późno i teraz nadrabia stracony czas. Mam wrażenie jakby i kleszcze zaatakowały ze zdwojoną mocą - buuu! ! DLATEGO APELUJĘ  ZABEZPIECZAJCIE SWOJE PSY I KOTY PRZECIW KLESZCZOM !!!

 

07.04.2013. Ania z Warszawy przysłała  fotkę i wieści, iż Okey>> MY MAJOR OKEY D.Z.<< znowu został  zajęczym, zastępczym tatusiem ;-) tym razem małych dwojaczków. Strasznie się rozczuliłam na ich widok, tym bardziej, że jeden z nich jest kubek w kubek podobny do Kiziaka.  Chętnie przygarnęłabym i te 2 sierotki, tym bardziej, że Canoe i Sa-Va tak ładnie i delikatnie opiekowały się Kiziakiem (teraz każda miałaby swojego zajączka), ale nie mogę tego zrobić z powodu wyjazdu. Na pocieszenie mogę sobie pooglądać zdjęcie tatusia z przychówkiem ;-)  

03.04.2013. Od dziś nasza Amy >> ANDROMEDA  D.Z. >> oficjalnie przechodzi na emeryturę i nabywa prawa do startów w klasie weteranów. Tak, tak... to już 8 lat jak czarnuszki z miotu "A"  są na świecie i to właśnie dziś mają swoje święto. Z tej okazji pragniemy złożyć WAM  serdeczne życzenia kolejnych długich lat życia, przyjemnej pogody na spacerach, dużo werwy i zdrowia.  Specjalnej dawki zdrowia życzymy przede wszystkim Onyksowi>> ALI BABA  D.Z. >>, który obecnie walczy z zapaleniem płuc. Ciężka to walka u ludzi, a u czworonogów jeszcze trudniejsza, ale nasz ALI BABA ma swoją, wierną drużynę. Może i nie jest to 40 rozbójników, a  tylko 4 członków rodziny,  jednak bardzo  oddanych. Kochani dziękujemy Wam za to i trzymamy kciuki za Onyksa :D   100 lat Kochane Mordeczki !!!!!

 

MARZEC

30.03.2013. Mimo chłodnej, wręcz zimowej aury, mamy wiosnę a wraz z nią Święta Wielkanocne. Z tej okazji pragniemy złożyć wszystkim gorące życzenia zdrowia, szczęścia i wiele nadziei oraz wbrew tradycji (ze względu na bardzo niską temperaturę) raczej suchego Dyngusa:-)     RADOSNEGO ALLELUJA !!!

22.03.2013. Patrzę na otaczający mnie świat, przykryty sporą warstwą mokrego śniegu i trudno mi uwierzyć, że dziś jest pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Dziewczyny nie narzekają. Tarzają się w białej breji, ryją w niej nosami i zjadają ją z apetytem jakby to były lody waniliowe.

03.03.2013. Data pełna trójek i trzy wydarzenia do opisania :-)

Po pierwsze, postanowiliśmy, że miotowa siostra SA-VY zostaje z nami. Już od jakiegoś czasu żyliśmy z tą myślą, ale  jeszcze się wahaliśmy. Postanowiliśmy postawić na los, dając jej jeszcze 2 miesiące na ewentualne znalezienie nowej rodziny. Czas minął z końcem lutego i mimo sporego zainteresowania jej czarną osobą, zbiegiem różnych, dziwnych okoliczności sunia nie opuścić naszego domu. Czyli  jest nam pisana. Jest niezwykle temperamentna więc już od dłuższego czasu nazywam ją KOSA, choć powinnam nazywać ją Wazelina lub Wazeliniara, bo tak bardzo potrafi się przypochlebić ;-) Temperament, delikatność i osobisty urok, to kombinacja charakterku jaką uwielbiam :-) Niedługo powinien pojawić się jej osobisty dział.

Po drugie, międzynarodowa wystawa w Drzonkowie, w której uczestniczył Presto>> QUICK ITALIAN  Diamentowa Zagroda<< zajmując II miejsce z oceną doskonałą :-) Serdecznie gratulujemy !!! Miał też być mały Diesel>> YOUNG SKYWALKER  D.Z. << ale nie dojechał.

Po trzecie, mimo przenikliwie zimnego wiatru, z całą piątką czarnulek, wybraliśmy się na spacer po naszej łące. Ponieważ od kilku dni temperatura stale utrzymuje się sporo powyżej zera, to śniegi stopniały i ku uciesze naszych pupilek, rowy wypełniły się po brzegi wodą:-) Wojtek i ja zmarznięci snuliśmy się po zeszłorocznej trawie, w czasie gdy nasze dziewczynki szalały radośnie w lodowatej wodzie. Brrrry, trzęsie mnie na samo wspomnienie, a im nic:)

flat coated retriever   AMY  &  NASA  &  SA-VA  &  KOSA  &  CANOE

LUTY

28.02.2013. Po długim niebycie znów piszemy, czy może raczej uprzejmie donosimy ;-) co tam panie w Diamentowej Zagrodzie słychać?  Nic szczególnego. W ostatnim okresie nie działo się zbyt wiele, gdyż ja złożona następującymi po sobie choróbskami  praktycznie 2 miesiące (z małymi przerwami) spędziłam w łożu. Tak więc zero wystaw, zero spacerków, zero spotkań.

 Jednak nawet jak ja leżałam, to czas leciał dalej, a niektóre flaciki świętowały swoje urodziny. Dokładnie czarne "BIG" 09 lutego obchodziły 5-te urodziny :-)  Jeszcze raz wszystkiego najlepszego i co najmniej  kolejnych 5 lat :-)

Ze złych wiadomości, to odszedł nasz zając Kiziak :-(  Był świetnie odżywiony, dlatego wyrósł na okazałego samca i miałam nadzieję, że wiosną spłodzi sporo cudnych, zdrowych i silnych zajączków, a tu takie rozczarowanie. Kiziaku kicaj wysoko na niebiańskich łąkach......   

 

**********2012**********

GRUDZIEŃ

30.12.2012. Końca Świata nie było ;-) za to koniec roku jak zawsze o tej porze jest :-)  Dlatego spieszymy z sylwestrowymi życzeniami szampańskiej zabawy dla miłośników wszelkich imprez oraz spokojnej nocy bez nadmiaru wybuchowych emocji dla wszystkich czworonogów.

 A dla stęsknionych widoków świata otulonego białym puchem , wiszących sopli, oszronionych gałązek skrzących się jak diamenty i odgłosów skrzypiącego śniegu pod stopami, polecam poniższe zdjęcie z udziałem naszych Flatów : Canoe i Metisa -  naturalnie w Diamentowej Zagrodzie :-)  DOSIEGO ROKU !!!!

 

24.12.2012. Krótkie dnie , długie noce , czyli Pani Zima panuje na ziemi- no przynajmniej ta astronomiczna, bo ta biała chwilę była i się roztopiła ;-) A skoro zima, to i Święta Bożego Narodzenia :-) Z tej to okazji pragniemy złożyć naszym pupilom , ich opiekunom oraz wszystkim ludziom wielkiego serca gorące życzenia : zdrowia, radości i miłości.

Jednocześnie dziękujemy  za wszystkie kartki , telefony i smsy z życzeniami :-)

 

06.12.2012. To dzień w którym świętują czarnuszki z miotu "ADIOS" :-) Z tej okazji życzymy wam dużo zdrówka, miłości i smakołyków oraz wiele cudownych , kolejnych lat życia :-) 100 lat ADIOSKI !!!

 

LISTOPAD

30.11.2012. Dzisiaj na wystawie w Świebodzicach w klasie baby debiutował mały Dieselek >> YOUNG  SKYWALKER Diamentowa Zagroda<< trochę brykał , ale i tak dostał piękny opis , ocenę Wibitnie Obiecującą i II miejsce. Serdecznie gratulujemy !!!!

21.11.2012. Do nowej rodziny przeprowadziła się mała >>YOUNG WINE  Diamentowa Zagroda<< . Czarnulka Ayla zamieszkała ze swoją starszą siostrą Semi >> XI-SARDYNKA  Diamentowa Zagroda<< . Bardzo się cieszymy, bo flaty najlepiej czują się z innymi flatami, a Ayla to taki słodziak.

10.11.2012. Dodaliśmy nowe zdjęcia w dziale GALERIA  :-)  Serdecznie zapraszamy do oglądania !!

07.11.2012. Żeby nie było , że w Diamentowej Zagrodzie panuje jakaś stagnacja i poza wystawami nic się nie dzieje. Donoszę, że dzieje się :) oooj  dzieje !! A mianowicie : SA-VA i jej 2 siostrzyczki z miotu "YOUNG" rosną :-)

                                         Zajączek KIZIAK rośnie i już ładnie wcina zieleninę, marchew i zboża oraz nadal bezgranicznie i ze wzajemnością kocha Canoe ( która go adoptowała  ;-) 

I Dynia w ogrodzie  wyrosła (dosłownie w oczach)  do imponujących rozmiarów . Była tak wielka, że zamiast w lampion na Halloween chciałam ją zamienić w karocę dla naszego Kopciuszka SA-VY ;-) Niestety jestem kiepską wróżką i jedyne co wyczarowałam z naszego pomarańczowego giganta , to przetwory i potrawy:-) Chyba muszę zapisać się do jakiejś szkoły czarodziejek ;-)  

 A skoro już mowa o nowym członku Diamentowej rodzinki , to postanowiłam stworzyć jej dział, czyli  SA-VA :-) I choć  nie mieliśmy  w tegorocznych planach  tego małego kopciucha ;-) to jest to kolejna gwiazdeczka na Diamentowym firmamencie i jak najbardziej zasługuje na własny dział :-) Generalnie SA-VA powinno  pisać się po francusku przez C z ogonkiem , ale nie chciałam wprowadzać wątpliwości co do wymawiania jej imienia więc jest tak jak widać.  Koniec końców SA-VA to optymistycznie nastawiona do świata sunia, która gdyby umiała mówić, na pytanie:" Bonjour SA-VA, ca va ?" z pewnością odpowiedziałaby :"Ca va bien. Merci :-) "

 

04.11.2012.Drugi dzień psich zmagań w Pradze. Tym razem stawka była nieco mniejsza , liczyła 37 flatów , ale i tak tatuś  małych" YOUNG"  Rocky>> Swallowsflight STARTRACK - HUSSY << pokazał kto tu rządzi :-) ?  i zdobył :złoto, CAC , BOS , CACIB , BOB i na finałach BOG V  !!!  Tym samym Rocky ukończył  Międzynarodowy Championat C.I.E. juupi !!!!    Mówiłam nawet naszej Sa-Vie i jej 2 siostrzyczko , że ich tatuś jest wielki :-)

03.11.2012. Rocky >> Swallowsflight STARTRACK - HUSSY << tatuś naszych kochanych "YOUNG" biegał dzisiaj po ringu w Pradze. To była wystawa międzynarodowa , na którą zgłoszono 44  flaty , ale i tak najlepszym okazał się Rocky :-)  Zdobył : złoto, CAC , BOS , CACIB , BOB i na koniec BOG II !!!!   Wielkie gratulacje LENKO :-)  

01.11.2012. Tego dnia wspominamy naszych bliskich, przyjaciół, znajomych i artystów , którzy odeszli.

 My wspominamy także wszystkich "BRACI MNIEJSZYCH " , których już nie ma wśród nas, a którym zawdzięczamy poznawanie życia,  świata oraz samych siebie.  DZIĘKUJEMY WAM ZA TO....

 

PAŹDZIERNIK

 

29.10.2012. Dziś 100 lat , 100 lat .. śpiewamy czarnym i wątrobianym flacikom z miotu "J" :-) J-otki kończą 9 lat, choć po niektórych tego w ogóle nie widać, gdyż wciąż mają w główkach młodzieńcze fiu-bździu :-) Tak trzymać !! Dużo zdrówka J-otki :-)

28.10.2012.Mimo fatalnej aury , a dokładnie niespodziewanego ataku zimy (szok !! ) otrzymaliśmy ponownie doskonałe wieści z Warszawy. Tym razem Ania z Tomkiem i Okeyem>> MY MAJOR OKEY Diamentowa Zagroda<< wybrali się na wystawę do Częstochowy, gdzie Okej  zdobył :złoto , ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży , Najlepszego Juniora w Rasie oraz Zwycięstwo Rasy  :-) Tym samy w pięknym stylu ukończył Młodzieżowy Championat Polski i to w błyskawicznym tempie, bo w przeciągu miesiąca :-)  Wielkie Gratulacje !!  OKEY jest O.K. ;-)

20.10.2012. Swoje święto mają dziś czarne i wątrobiane flaciki z miotów "D" i "G" :-) Jedne i drugie to już bardzo poważne psiska , gdyż miocik "D" kończy 11 lat , a miocik "G" 9 lat,  jednak w naszej pamięci wciąż są małymi, kudłatymi kluskami :-) Tak więc w dniu Waszego święta życzymy Wam wszystkiego najlepszego i przede wszystkim dużo zdrowia i długiego życia :-)

14.10.2012. Dostaliśmy miłe wiadomości z Warszawy. Otóż Ania i Okey>> MY MAJOR OKEY Diamentowa Zagroda<< biegali po ringu w Nowym Dworze Mazowieckim gdzie zdobyli: złoto, ocenę doskonałą , Zwycięstwo Młodzieży i tytuł Najlepszy Junior w Rasie. Nasze Gratulacje !!! 

 

 


 WRZESIEŃ

29.09.2012. Cały tydzień byłam bardzo chora i mimo walki z choróbskiem wszelkimi znanymi mi ( tak farmaceutycznymi jak i tradycyjnymi , domowymi) sposobami nie udało się pokonać  męczącej mnie zmory :-(  No ale musiałam  wstać z łóżka,  zebrać się w sobie i stawić się  z Canoe i Nasą oraz nocującymi u nas Anią i Okey'em na wrocławskim stadionie Olimpijskim w celu zaprezentowania naszych Diamencików :-) Osłabiona i z nosem zachowującym się jak niedokręcony kran ;-) biegałam po ogromnym ringu z całą trójką , toteż byłam wykończona i " upocona jak mysz". Ale... szczęśliwa oraz przeświadczona, że warto było , poniewaaaaż :

Okey >> MY MAJOR OKEY Diamentowa Zagroda << klasa młodzieży psy : złoto, ocena doskonała , Zwycięstwo Młodzieży  :-)

Presto >> QUICK ITALIAN Diamentowa Zagroda<< klasa champion psy :złoto, ocena doskonała :-)

Nasa >> MY GALAXY NASA Diamentowa Zagroda<< klasa pośrednia suki : złoto, ocena doskonała , CWC , res.CACIB  :-)   

Canoe >> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda << klasa otwarta suki : złoto, ocena doskonała , CWC , CACIB , BOS :-)

Pogoda dopisała , miłe towarzystwo również ( jeszcze raz dziękuję Martynce za wystawienie Nasy w porównaniu suk :-) dlatego chętnie zostałabym dłużej żeby sobie pogadać , ale w domu czekała na mnie reszta skarbeczków , a na naszych kibiców Agnieszkę i Daniela ich mała , gotowa do dalekiej drogi  Sali >> YOUNG LADY SALI Diamentowa Zagroda<< . Dziękujemy WSZYSTKIM za dzień pełen wrażeń !!!!

 

28.09.2012. I znowu bolesna wiadomość :(  Za tęczowy most odszedł urodzony 20.10.2003 roku Ori >> GRAND ORION Diamentowa Zagroda << Ori był zdrowym i statecznym flacikiem , dlatego spodziewaliśmy się jego kolejnych urodzin , a nie gwałtownego odejścia . Jedynym pocieszeniem jest to , że nie cierpiał i odszedł szczęśliwy na spacerze z ukochanymi panią i panem. Orcio biegaj radośnie po psim niebie.

23.09.2012. I znowu weekend na wyjeździe. Tym razem, razem z Nasą pojechałyśmy do Nowej Soli , gdzie zakotwiczyłyśmy się u Beatki od Presto i Enzo . Rankiem zjadłyśmy śniadanie i ruszyłyśmy na wystawę do Zielonej Góry. Bardzo się bałam reakcji Nasy po ostatnich przejściach , ale okazało się, że nasza konkurentka nie dojechała i Nasa >> MY GALAXY NASA D.Z.<< zdobyła CWC , BOS i na koniec BOB :-) Tak więc Nasunia w pięknym stylu rozpoczęła dorosły Championat Polski. Na finały nie zostałyśmy , bo wybrałyśmy się na odprężająco-wykańczający spacer :-) Spacer trwał kilka godzin , w czasie których flaty: Nasa , Presto , Enzo i Silver pokonali kilometry pól i przegonili kilka saren. Dodatkowo Nasa i Enzo wytarzali się w błocie i gnojówce by potem z rozkoszą wykąpać się w Odrze :-) Nie ma to jak naturalne SPA , w którym bezkarnie można się uświnić ;-)

Na koniec był pyszny obiadek i przyszła pora wracać do domu. Beatko , Krzysiu jeszcze raz wielkie dzięki za gościnę i do zobaczenia za tydzień we Wrocławiu :-)

17.09.2012. Wczoraj do nowego domku pojechał mały Master >> YOUNG MASTER Diamentowa Zagroda <<.  My już nie raz przekonaliśmy się, że życie pisze własne scenariusze i co komu pisane , to go nie ominie .  Ale w tym przypadku było to niesamowite. Monika z rodziną przyjechała po swoją zamówioną suczkę , tyle , że ta w ogóle nie chciała z nimi jechać. Już od rana czuła pismo nosem i nie chciała nawet wyjść z pokoju na dwór , a kiedy przyjechała jej przyszła rodzinka przywarła do podłogi żeby być niewidzialną :-) Za to mały Master był rozanielony na widok rodzinki jakby znał ich od urodzenia i tylko czekał kiedy go zabiorą ? To była miłość od pierwszego wejrzenia i decyzja rodziny też była błyskawiczna. Chcemy Mastera !!!  Na koniec czarnuszek rozbroił nas całkowicie . Kiedy synek Moniki założył mu śliczną , czerwoną obróżkę w białe kosteczki, Master siedział dumnie z zadowoloną miną i niemal mówił : "patrzcie jak wyglądam ! :-)  No i jak tu nie kochać takiego Mistrza ? ;-)

Tak więc na nowe domki czekają jeszcze 2 suczki. 

09.09.2012. Warszawa i weekend pełen sprzecznych emocji. Najpierw spokojna podróż pociągiem i na koniec dramatyczny wypadek w czasie wysiadania na dworcu Zachodnim , kiedy to Nasa pośliznęła się na kafelkach i wpadła między peron i pociąg - SZOK !!!!  Obie z Nasą byłyśmy przerażone . Sama bym jej nie wyciągnęła:(  dzięki Bogu była tam Ania od Okeya i mi pomogła. Potem miły wieczór w domu Ani i Tomka :-) i zapoznanie się z naszym, nowym mieszkańcem maleńkim zajączkiem KIZIAKIEM :-)

W niedzielę,  w Starej Miłosnej odbyła się wystawa klubowa retrievierów , gdzie Nasa >> MY GALAXY NASA Diamentowa Zagroda >>wystąpiła bardzo zestresowana w klasie młodzieży i zdobyła 2 miejsce z oceną bardzo dobrą. Na tej samej wystawie biegali Ania i Okey >> MY MAJOR OKEY Diamentowa Zagroda<< którzy w klasie młodzieży  zajęli 4 miejsce :-) 

Potem był wspólny spacer po lesie :-) Na koniec dzięki życzliwości znajomych, już samochodem ruszyliśmy w drogę do Wrocławia. I tu pragnę podziękować wszystkim życzliwym ludziom , którzy przez ten weekend zaopiekowali się Nasunią i mną :-)  Kochani wielkie dzięki !!!

SIERPIEŃ

 

18-19.08.2012. Na wystawę do Lipska (DE) wybrała się Beatka z Prestem >> QUICK ITALIAN Diamentowa Zagroda<< , który pierwszego dnia zdobył :  ocenę doskonałą i res. Ant.VDH oraz  res. CAC ( który jest równy CAC ) czym przybliżyli się o kolejny krok do tytułu Championa Niemiec :-) Jeszcze tylko 1 wniosek ,  którego gorąco WAM życzymy !!!

Drugiego dnia nie było już tak ładnie , ponieważ Prestuś  (jak i zdecydowana większość psów )  otrzymał ocenę bardzo dobrą. Mimo wszystko gratulujemy odwagi :-)

05.08.2012. Dzień pełen wrażeń :-)  Po pierwsze na wystawie w Legnickim Polu  nasza, najmłodsza sunia Nasa > MY GALAXY NASA Diamentowa Zagroda<  startowała w klasie młodzieży i zdobyła : ocenę doskonałą oraz Zw. Młodzieży czym ukończyła Młodzieżowy Championat Polski :-) Do tego doszły jeszcze tytuły : Najlepszy Junior w Rasie i  BOB . Na koniec wystawy w konkurencjach finałowych Nasa zajęła IV miejsce na grupie dzięki czemu do domu wróciła z 2 pucharami ;-)

 Szczerze mówiąc w ogóle  nie spodziewałam się takiego sukcesu , bo Nasa od rana była "śmiertelnie obrażona"  i nie bardzo chciała się pokazać , ale sędziowie i tak dostrzegli jej walory :-)  W przeciwieństwie do Nasy ja miałam  świetny nastrój , ponieważ dopisała piękna pogoda i doborowe towarzystwo :-)  Dziękuję za miły dzień : Beatce i Ani od Enza oraz Tamaam'kowym Agnieszce i Grzesiowi !!!

LIPIEC

07.07.2012. Wcześniej zapomniałam napisać , że Hoshi >> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< wybrała się na wystawy do Rumunii gdzie zdobyła tytuł Champion Rumunii oraz Grand Champion Rumunii plus 2xCACIB czym bardzo zbliżyła się do tytułu Inter Championa Wystawowego :-) Dziewczyny BIG GRATULACJE !!

Dodatkowo w międzyczasie dowiedzieliśmy się , że Presto >> QUICK ITALIAN Diamentowa Zagroda<< na wystawach w Niemczech uzyskał kolejne CAC 'e. Jeszcze 2x CAC i Presto będzie Championem Niemiec, za co bardzo trzymamy kciuki :-) Ponad to Presto w Niemczech miał przebadane stawy kolanowe z wynikiem PL-0/0 jak i oczy z wynikiem czyste :-) oraz w Polsce prześwietlone stawy biodrowe z wynikiem : HD- A :-) Serdecznie Gratulujemy !!!

CZERWIEC

17.06.2012. Kolejny, tym razem bardzo trudny i burzliwy semestr za mną :-) mam więc czas na aktualizację informacji o losach mieszkańców Diamentowej Zagrody. Przez ostatnie pół roku dużo się działo , ale opiszę tylko kilka najważniejszych wiadomości. No to po kolei :

W kwietniu , a dokładnie na początku miesiąca , bo 03.04.2012 AMY obchodziła swoje 7 urodziny :) ulubionym zajęciem AMY'nki jest jedzenie , to też w dniu swojego święta z radością spałaszowała spore co nieco :-)

A pod koniec miesiąca NASA zadebiutowała na wystawie międzynarodowej w Opolu, w klasie Młodzieży i zajęła 3 miejsce z oceną doskonałą:)


ROCKY flat coated retriever

Chwilkę po długiej Majówce , 11.05.2012. swoje święto miała CANOE'sia. To były jej 2 urodzinki i w tym miejscu pragnę złożyć życzenia wszystkiego , wszystkiego najlepszego !!!!

W połowie maja , czyli 13.05.2012. pojechaliśmy do Jeleniej Góry na krajową wystawę psów . Było potwornie zimno , za to bardzo przyjemnie , ponieważ najpierw Nasa >> MY GALAXY NASA Diamentowa Zagroda<< w pięknym stylu rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski , zdobywając ocenę doskonałą , Zwycięstwo Młodzieży oraz tytuł Najlepszego Juniora w Rasie :-)

A potem Canoe>>XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<< ukończyła dorosły Championat Polski zdobywając ocenę doskonała i CWC :-)


Trzy tygodnie później : 02.06.2012. w Lesznie odbyła się międzynarodowa wystawa psów , w której udział wzięły Nasa i Canoe.

Nasa>> MY GALAXY NASA D.Z. << startowała w klasie młodzieży , gdzie w konkurencji 5 suczek u irlandzkiej sędziny zajęła 1 miejsce, z oceną doskonałą i kolejnym , najważniejszym wnioskiem na Młodzieżowego Championa Polski , czyli Zwycięstwem Młodzieży :-) Na koniec , w porównaniu pokonała swojego kuzyna ( wnuka naszej Nocki ) i zdobyła tytuł Najlepszy Junior w Rasie :-)

Następnie wystąpiła Canoe , która w starciu z niemiecką suką zajęła 2 miejsce z ocenę doskonałą :-)

A w następną niedzielę 10.06.2012. przyszła kolej na fetowanie 1 urodzinek naszej NASUNI. Naszej roczniaczce również życzymy dużo zdrówka i wszystkiego najlepszego !!!!

Bardzo jesteśmy dumni z osiągnięć naszych dziewczynek !!!!

I mam nadzieję , że uda mi się w miarę regularnie aktualizować naszą stronkę.**********************2011********************

GRUDZIEŃ

24.12.2011.  Boże Narodzenie , to szczególny czas . Pełen radości , podarków , pyszności i rodzinnej atmosfery :-) Korzystają z tego również nasze łasuchy , dla których mamy więcej czasu i wyrozumiałości przy wigilijnym stole .  Z okazji  Świąt pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia , zdrowia ,  wszelkiej pomyślności oraz spokoju wszystkim naszym pupilom , ich opiekunom i znajomym :-)

03.12.2011. Kończy się rok , a z nim sezon wystawowy. Jednak jeszcze dziś , w Świebodzinie odbyła się wystawa  , na którą  stawiła się  Pauza >> MY NEVERENDING PAUSE Diamentowa Zagroda <<  startowała solo w klasie baby i otrzymała ocenę wybitnie  obiecująca :-) Gratulujemy !

 

LISTOPAD

  23.11.2011. Do działu GALERIA ZDJĘĆ dodaliśmy serię fotek miotu " MY " ,  z  Wojtka  pierwszej , prawie profesjonalnej sesji zdjęciowej  . Maluchy miały wtedy 6 tygodni i ani w głowie było im pozować , to też praca była nie łatwa , ale warta zachodu , gdyż efekt uważam za baaardzo zadowalający :-)  Zapraszam do oglądania .

22.11.2011. Mamy  nowy dział :  ^ NASA ^ gdzie można poczytać o naszej nowej flatce i obejrzeć jej podobiznę :-)

20.11.2011. Drugi dzień w Nitrze był dla nas wyjątkowo szczęśliwy :-) Najpierw Canoe'sia >> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<< wygrała swoją klasę i zdobyła CAC , tym samym zyskała tytuł Junior Champion Słowacji  , a potem w porównaniu suk pokonała konkurentki i otrzymała CACIB , którym rozpoczęła Interchampionat  :-)  Jestem dumna z mojej hrabiny ;-)

19.11.2011. Na wystawie międzynarodowej w Nitrze ( SK ) spotkałyśmy się  ze znajomymi oraz ze sporą stawką flatów , które przyjechały z Czech , Słowacji , Rosji , Holandii i Polski .  Moja Canoe >> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda << startowała w klasie pośredniej i zajęła drugie miejsce , z oceną doskonałą i wnioskiem res.CAC  :-)

05.11.2011. Ledwie Basia ze Stellą >> MY MISS WORLD STELLA Diamentowa Zagroda<< urządziły się w Holandii , a już wzięły udział w międzynarodowej wystawie psów , w Bleiswijk  ( NL) .  Oceniał świetny , norweski sędzia Per Iversen , u którego Stella w klasie baby otrzymała : ocenę wybitnie obiecującą , lokatę II oraz ( jak na kraj kochający kwiaty przystało ) piękną orchideę  :-) Dziewczyny gratulujemy odwagi i wyniku !!!

 

PAŹDZIERNIK

 

29.10.2011. Miłym wydarzeniem tego dnia , był sukces mieszkającego w Czechach Scota >>QUIET SCOT Diamentowa Zagroda , który bardzo ładnie zdał kolejny  egzamin na psa ratownika RT-T A w gruzowisku . Serdecznie Gratulujemy !!!

23.10.2011. Ten dzień możemy śmiało nazwać SILVER DAY , ponieważ na wystawie w Poznaniu wszystkie nasze psy zdobyły drugie miejsce :-)

Zaczęło się od Metiska >> MY SATTELITE METIS  Diamentowa Zagroda<<który po rozkosznym brykaniu w babykach zajął II miejsce .

Potem startujący w klasie użytkowej Presto>> QUICK ITALIAN Diamentowa Zagroda<< zdobył ocenę doskonałą i  srebro .

Następnie  Diesel -tatuś miotu "MY"  w klasie champion , dostał ocenę doskonałą i srebro .

Ostatnie srebro z oceną doskonałą trafiło do ... naszej  Canoe'si >> XI STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<<  

20.10.2011. Okrągłe 10 lat kończą flaciki z naszego , pierwszego miotu " D " :-) Z tej okazji życzymy wam kolejnej  dekady w dobrym zdrowiu :-)

A flaciki z miotu "G" kończą 8 lat , tym samym wkroczyły w wiek emerytalny :) Życzymy wam przyjemnej emeryturki i dużo zdrowia :-)

18.10.2011. Kolejny , październikowy solenizant to Wojtuś :-) Kochanie w dniu twojego święta życzę ci wszystkiego najlepszego i jeszcze więcej !!!!

 

16.10.2011.  Dobre wieści z  wystawy w Częstochowie :-) mała Pauza >> MY NEVERENDING PAUSE Diamentowa Zagroda << startowała w klasie baby i zdobyła : ocene wybitnie obiecującą i tytuł najlepszego baby w rasie :-)   Serdecznie gratulujemy !!!

09.10.2011. Zimno , mokro i deszczowo - brrry , w takich warunkach przyszło nam wystawiać się na krajowej wystawie w Zabrzu. Piszę nam , ponieważ było kilka flaów , a raczej flatek , a między nimi Hoshi >> BIG STAR  Diamentowa Zagroda << która otrzymała ocenę doskonałą i CWC  oraz nasza Canoe >> XI-STARLIGHT CANOE  Diamentowa Zagroda << która zdobyła : ocenę doskonałą CWC , BOS  , BOB i pucharek :-)  Po powrocie do domu okazało się , że oprócz kolejnego wniosku na Championa Polski i pucharku przywiozłam też przeziębienie ;-)  

02.10.2011. Wczoraj tatuś małych "MY"  Diesel biegał po ringu w Nowym Dworze Mazowieckim,  na klubówce z dziećmi Nasą i Metisem , a dzisiaj z córeczką Pauzą  , na wystawie krajowej w Rybniku . Jesteśmy z nich dumni , bo ładnie im poszło i zdobyłi :

klasa baby ~~ Pauza >> MY NERVERENDIG PAUSE Diamentowa Zagroda >>   ocena wybitnie obiecująca , lokata II.

klasa champion ~~ Diesel>> Almanza HET PA GROTEN << ocena doskonała , CWC, Zw , BOB, BOG I , BIS III.

 

01.10.2011. Październik , to bardzo ważny miesiąc w Diamentowej Zagrodzie , ale w tym roku zaczął się wyjątkowo dzięki sukcesom naszych czarnych skarbów tak na klubówce retrieverów jak i na konkursie pracy. Ale po kolei. Na klubówkę do Legionowa pojechaliśmy w składzie : Ania , Tomek , Bartek i Metis oraz Wojtek z Nasą i ja z Canoe . Tam spotkaliśmy się z Kasią , Adasiem i Hoshi oraz Eweliną , Michałem z Dieslem i Rumplem. No i się zaczęło ;)

klasa baby psy ~~ Metis  >> MY SATTELITE METIS  Diamentowa Zagroda<< ocena wybitnie obiecująca , lokata I / 4 , piękna rozeta

klasa baby suki ~~ Nasa >> MY GALAXY NASA Diamentowa Zagroda << ocena wybitnie obiecująca , lokata II /4 , piękna rozeta

klasa młodzieży  suki ~~ Canoe>> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<< ocena doskonała , lokata III/5 , brąz

klasa champion suki ~~ Hoshi >> BIG STAR Diamentowa Zagroda << ocena doskonała , lokata IV/4

kl. ch. psy - tatuś "MY" Diesel >> Almanza HET PA GROTEM<< ocena doskonała , lokata I /5 , złoto , CWC.

Potem zostaliśmy na finały gdzie Kasia , Ania , Wojtek i ja wystąpiliśmy w koszulkach ozdobionych czarną różą , na znak żałoby po Jowiszu i Wedze i choć nic nie wygraliśmy , to psy ładnie się zaprezentowały a maluchy rozczuliły totalnie sędziów :-) Najpierw kiedy wybiegły w grupie hodowlanej otrzymały owacje od rozbawionej sytuacją  sędziny , potem rozbroiły oceniającego nas sędziego , tak w grupie hodowlanej jak i parze hodowlanej :) Niezapomniane wrażenie , za które serdecznie dziękuję diamentowej ekipie , tak  psiej , jak i  żeńskiej i męskiej :-)  Jestem z was dumna !!!

A na dodatek wieści z Międzynarodowego konkursu pracy retrieverów  w Czerniejewie , gdzie Beatka z Prestusiem >> QUICK ITALIAN Diamentowa Zagroda <<  zdobyła  122 pkt. i dyplom pierwszego stopnia !!!  Jestem z nich dumna , bo Presto ( tym razem )  poszedł , praktycznie nieprzygotowany.

 

WRZESIEŃ

24.09.2011. Piękną pogodę , świetne wyniki i fajną zabawę zafundowała nam wrocławska wystawa psów. Pogoda nie zależała od organizatorów wystawy , ale 25 stopni Celsjusza , plus słońce po zimnym lecie były miłą niespodzianką :-)   Świetne wyniki , to zasługa naszych czarnych diamencików , które prezentowały się w ilości 4 suczek zdobyły :

klasa baby ~~ Nasa >> MY GALAXY NASA Diamentowa Zagroda << III miejsce , ocena wybitnie obiecująca.

Stella >> MY MISS WORLD STELLA Diamentowa Zagroda << II miejsce , ocena wybitnie obiecująca.

klasa pośrednia ~~ Canoe>> XI-STARLIGHT  CANOE Diamentowa Zagroda >> I miejsce , ocena doskonała , CWC -rozpoczęła dorosły CH.PL.

klasa champion ~~ Hoshi>>BIG STAR Diamentowa Zagroda>> I miejsce , ocena doskonała , CWC , Zwycięzca , CACIB - GRATULACJE !!!

O fajną zabawę postarali się dawno niewidziani znajomi , którzy odwiedzili nas na wystawie oraz flatki od nas , które przybyły na teren wystawy wraz ze swoimi opiekunami . Te suczki to : Selena >> MY LITTLE PRINCESS SELENE   Diamentowa Zagroda  , Delta >> MY CHARMING DELTA  Diamentowa Zagroda  , Leila >> JAGIENKA  Diamentowa Zagroda. Wszystkim bardzo dziękujemy . Przyjemnie było się spotkać :-) 

11.09.2011 Można zaliczyć do  udanych dni. Zaczął się nerwowo , ponieważ zepsuł się nam samochód :-( dlatego z hotelu na wystawę musieliśmy jechać taksówką , na którą czekaliśmy prawie wieczność , ale potem wszystko było już jak trzeba . I tak  na wystawie w Presovie (SK) nasza Canoe >> XI-STRALIGHT CANOE  D.Z. << zdobyła CAJC oraz tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Słowacji 2011 :-)  A  Diesel  , tatuś małych "MY"  otrzymał : Tytuł dorosłego Zwycięzcy Słowacji 2011  oraz CAC  , którym ukończył Championat Słowacji  :-)  Gratulacje !!!!

Tego dnia w Chorzowie , w klasie baby startowała córeczka Diesla i Amy  , Pauza >> MY NEVERENDING PAUSE Diamentowa Zagroda <<   która otrzymała ocenę obiecującą , śliczny opis oraz rozetkę dla najmłodszego psa wystawy :-) Wielkie Gratulacje !!!

SIERPIEŃ

23.08.2011.  BARDZO SMUTNY DZIEŃ W DIAMENTOWEJ ZAGRODZIE  :(     W WIEKU 12 lat  ODESZŁA  NASZA , WĄTROBIANA  BABUSZKA  WEGA  >> WEGA Cień Wilka <<  WEGA była moją WIELKĄ MIŁOŚCIĄ i sunią , która w imię ogromnej miłości do nas potrafiła pokonać własne lęki  !!! 

 Żegnaj KOCHANA i baw się dobrze za tęczowym mostem .
 

21.08.2011. Drugi dzień w Bratysławie był równie upalny co pierwszy lecz przyjemniejszy i  przyniósł naszym flacikom :

 Canoe'si >> XI-STARLIGHT CANOE  D. Z. << 2 miejsce , ocenę doskonałą i res.CAC  :-) dzięki czemu czarnulka rozpoczęła dorosły Championat Słowacji.  Siostrzyczce Hoshi >> BIG STAR  D. Z. << 3 miejsce , ocenę doskonałą . A Dieslowi - tatusiowi małych  "MY"  1 miejsce , ocenę doskonała , CAC i CACIB :-) Gratulacje !!!

20.08.2011. Bratysława przywitała nas piękną pogodą , wysoką temperaturą i mieszanymi uczuciami co do oceny psów z polskiej ekipy - hmm.

A oto wyniki : Canoe >> XI-STARLIGHT  CANOE Diamentowa Zagroda << klasa pośrednia - 2 miejsce ocena  doskonała.

Hoshi >> BIG STAR Diamentowa Zagroda <<  klasa champion -3 miejsce ocena bardzo dobra.

Diesel >> Almanza  HET PA GROTEN << klasa champion - 1 miejsce CAC , res CACIB.

15.08.2011. Maluchy rozjechały się do nowych domów , a Diamentowa Zagroda   powiększyła się o parkę małych czarnuszków , czyli   Metiska   << MY SATELLITE  METIS  Diamentowa Zagroda<< oraz  Nasunię >> MY GALAXY  NASA  Diamentowa Zagroda <<

LIPIEC


11.07.2011. Niewiadomo kiedy i jak ? ale 3 lata  ukończyły nasze pociechy z mioty " QUICK / QUIET " :-) Z tej okazji życzymy czarnuszkom QUICK i wątróbkom QUIET wszystkiego najlepszego , dużo zdrówka , pociechy z państwa , a braciszkom Prestusiowi i Scotiemu dalszych sukcesów w pracy i we wszystkich konkursach :-) 

07.07.2011. Historia lubi się powtarzać :-)  Zupełnie jak w zeszłym roku , tak i w tym Amy odchowuje maluszki a  Diesel biega po ringu na wystawie światowej i wyleguje się na pięknych plażach . W ubiegłym roku była to Dania i jej urocze fiordy , a  tym razem Diesel z Rumplem szalał na plaży w Normandii , pływał w Kanale La Mange i eksponował swe wdzięki w Paryżu . Stawka flatów była wysoka , powyżej 20 psów w każdej klasie , a mimo to tatuś naszych małych " MY"  otrzymał ocenę doskonałą :) na tej samej wystawie prezentował się Nimble tatuś naszej Canoe i jej rodzeństwa z miotu "XI" i również otrzymał ocenę doskonalą :-)  Bardzo się cieszymy z sukcesów chłopaków - GRATULACJE !!!!

03.07.2011. I znowu nasz , mieszkający w Czechach ,wątrobiany Scoty >> QUIET SCOT Diamentowa Zagroda<<  podszedł do egzaminu z ratownictwa , tym razem wodnego ZVP 1-go stopnia  i zdał go śpiewająco :-) Bardzo się cieszymy z jego sukcesów i GRATULUJEMY !!!

 

CZERWIEC

21.06.2011. Maluchy są niezwykle silne i pięknie się rozwijają , a dzisiaj zaczęły otwierać oczka :-)  ciekawe jest to , że wszystkie jednocześnie .

10.06.2011. No i nadszedł oczekiwany dzień , czyli narodziny dzieci  Amy i Diesla .  Przy porodzie pomagała Ewelina - właścicielka Diesla , czyli "druga babcia " maluszków  ;) , lub jak kto woli teściowa AMY  :D  , dla której również było to wielkie przeżycie.  Poród przebiegł bardzo sprawnie , a Diamentowa Zagroda powiększyła się  o 8 czarnych flacików - 5 dziewczynek i 3 chłopców.  Mama i dzieci czują się dobrze , a my mamy wiele radości z obserwacji ich słodkich pyszczków :-)

Więcej informacji o flat coated retriever'kach znajdziecie Państwo w dziale SZCZENIACZKI - zapraszamy !

05.06.2011. Luna >> ADIOS LALUNA Diamentowa Zagroda ponownie wybrała się na wystawę w Lesznie , tym razem krajówkę VIII grupy , gdzie startując w klasie otwartej zdobyła : złoto i CWC :-) Tak więc Lunce brakuje jeszcze tylko 1 CWC do ukończenia Championatu Polski . Gratulujemy !

04.06.2011. To był bardzo upalny ale miły dzień, który spędziliśmy w Lesznie :) Tam właśnie odbyła się międzynarodowa wystawa psów , na której "w barwach " Diamentowej zagrody wystąpiły : w kasie młodzieży nasza Canoe >> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<< , która zdobyła złoto , Zwycięstwo Młodzieży oraz tytuł Najlepszego Juniora w Rasie :-) To było 3-cie zwycięstwo młodzieży , tak więc Canoe'sia ukończyła Młodzieżowego Championa Polski i to w pięknym stylu , ponieważ na 3 międzynarodówkach :-) 

  W klasie otwartej wystąpiła Luna >> ADIOS LALUNA Diamentowa Zagroda <<, która z pięknym opisem zdobyła srebro 

W kasie champion Hoshi >> BIG STAR Diamentowa Zagroda<< , która zdobyła złoto , CWC , BOS i CACIB :-)  Big gratulacje !!!!

 

MAJ

20.05.2011. No i minął kolejny rok życia flacików z miotu " WILD , WILD WEST " . Z okazji 4 urodzin życzymy wszystkim dzikuskom wszystkiego najlepszego i wielu lat w zdrowiu ,  a będącej przy nadziei , wątrobianej Brendzie lekkiego porodu :-)

15.05.2011. Trzeci dzień w Bratysławie dał Canoe>> XI-STARLIGHT CANOE  D.Z. >> ocenę doskonałą i  II miejsce , w ten sposób po 3 dniach na Słowacji Canoe'sia  zebrała komplet medali , z którymi pojechała w odwiedziny do Katowic , do Diesla i Rumpla :) Jestem dumna z mojej dziewczynki !!!

14.05.2011. Drugi dzień w Bratysławie przyniósł Canoe >> XI-STARLIGHT CANOE  D.Z.  ocenę doskonałą i  III miejsce  :-)

13.05.2011. Bratysława powitała nas śliczną pogodą , przyjemnym spacerem wzdłuż pięknego , modrego Dunaju i miłą atmosferą na wystawie klubowej retrieverów .   Canoe >> XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda<< wystąpiła w klasie młodzieży i wywalczyła : złoto , CAJC , puchar oraz 4 kg karmy . Dzięki temu CAJC  Canoe'sia  rozpoczęła Młodzieżowy Championat Słowacji .

12.05.2011. W drodze na Słowację wpadłyśmy z Canoe'sią do Rybnika , gdzie mieszka Bosia >> XI-BUSOLA  Diamentowa Zagroda >> siostrzyczka Canoe'si wraz ze swoimi ludźmi Nadią i Igorem oraz goldenką Monti . Było super , bo najpierw całe babskie plemię ( czyli nasze suczki i my )  wybrałyśmy się nad wodę , gdzie dziewczynki szalały w wodzie , błocie i na łące , a po powrocie zrobiliśmy sobie pysznego grila.  Nadiu , Irku jeszcze raz dziękujemy wam za miłe przyjęcie i całujemy Bosieńkę :-)

11.05.2011. Drugi dzień świętowania w Diamentowej Zagrodzie , ponieważ dzisiaj swój dzień i 1-sze urodzinki ma nasza Canoe >> XI- STARLIGHT CANOE  Diamentowa Zagroda<< oraz jej rodzeństwo z miotu " XI " :-)  Tak więc gromko śpiewamy : 100 lat , 100 lat i całej ósemce czarnuszków życzymy dużo zdrowi , radości , miłości oraz tego co flaty lubią najbardziej , czyli  wielu kąpieli wodno - błotnych ;-)

10.05.2011. To wielki dzień dla Wegi , ponieważ nasza babuszka kończy dzisiaj 12 lat !!!  z tej okazji z całego serca życzyliśmy jej dużo zdrowia  , radości oraz jeszcze wielu lat z nami , albowiem Wega to wyjątkowa dama i moja wielka miłość :-) Wegunia za życzenia pospiesznie podziękowała merdaniem ogona , bo już nie mogła doczekać się pysznego , urodzinowego omletu ;-) 

Poza radością z urodzin Wegi , cieszymy się także z badania USG naszej Amy , które wykazało , że Amy'nka jest w ciąży  !!!!  Weterynarz mówi , że ciąża jest mnoga i ładnie rozwinięta :-)  Tak więc teraz czekamy na bociany z maluszkami ;-)

08.05.2011. W Łodzi odbyła się międzynarodowa wystawa  psów , na którą wybrałam się z Canoe >> XI-STARLIGHT CANOE  Diamentowa Zagroda>> i która okazała się dla nas bardzo szczęśliwa , bo Canoe'sia  u  sędziego z Irlandii  zdobyła : złoto , Zwycięstwo Młodzieży oraz tytuł Najlepszy Junior w Rasie. Tak więc Canoe ma już 2 Zw. Młodzieży z wystaw międzynarodowych i jest już tylko o krok od zdobycia Młodzieżowego Championa Polski .

Na tej samej wystawie Canoe spotkała starszą siostrę Hoshi >> BIG STAR  Diamentowa Zagroda <<.  Siostrzyczki spotykają się co jakiś czas , więc się poznały i bardzo ucieszyły na swój widok , a  powitalnym pocałunkom prawie nie było końca :-)   Hoshi  " startowała " w klasie Champion i zdobyła brąz . Wielkie gratulacje dla Kasi i Hoshi !!!

07.05.2011. Na wystawie psów ras myśliwskich w Czechach , startujący w klasie otwartej Scoty >> QUIET SCOT Diamentowa Zagroda <<  zdobył srebro z oceną doskonałą. Gratulujemy !!!

03.05.2011. Nie , nie !! to nie pomyłka , to aktualne zdjęcia zrobione przez Wojtka . Właśnie tak wyglądał Wrocław dzisiaj , ku wielkiej uciesze naszych psów i mojej , wielkiej trosce o kwiaty i drzewa owocowe .

 

 

Na dworze zima w pełni , a w sercu maj :-)  Rozgrzewająca wiadomość przyszła z Holandii. Nimble>> Dark Devotion NIMBLE NAIAD >>tatuś naszej Canoe >>XI-STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda << 1-go maja , na wystawie klubowej w Belgii , wygrał swoją klasę , otrzymując ocenę doskonałą i 1 miejsce , a w porównaniu psów zdobył res. CAC , tym samym został 2-gim najlepszym psem w rasie :-)  

01.05.2011. Dodaliśmy nowe fotki w dziale Galeria zdjęć - serdecznie zapraszamy :-)

Majówkowy weekend spędzają z nami wnusio Presto > QUICK ITALIAN Diamentowa Zagroda >  i jego kumpel z Niemiec , wątrobiany   Enzo . To też po naszym domku drepczą 2-ie wątróbki i 3 czarnuszki  :-)  Taki widok to rozkosz dla oczu !!!!

KWIECIEŃ

30.04.2011. Dzisiaj nasza , malutka  czarnulka Canoe > XI STARLIGHT CANOE Diamentowa Zagroda >rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski . Biegałyśmy razem po ringu w Opolu  , gdzie Canoe'sia zgarnęła : złoto , Zwycięstwo Młodzieży oraz  pokonując w porównaniu samca tytuł Najlepszego Juniora w Rasie. Jesteśmy dumni z naszej dziewczynki :-)  

24.04.2011. My świętowaliśmy , a nasz wątrobiany  Czech ;-)   Scoty >> QUIET SCOT Diamentowa Zagroda << brał udział w bardzo trudnym konkursie pracy na psa ratownika ZZP - C  ( praca na zwłokach ) , który zdał pomyślnie :-)   WIELKIE GRATULACJE !!!

23.04.2011. Z okazji  Świąt Wielkanocnych  pragniemy złożyć wszystkim naszym znajomym , przyjaciołom i  pupilom serdeczne życzenia zdrowia , szczęścia , spokoju . Radosnego  Alleluja !!!  oraz mokrego Dyngusa , czyli tego co flaciki kochają najbardziej ;-) 

17.04.2011. Piękna dzień i piękne chwile  w Częstochowie , na wystawie przeżyli Kasia , Adaś i ich sunia Hoshi >> BIG STAR Diamentowa Zagroda , która  zdobyła ocenę doskonałą i srebro :-)  Wielkie gratulacje  !!!

13.04.2011. Dziś 3 urodziny obchodzi  przyszły tatuś dzieci Amy , czyli Diesel >> Almanza HET PA GROTEN . Życzymy mu dużo zdrówka i dalszych sukcesów tak na ringach wystawowych jak i na konkursach i w łowisku !!! 

Dorzuciłam 2 nowe linki do flacich stronek w Polsce . Jeden do hodowli " Z Basi Sfory " gdzie  mieszka  Brenda >> WILD COUNTRY MUSIC D.Z.  , a drugi do hodowli " Sailing Team " gdzie mieszka wyżej wymieniony  Diesel .  

07-09.04.2011.  W te dni miłosnym uniesieniom oddawali się AMY i DIESEL .  Mam nadzieję , że za 2 miesiące ujrzymy owoce ich miłości ? Tym bardziej , że podczas naszego pobytu w Katowicach ( a spędziłyśmy tam cały tydzień ) przed blokiem Eweliny i Michała widzieliśmy klucz bocianów składający się z 9 ptaków. Po powrocie do Wrocławia , nad naszym ogrodem krążył 1 bocian , co odbieram jako dobrą wróżbę. Więcej informacji o przyszłych maluchach w dziale SZCZENIĘTA - zapraszamy !!!

przyszły tata szczeniąt flat coated retriever Diesel na jachcie.

Jakby tego było mało to z randki w Anglii wróciła nasza prawnuczka ;-) Brenda >> WILD COUNTRY MUSIC Diamentowa Zagroda mieszkająca w hodowli  z Basi Sfory . Tak więc jest szansa , że w ciągu kilku dni zostanę prababcią dla dzieci Amy i praprababcią dla dzieci Brendy , ponieważ Brenda dostała cieczkę miesiąc później , a Amy 2 miesiące wcześniej ,  jakby się umówiły ;-) , że ciocia i siostrzenica będą mamami w jednym czasie .

 

04.04.2011. I po dniu radosnym nastał dzień smutku . Po krótkiej chorobie , do psiego nieba  odszedł nasz słodziak  Jowisz >> Swallosflight BROWN JUPITER :-(  Pies dwóch  rodzin i jednego wielkiego serca . Śpij spokojnie Jowiszku .  Dziękujemy wszystkim za słowa otuchy .